Wakacyjna lemoniada

W letnie, upalne dni, odpowiednie nawodnienie organizmu dziecka jest szczególnie ważne. Niestety nie wszystkie maluchy lubią pić wodę. W takim wypadku można je zachęcić do tego podając orzeźwiającą lemoniadę. Woda z dodatkiem soku i kolorowych owoców, będzie nie tylko doskonałym sposobem na uzupełnienie płynów, ale i przepysznym urozmaiceniem.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Lemoniada lawendowa:

⁃ 1 litr wody Mama i ja

⁃ 6 kwiatów lawendy

⁃ gałązki mięty

⁃ 2 limonki

⁃ 1 łyżka miodu

⁃ lód

Wyciskamy sok z jednej limonki, natomiast drugą kroimy w plasterki lub ćwiartki. Następnie łączymy je z wodą, miętą, lawendą i miodem. Lemoniadę podajemy schłodzoną.

Lemoniada arbuzowa:

⁃ 1 litr wody Mama i ja

⁃ 2 plastry arbuza

⁃ kilka gałązek natki pietruszki

⁃ lód

Arbuza oczyszczamy z pestek i połowę miksujemy lub rozgniatamy widelcem. Pozostałą część arbuza kroimy w kostkę lub nieduże kawałki. Łączymy arbuza z wodą i dodajemy listki pietruszki. Lemoniadę podajemy schłodzoną.

Lemoniada ogórkowa:

⁃ 1 litr wody Mama i ja

⁃ 2 ogórki gruntowe średniej wielkości

⁃ 2 cytrny

⁃ 1 szklanka soku jabłkowego

⁃ kilka gałązek rozmarynu

⁃ lód

Ogórka kroimy w kostkę lub plasterki. Sok z jednej cytryny wyciskamy, a drugą cytrynę kroimy w plastry. Łączymy cytrynę z sokiem cytrynowym i jabłkowym, ogórkiem oraz z ziołami. Lemoniadę podajemy schłodzoną.

Woda źródlana Mama i ja:

Cena:

1,5 L – cena: 2zł

0,5 L – cena: 1,50zł

0,33 L – cena: ok. 1,2 zł

WOSANA
WOSANA S.A. jako producent wiodącej wody źródlanej dedykowanej dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym mamom – Mama i ja, szczególne znaczenie przypisuje inicjatywom propagującym ideę rodzicielstwa i wspierającym rozwój dzieci. Początki firmy WOSANA sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą IFS standard. Mama i ja, woda obecna na rynku od roku 1998, posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Produkt dostępny jest w sieciach handlowych: Lidl, Makro, Tesco, Kaufland, Netto, Carrefour, Selgros, Auchan, Żabka oraz w e-sklepach dodomku.pl, frisco.pl oraz bdsklep.pl.

Źródło:

WOSANA