Świąteczny kisiel żurawinowy

Kisiel żurawinowy, choć nie kojarzy się z tradycyjną potrawą świąteczną, w niektórych regionach Polski dumnie prezentuje się na wigilijnym stole. W wersji bożonarodzeniowej przygotowywany jest z cynamonem oraz sokiem z pomarańczy. Choć wielu świątecznych łasuchów może być zaskoczonych takim połączeniem, szybko się w nim rozsmakują.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Składniki (4 porcje):

· 1 szklanka żurawiny świeżej lub mrożonej

· 1 laska cynamonu

· 1/2 litra wody Mama i ja

· 1/2 litra soku z pomarańczy

· 2 łyżki mąki ziemniaczanej

· cukier/erytrol/miód do smaku

Wykonanie:

1. Umytą żurawinę wrzuć do garnka, dodaj cynamon i wodę. Przykryj pokrywką i gotuj 5 minut.

2. Przelej sok pomarańczowy do miseczki, wsyp mąkę ziemniaczaną i dokładnie wymieszaj.

3. Wyciągnij z garnka cynamon, zmniejsz ogień, wlej sok pomarańczowy i mieszając, doprowadź do wrzenia.

4. Ściągnij garnek z ognia, dopraw do smaku wybranym słodzikiem.

5. Kisiel podaj na ciepło lub schłodzony, z dodatkiem np. jogurtu greckiego.

 

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

Cena:

1,5 L – cena: 1,89 zł

0,5 L – cena: 1,49 zł

0,33 L – cena: ok. 1,35 zł

WOSANA
WOSANA S.A. jako producent wiodącej wody źródlanej dedykowanej dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym mamom – Mama i ja, szczególne znaczenie przypisuje inicjatywom propagującym ideę rodzicielstwa i wspierającym rozwój dzieci. Początki firmy WOSANA sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą IFS standard. Mama i ja, woda obecna na rynku od roku 1998, posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Produkt dostępny jest w sieciach handlowych: Lidl, Makro, Tesco, Kaufland, Netto, Carrefour, Selgros, Auchan, Żabka oraz w e-sklepach dodomku.pl, frisco.pl oraz bdsklep.pl.

Źródło:

WOSANA