Chcesz wprowadzić elementy grywalizacji do nauczania domowego? Dowiedz się, jak to zrobić!

Wykorzystywanie grywalizacji w procesie nauki to stale rosnący trend. Z tego względu coraz więcej nauczycieli, ale również rodziców prowadzących edukację domową, jest zainteresowanych poszerzaniem swoich kompetencji w tym zakresie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej platforma do nauki angielskiego dla dzieci online, Novakid, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i udostępnia bezpłatny kurs szkoleniowy z zastosowania grywalizacji w edukacji.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Novakid_Kurs grywalizacji

Wyniki przeprowadzonego niedawno przez platformę Novakid badania wykazały rosnące znaczenie grywalizacji w edukacji. Wynika z niego, że aż 80% nauczycieli ma pozytywne nastawienie do włączenia elementów gier do programu nauczania. Wskazują oni, że dzięki temu zwiększa się zaangażowanie uczniów, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce.

Jak wprowadzić elementy grywalizacji do edukacji?

W czerwcu 2023 r. platforma uruchomiła Akademię Nauczyciela Novakid, choć – co warto podkreślić – nie jest ona skierowana tylko do nauczycieli. Jednym z elementów jest kurs online z zakresu metod nauczania wykorzystujących grywalizację, który szybko zdobył największą popularność wśród użytkowników. Wynika to ze stale rosnącego zapotrzebowania na tego typu wiedzę.

Na kurs ten składają się intensywne warsztaty z podstaw zastosowania gier w edukacji, w sumie jego ukończenie zajmuje około 2,5 godziny. W tym czasie użytkownicy mogą zapoznać się z materiałami, przećwiczyć zastosowanie poznanych koncepcji w praktyce, a także zrealizować quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Dzięki temu możliwe jest ukończenie szkolenia np. w trakcie weekendu.

– Z informacji, jakie otrzymujemy od obecnych użytkowników Akademii Nauczyciela wynika, że doceniają oni m.in. nacisk na budowanie praktycznych umiejętności. Kursy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko przekazywać wiedzę, ale także klarowne, konkretne narzędzia i rozwiązania do wykorzystania podczas prowadzonych lekcji. Uczestnicy realizują pełny program zazwyczaj w niecałe trzy tygodnie, co świadczy o ich zaangażowaniu w rozwój zawodowy – mówi Elena Campanella, dyrektor ds. edukacji nauczycieli w Novakid.

Dostęp do certyfikowanych materiałów na wyciągnięcie ręki

Akademia Nauczyciela Novakid to kompletna baza kursów dostosowanych do potrzeb osób zarówno początkujących, jak i doświadczonych. Obejmuje ona m.in. szkolenia akredytowane przez uznaną organizację CPD[2] z Wielkiej Brytanii. Akredytacja ta stanowi potwierdzenie, że posiadacze certyfikatów Akademii Nauczyciela Novakid dysponują kompetencjami

niezbędnymi do nauczania języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej (TEYL – Teaching English to Young Learners). Kursy są skierowane do różnorodnych grup odbiorców: od rodziców stosujących edukację domową po instytucje publiczne (od żłobków po uniwersytety). Zapewniają one uczestnikom zestaw umiejętności niezbędnych do skutecznego nauczania online.

Użytkownicy Akademii Nauczyciela Novakid mają również dostęp do biblioteki kursów, które można ukończyć niezależnie lub jako część pakietu. Szkolenia te są opracowywane wewnętrznie przez zespół ds. treści Novakid i bazują na seminariach internetowych oraz przekazywanych materiałach dydaktycznych.

[1] https://www.imarcgroup.com/game-based-learning-market [2] CPD Certification Service jest wiodącą i największą na świecie niezależną instytucją, wydającą akredytacje CPD (Continuing Professional Development), która działa we wszystkich sektorach gospodarki. Więcej informacji o certyfikacji CPD Novakid dostępnych jest tutaj: https://cpduk.co.uk/providers/novakid.

Novakid
Novakid to internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej (USA) przez Maxa Azarova, Dmitrija Malina i Amy Krolevetskaya. Obecnie ponad 3000 doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej, zaprojektowanej przez Novakid. W 2021 r. szkoła przeprowadziła ponad 2,6 mln zajęć dla około 200 000 uczniów. Novakid jest obecnie na 133 miejscu na liście Forbes wśród 500 najlepszych pracodawców startupowych w USA. (https://www.forbes.com/consent/?toURL=https://www.forbes.com/lists/americas-best-startup-employers/). Program edukacyjny Novakid English as a Second Language (ESL) – angielski jako drugi język – jest zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i został opracowany z myślą o indywidualnych zainteresowaniach i wieku dzieci. Novakid wykorzystuje grywalizację i technologie VR w celu stworzenia anglojęzycznego środowiska i pomaga

Źródło:

Novakid