Novakid zaprasza dzieci na darmową, halloweenową lekcję języka angielskiego i wieczór filmowy

Platforma online do nauki angielskiego – Novakid – zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat do udziału w specjalnej, halloweenowej lekcji języka angielskiego. Bezpłatne zajęcia odbędą się na żywo za pośrednictwem kanału na YouTube w dniu 31 października o godzinie 17:00. Mali uczniowie będą mogli obserwować strrraszne eksperymenty oraz własnoręcznie wykonać halloweenowe dekoracje, jednocześnie “zanurzając się” w języku angielskim pod okiem certyfikowanego nauczyciela. Po zajęciach Novakid zachęca do “szlifowania” angielskiego podczas rodzinnego, mrożącego krew w żyłach seansu filmowego.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Halloweenowe zabawy

Efektywna nauka języka angielskiego wiąże się z zanurzeniem w kulturze krajów anglosaskich i zapoznaniem się z ich tradycjami. Wiele z tych symboli i zwyczajów stało się popularnych na całym świecie. Nie inaczej jest z Halloween, czyli wigilią Wszystkich Świętych. 31 października rodziny we wszystkich zakątkach globu ozdabiają swoje domy typowymi dla tego dnia dekoracjami: wydrążonymi dyniami, sztucznymi pajęczynami, prześcieradłami imitującymi duchy, a także przerażającymi i jednocześnie uroczymi potworkami i straszydłami.

Fot. Novakid
Fot. Novakid
Fot. Novakid

Z tej okazji platforma Novakid przygotowała dla dzieci halloweenową niespodziankę. Już 31 października certyfikowana lektorka języka angielskiego, Dayna, wcieli się w rolę czarodziejki i będzie przeprowadzać eksperymenty na żywo, podczas których wyjaśni i zademonstruje, jak wykonać dekoracje na Halloween w domu. Ponadto podczas lekcji dzieci zaprzyjaźnią się ze strrrasznymi “stworkami”, m.in. z duchem na patyku i głodnym wampirem, poznają też tajną recepturę eliksiru czarownicy! Dzięki temu najmłodsi będą mogli poczuć atmosferę Haloween, a następnie własnoręcznie wykonać świąteczne dekoracje. Dla rodziców jest to okazja do zaangażowania dzieci w ciekawą aktywność, a także zapoznania się ze specyfiką metodologii nauki angielskiego stosowanej przez Novakid – immersją językową, metodą TPR i grywalizacją.

Aby uczestniczyć w zajęciach, nie są potrzebne żadne dodatkowe materiały. Po lekcji będzie możliwość ponownego obejrzenia eksperymentów i samodzielnego ich wykonania. Link do transmisji halloweenowych zajęć z języka angielskiego:
Po ekscytującej lekcji warto jeszcze bardziej “podkręcić” dawkę halloweenowych emocji i zaplanować strrrasznie ciekawy, rodzinny wieczór filmowy. Oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej jest doskonałym sposobem na naukę języka bez większego wysiłku. Eksperci szkoły języka angielskiego Novakid wytypowali kilka ekscytujących filmowych propozycji na Halloween, idealnych do oglądania na kanapie w domu w wieczór 31 października, oczywiście z przekąskami zebranymi “z łupu” „cukierek albo psikus”.

Halloweenowe zaklęcia Blippiego, Netflix

Szykując się na najstraszniejsze Halloween, Bippi, główna bohaterka, wyrusza ze swoją księgą zaklęć w poszukiwaniu słodyczy, dyń i upiornych dekoracji wszelkiej maści. Prosty język Blippi jest idealny dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem angielskim.

Miki i opowieść o dwóch wiedźmach, Disney+

Podczas Halloween Miki opowiada historię o dwóch przyszłych wiedźmach (Minnie i Daisy), które pragną ukończyć Akademię Wiedźm w Koszmarnie Szczęśliwych Wzgórzach. Dziewczyny przekonują się, że tylko współpraca pomoże im pokonać niesfornego ducha i stać się prawdziwymi wiedźmami.

Hokus Pokus 2, Disney+

Złe wiedźmy Sanderson powracają do życia, aby szukać zemsty i siać spustoszenie w Salem. Kontynuacja kultowego hollywoodzkiego hitu z 1993 roku – podoba się nawet dorosłym! Halloween to idealna okazja do przekonania się, że w rodzinnym gronie nawet groźne eksperymenty i mrożące krew w żyłach sceny nam niestraszne!
Novakid
Novakid to internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci założona w 2017 roku w Dolinie Krzemowej (USA) przez Maxa Azarova, Dmitrija Malina i Amy Krolevetskaya. Obecnie ponad 3000 doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej, zaprojektowanej przez Novakid. W 2021 r. szkoła przeprowadziła ponad 2,6 mln zajęć dla około 200 000 uczniów. Novakid jest obecnie na 133 miejscu na liście Forbes wśród 500 najlepszych pracodawców startupowych w USA. (https://www.forbes.com/consent/?toURL=https://www.forbes.com/lists/americas-best-startup-employers/). Program edukacyjny Novakid English as a Second Language (ESL) – angielski jako drugi język – jest zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i został opracowany z myślą o indywidualnych zainteresowaniach i wieku dzieci. Novakid wykorzystuje grywalizację i technologie VR w celu stworzenia anglojęzycznego środowiska i pomaga

Źródło:

Novakid