Ziaja – biega i pomaga!

W minioną sobotę 24.09.22r. odbył się V Bieg Charytatywny PÓŁNOCNY POMAGA, podczas którego ponad siedmiokilometrowy dystans przebyli wszyscy, którzy mieli ochotę wspomóc budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej, które powstaje w Gdańsku z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Centrum Opieki Wytchnieniowej, jak podaje fundacja Santander, to miejsce, które zapewni opiekę chorym dzieciom oraz dorosłym, a ich rodzinom da chwilę odpoczynku. Osoby, które sprawują opiekę nad bliskimi chorymi w domach, bywają zmęczone, wypalone, przeciążone obowiązkami. Tak jak każdy z nas, potrzebują choć krótkiego urlopu, chwili wytchnienia, podczas której będą mogły wypocząć, zadbać o swoje potrzeby i nabrać sił.

W dowolny sposób- biegiem, marszem, na rowerze lub rolkach, a nawet hulajnogą, od profesjonalnych biegaczy po rodziny z dziećmi- ludzie z całej Polski w ilości około 1000 osób sobotnie popołudnie spędzili aktywnie, by pomagać najbardziej potrzebującym.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć tam również przedstawicieli marki Ziaja! Dziesięciu pracowników firmy przebiegło dystans, zarówno na wyznaczonej trasie jak i w wersji wirtualnej, niektórzy, w akcje zaangażowali także swoje rodziny!

Ponadto, na mecie firma Ziaja wystawiła nasze stoisko i zbierała pieniądze do puszki na fundację.

Marka Ziaja została nagrodzona także ,,Bursztynowym sercem” w ramach podziękowania za wsparcie. Statuetka była wyrazem wdzięczności za 5000 zł które przekazaliśmy na ten szczytny cel.

Źródło:

Ziaja