Szpital Medicover z wygraną w konkursie European Private Hospital Awards

25 maja w Lizbonie ogłoszono wyniki II edycji europejskiego konkursu szpitali prywatnych – European Private Hospital Awards (EPHA). Szpital Medicover otrzymał pierwsze miejsce w kategorii najlepszego materiału informacyjnego roku (News coverage of the year) za projekt „Kobiety w chirugii”, którego celem było budowanie świadomości na temat równowagi płci w sektorze medycznym i pobudzenie rozwoju zawodowego kobiet w chirurgii w Polsce.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

W grudniu 2022 r. Szpital Medicover wraz z Fundacją „Kobiety w chirurgii” i firmą Synektik – dystrybutorem systemu robotycznego da Vinci, zorganizował warsztaty dla młodych lekarek (specjalistek i specjalizantek ginekologii), poświęcone zabiegom w asyście robota. Ideą przewodnią szkolenia było zapoznanie kobiet pracujących w specjalnościach zabiegowych z nowoczesną technologią, która niesie szereg korzyści dla pacjenta, jak i operatora.

Agenda warsztatów obejmowała obserwację na żywo zabiegu w asyście robota da Vinci. Scharakteryzowane zostały: specyfika, wyzwania i korzyści zabiegów wykonywanych tą metodą. Uczestniczki mogły też wziąć udział sesji praktycznej, zasiadając przy konsoli robota. Mentorką warsztatów „Kobiety w chirurgii” była dr n. med. Joanna Bubak-Dawidziuk, ginekolog-położnik, ekspertka w zakresie operacyjnego leczenia endometriozy, certyfikowana operatorka robota da Vinci.

———

———

Równolegle do warsztatów Szpital Medicover zorganizował konferencję prasową, podczas której omówiona została kwestia roli podmiotu medycznego we wspieraniu rozwoju zawodowego kobiet i w dążeniu do równowagi płci, a także dyskutowano o barierach, które wciąż blokują kobietom karierę w chirurgii. Szpital podzielił się swoimi najlepszymi praktykami z zakresu różnorodności i włączania, Fundacja „Kobiety w chirurgii” zaprezentowała wyniki badania sytuacji zawodowej oraz rodzinnej kobiet pracujących w medycznych specjalizacjach zabiegowych „Liczymy się”z 2022 r., a Synektik omówił potencjał robotyki chirurgicznej na przykładzie systemu da Vinci.

Aktualność i waga poruszanej tematyki na obu wydarzeniach przyniosły Szpitalowi Medicover zaszczytne I miejsce w II edycji międzynarodowego konkursu European Private Hospital Awards (EPHA), organizowanego przez Europejską Unię Szpitali Prywatnych (UEHP) oraz Portugalskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych (APHP) we współpracy z EY. Materiały prasowe dotyczące projektu „Kobiety w chirurgii”, których zasięg szacowany jest na ok. 1 milion odbiorców, przyniosły wilanowskiemu szpitalowi palmę pierwszeństwa w kategorii najlepszego materiału informacyjnego roku (News coverage of the year).

Celem międzynarodowego konkursu EPHA jest prezentowanie innowacyjnych i wyróżniających się europejskich projektów w obszarze szpitalnictwa. Cieszymy się, że drugi raz z rzędu jesteśmy w ścisłym gronie finalistów tej inicjatywy, a tegoroczna edycja przynosi nam I miejsce, które napawa szczególną dumą – komentuje Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.

Jako pierwszy prywatny szpital w Warszawie, cieszący się blisko 15-letnią renomą, czujemy się szczególnie zobowiązani do dzielenia się najlepszymi praktykami i tworzenia platform do wymiany wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami różnych środowisk. Projekt „Kobiety w chirurgii” nie odniósłby takiego sukcesu i rozgłosu, gdyby nie nasi Partnerzy – Fundacja „Kobiety w chirurgii” oraz Synektik, co tylko potwierdza fakt, że do budowania świadomości opinii publicznej na ważne tematy potrzebny jest międzyśrodowiskowy dialog i synergiczna współpraca – dodaje.

Grudniowe warsztaty „Kobiety w chirurgii”, które po raz pierwszy odbywały się w Szpitalu Medicover, były już trzecim wydarzeniem tego typu, pozwalającym młodym lekarkom na poszerzenie swoich kompetencji chirurgicznych, współinicjowanym przez Fundację „Kobiety w chirurgii” i Synektik. Warsztaty wpisały się też w szereg inicjatyw podejmowanych w ostatnim półroczu przez Szpital Medicover w ramach kształcenia medyków obok: warsztatów „Diagnostyka ultrasonograficzna w endometriozie” dla ginekologów oraz webinaru „MRg FUS – Innowacyjna metoda leczenia drżenia samoistnego i choroby Parkinsona” dla neurologów i neurochirurgów.

Źródło:

Medicover