Przygoda – nie może jej zabraknąć w długi weekend!

Otaczający nas świat to obszar nieograniczonych możliwości, który najlepiej poznawać poprzez małe i duże przygody! Poszukiwanie skarbów, podchody, biwaki czy wycieczki rowerowe to aktywności, które przyniosą maluchowi zastrzyk pozytywnych emocji i radość z eksploracji fauny i flory. Zabierzmy naszych podopiecznych w bajkową podróż do krainy korsarzy, odkrywców, księżniczek i smoków, w której za każdym rogiem czekają niespodzianki. Plecaki w dłoń, nasi mali globtroterzy!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
MGA_Ahoj_przygodo_czas_na_wyprawę_w_nieznane_zk

W pogoni za skarbem

Zabawę w odkrywanie najlepiej rozpocząć w przydomowym ogródku. Mini-gry terenowe to rozrywki dające dzieciom namiastkę harcerstwa. Aktywności te sprawią, że w młodym człowieku obudzi się prawdziwy łowca przygód, pirat czy obieżyświat – tytuł możemy nadać wedle uznania lub preferencji charakterologicznych. Ważnym elementem podczas tej zabawy może okazać się element odkrywania “skarbów” z mapy. Postarajmy się zorganizować wyprawę jak najbardziej realistycznie. Oprócz mapy, wyposażmy dziecko w kompas, wygodne buty i plecak, który pozwoli swobodnie poruszać się w terenie i zachęci podopiecznych do wspólnej zabawy np. ten z serii BABY born, który pomieści także lalkę.

Taka zabawa nie dość, że pobudzi wyobraźnię dziecka, to doskonale sprawdzi się okolicznościowo – na urodziny, piknik lub grilla. Aktywność można przygotować samodzielnie, dostosowując poziom trudności do wieku dzieciaków i miejsca, w którym odbywa się impreza.

———

———

Zabawa kołem się toczy

Chcąc przybliżyć młodym odkrywcom całe dobrodziejstwo świata przyrody warto wspólnie wybrać się na wycieczkę rowerową.

Wycieczki rowerowe to cały wachlarz zalet. Do najważniejszych zalicza się na pewno aktywność fizyczna, która może pozytywnie wpłynąć na wydolność młodego organizmu. Warto również wspomnieć o najprzyjemniejszym aspekcie – powolniejsza jazda umożliwia podziwianie widoków. Ponadto ta forma spędzania czasu z najbliższymi zacieśnia więzi i uczy dziecko organizacji, skupienia oraz działania w grupie. Kształtuje w nim także poczucie empatii i zdolność dostosowania się do innych, w tym przypadku rodzinnego, wesołego peletonu – mówi Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

Od czego zacząć planowanie przejażdżki? Wyznaczcie trasę i przystanki uwzględniając poziom zaawansowania wszystkich uczestników, sprawdźcie stan techniczny rowerów oraz zadbajcie o dodające energii przekąski i bezpieczeństwo, a więc kask czy ochraniacze. Zachęćmy naszą pociechę do noszenia kasku poprzez wspólną zabawę. Na rynku dostępne są akcesoria rowerowe również dla lalek, np. kask oraz siodełko rowerowe z serii BABY born. Zabranie na wycieczkę zabawek sprawi, że podczas postojów dzieci będą mieć angażujące zajęcie. W końcu opieka nad bobasem (zwłaszcza w podróży) to nie lada wyzwanie. Nauka empatii, zrozumienia i dojrzałości gwarantowana!

Ekranowe przygody

Nawet najdzielniejsi odkrywcy muszą dać sobie czas na odpoczynek przed następną wyprawą. Jednak zdarza się, że także w chwili relaksu dziecko z niecierpliwością wypatruje kolejnych wrażeń. W tym przypadku rozwiązanie jest tylko jedno – serial BABY born dostępny na YouTube oraz MiniMini+, który stał się prawdziwym hitem ostatnich miesięcy za sprawą wciągającej fabuły. Lalka o imieniu Emma i jej przyjaciele, m.in. pluszowy miś Teddy i zabawkowa kaczka Berta przeżywają całe mnóstwo angażujących przygód. Śledząc je na bieżąco, na pewno nie zabraknie nam weny na tworzenie własnych.

Serial krótkometrażowy BABY born jest przepełniony życiowymi historiami, z których nauki mogą czerpać widzowie bez względu na wiek. Każdy odcinek to dla odbiorców inspiracja do kreatywnych zadań, pracy zespołowej oraz spojrzenia na codzienne przyziemności przez pryzmat wyobraźni. Wszystko to sprawi, że dziecko poczuje, iż świat stoi przed nim otworem i doda mu pewności, aby czerpać z niego pełnymi garściami. Praktycznie każde dziecko, ale także rodzic zna markę BABY born, być może miał nawet taką lalkę w kolekcji swoich zabawek. Zarówno produkty z serii BABY born, jak i serial to propozycje, które nigdy nie wyjdą z mody i będą powodować międzypokoleniowy uśmiech na twarzy – zapewnia Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

MGA
MGA Entertainment jest jedną z najszybciej rozwijających się i największych prywatnych firm zajmujących się zabawkami oraz rozrywką na świecie. Firma z siedzibą w Los Angeles i biurami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie oraz rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, elementy wystroju domu, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!™, Little Tikes®, Rainbow High™, Shadow High™, Bratz®, Miniverse™ MGA, Fluffie Stuffiez™, Na! Na! Na! Surprise™, Micro Games of America™, Baby born® Surprise and Zapf Creation®. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.mgae.com oraz w social mediach: LinkedIn, Twitter i Facebook. 
mga logo

Źródło:

MGA