Przychodnia WOŚP, Znany Lekarz i Grupy LUX MED. Bezpłatne badania i profilaktyka na błoniach PGE Narodowego

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz ze ZnanymLekarzem i Grupą LUX MED otworzy przychodnię na błoniach PGE Narodowego już 28 stycznia podczas 32. Finału zbiórki. W trakcie wydarzenia, od godziny 11:00 do 20:00, będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i sprawdzić stan swojego zdrowia. Organizatorzy zachęcają, by połączyć radość z pomagania z troską o zdrowie!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
WOŚP Lux Med

Osoby, które w dniu Finału zjawią się na błoniach PGE Narodowego na terenie miasteczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będą mogły skorzystać z bezpłatnych usług Przychodni WOŚP, Znany Lekarz i Grupy LUX MED. Miejsce to sześć stref, w których chętni będą mogli wykonać badania: spirometrii, analizę składu ciała, lipidogram, pomiar ciśnienia, badanie wzroku i stanu jamy ustnej, a także nauczą się prawidłowego samobadania piersi lub jąder. W poczekalni przychodni dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach dotyczących profilaktyki zdrowotnej.

– Dłuższe i zdrowsze życie staje się możliwe poprzez regularne badania profilaktyczne, które stanowią fundament troski o nasze zdrowie. Dlatego bardzo się cieszę, że LUX MED jest obecny podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, angażując się w tę ważną inicjatywę razem ze Znanym Lekarzem. Ta wspólna inicjatywa jest wyrazem naszej głębokiej troski o zdrowie społeczeństwa. Czasem drobne kroki mogą znacząco wpłynąć na ratowanie zdrowia czy życia, dlatego serdecznie zachęcam do odwiedzenia naszej przychodni podczas wydarzenia i skorzystania z profesjonalnych badań profilaktycznych przeprowadzanych przez specjalistów z LUX MED – mówi Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED.

———

———

– Jak co roku Znany Lekarz wspiera finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując przychodnię i zapewniając wszystkim uczestnikom finału możliwość wykonania badań profilaktycznych i potwierdzenia swojego zdrowia. W tym roku wspiera nas Grupa LUX MED. Jednoczymy siły, by pokazać, że opieka medyczna w Polsce może być blisko pacjenta, może być przyjazna i pełna pozytywnej energii. Energii, której podczas tegorocznego finału na pewno nam nie zabraknie! – mówi Piotr Radecki, CEO Znany Lekarz.

Profilaktyka na wesoło

Przed strefami badań przygotowana zostanie poczekalnia dla najmłodszych, którzy będą mieli szansę na pierwsze spotkanie z profilaktyką. Na dzieci będą czekać niezapomniane atrakcje, podczas których specjaliści z Grupy LUX MED zapoznają je z technikami bandażowania. Najmłodsi pacjenci będą mieli także okazję do nauki o prawidłowej higienizacji jamy ustnej, która zapewni im zdrowy uśmiech na długie lata.

W trosce o płuca

W pierwszej strefie przychodni, skupionej na diagnostyce układu oddechowego, przeprowadzane będą badania spirometryczne – istotne w ocenie czynności płuc. Spirometria, to test pomiarowy, podczas którego pacjent wykonuje głębokie wdechy i wydechy do spirometru. Badanie to umożliwia ocenę pojemności płuc, szybkości przepływu powietrza oraz wykrywanie potencjalnych zaburzeń oddechowych. Zaleca się unikanie palenia papierosów i spożywania alkoholu co najmniej 4 godziny przed badaniem (najlepiej 24 godziny), nie noszenie ubrań ograniczających ruchy tułowia oraz powstrzymanie się od obfitych posiłków przez 2 godziny przed testem. Dodatkowo, przed samym badaniem (około 30 minut), zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego.

Analiza i pomiary w profilaktyce zdrowotnej

W drugiej strefie specjaliści z Grupy LUX MED będą przeprowadzać badania profilaktyczne takie jak: analiza składu ciała, czyli dokładny pomiar tkanki tłuszczowej i mięśniowej, określą przybliżony wiek metaboliczny, dokonają pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz wykonają badanie przesiewowe lipogramu, czyli ocenę frakcji cholesterolu i trójglicerydów.

Samobadanie pierwszym krokiem do profilaktyki

Regularne, dokładne samobadanie jest kluczowym elementem profilaktyki, który może przyczynić się do wczesnego wykrycia ewentualnych zmian i uratowania życia pacjenta. Dlatego w dwóch kolejnych strefach pod okiem ekspertów będzie można zapoznać się i udoskonalić techniki samobadania. Trzecia strefa to nauka samobadania jąder na fantomach, w której pacjenci dowiedzą się, w jaki sposób i kiedy samobadanie jest najefektywniejsze. Natomiast strefa numer cztery poświęcona będzie samobadaniu piersi. W niej eksperci przedstawią instruktaż samobadania, które wykonywane regularnie pozwala na wykrycie choroby i zwiększenie szansy na wyleczenie.

Badanie wzroku z ekspertami MAVIT

W piątej strefie, doświadczeni optometryści ze szpitala MAVIT należącego do Grupy LUX MED, będą przeprowadzać profesjonalne badania ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz sprawdzą istnienie wady wzroku. W przypadku występowania wady, optometrysta zbada dokładnie tylny odcinek oka. Eksperci podzielą się również cennymi poradami dotyczącymi tego, jak na co dzień dbać o oczy, odpowiednią higienę wzroku i profilaktykę.

Zadbaj o swój uśmiech

W szóstej strefie, eksperci z LUX MED Stomatologia skupią się na przeglądzie stanu jamy ustnej. Specjaliści przeprowadzą dokładne badania, ocenią stan uzębienia i dziąseł, a także udzielą cennych wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji jamy ustnej oraz prawidłowych nawyków, istotnych dla utrzymania pięknego i zdrowego uśmiechu.

Wspólnie dla płuc Polaków!

Przychodnia WOŚP, Znany Lekarz i Grupy LUX MED będzie czynna od godz. 11:00 do godz. 20:00, a w jej przestrzeni przez cały czas dostępna będzie skarbonka, która zasili konto fundacji i wspomoże tegoroczny cel „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Dodatkowo uruchomiona została także eSkarobonka https://eskarbonka.wosp.org.pl/byzezylere

WOŚP-2024_mapka

Więcej o Znanyekarz:

Znanylekarz jest częścią Grupy DocPlanner, wiodącej na świecie platformy łączącej pacjentów i lekarzy, czyniącej służbę zdrowia przyjazną pacjentom. Znanylekarz oferuje pacjentom przestrzeń na znalezienie i sprawdzenie najlepszego lekarza w zależności od ich potrzeb. Z kolei lekarzom i placówkom medycznym udostępnia narzędzia, które pomagają zarządzać przepływem pacjentów, poprawiają efektywność pracy i budują renomę w Internecie.

DocPlanner powstał w 2012 roku w Polsce.

LUX MED
Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa (od 2013), międzynarodowego ubezpieczyciela i świadczeniodawcy usług medycznych. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Podczas pandemii COVID – 19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 14 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medyc
LUX MED logo

Źródło:

LUX MED