Nowe ciuchy na wiosnę? Masz je od dawna. Dwudniowe, darmowe warsztaty z przerabiania ubrań

15 i 16 marca w centrum handlowym Blue City stanie Prze-twórczy Pasaż, czyli darmowe, otwarte dla wszystkich zainteresowanych warsztaty przerabiania ubrań. Pod okiem doświadczonych twórców, którzy sami zajmują się na co dzień rękodziełem w duchu zero waste można będzie nauczyć się prostych przeróbek krawieckich, ale też tworzenia zupełnie nowych form – jak np. torba na zakupy z tiszertu.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Wydarzenia w Blue City

Na poziom -1 przy fontannie można przyjść z własnymi ubraniami i skorzystać z porad i inspiracji dotyczących tego, jak można je odświeżyć lub całkowicie zmienić, ale nie jest to konieczne. Organizatorzy zadbali bowiem o bogaty wybór ubrań i tkanin z drugiej ręki, a także dodatków pasmanteryjnych – każda chętna osoba mogła wziąć udział w warsztatach i zabrać ze sobą do domu własnoręcznie przerobione ubrania czy dodatki.

Poza tym będzie można skorzystać z zajęć pokazujących, jak zrobić efektowne dodatki z często zupełnie nie-efektownych surowców.

  • Staramy się prowadzić warsztaty tak, żeby każdy uczestnik mógł samodzielnie powtórzyć w domu to, czego się nauczył – nawet bez użycia maszyny do szycia, choć i te będą oczywiście dostępne podczas wydarzenia. Na warsztaty nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść i się dosiąść. Stawiamy na indywidualne podejście do uczestników i wyzwalanie kreatywności – instruktorzy pomagają i inspirują, zamiast prowadzić zajęcia w formacie “róbcie to, co ja” – wyjaśnia założenia Prze-twórczego Pasażu Eliza Poprawa – pomysłodawczyni eventu.

Oprócz warsztatów, które będą trwały od godziny 11 do 19 zarówno w piątek, jak i w sobotę przez dwa dni będzie można obejrzeć i kupić prace rękodzielników i młodych, polskich marek. W tym między innymi torby wykonane z tkanin z demobilu, koszulki z designerskimi motywami inspirowanymi Warszawą czy ceramiczną biżuterię. Nie zabraknie też wystawców prowadzących na co dzień sklepy z wyselekcjonowaną modą vintage – to gratka dla osób, które nie potrafią wyszukiwać perełek w lumpeksach lub nie przepadają za chodzeniem do nich.

Wspomniane Centrum Twórcze Prze-róbmy niedawno dołączyło do grona najemców Blue City na poziomie +3). To jedyne w Warszawie połączenie sklepu z polskim designem i rękodziełem z dużą przestrzeni warsztatowej – można przyjść tu nie tylko na zajęcia krawieckie, ale też stolarskie, z robienia świec, własnych kosmetyków, lasu w doniczce, poduszek ozdobnych – a to nie koniec listy.

Dodatkowo można pomajsterkować albo naprawić jakiś przedmiot korzystając z dostępnych maszyn i narzędzi. Centrum Twórcze, podobnie jak Prze-twórczy Pasaż nie mają ograniczeń płciowych ani wiekowych, choć oczywiście bardzo małe dzieci nie mogą samodzielnie obsługiwać niektórych maszyn i narzędzi.

Blue City
Blue City to unikalne w skali kraju centrum czwartej generacji, łączące funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Oferuje ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, nowoczesne kino, klub fitness, liczne atrakcje dla dzieci oraz kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie. Na trzech najwyższych piętrach centrum funkcjonuje strefa gastronomii i rozrywki, która jest otwarta również we wszystkie niedziele. Centrum Handlowe Blue City było wielokrotnie wyróżniane za komfort zakupów i przyjazność klientom oraz docenione za proekologiczność certyfikatem BREEAM In-Use.

Źródło:

Blue City