5 powodów, dla których dzieci uwielbiają świecące buty

Świecące buty dla dzieci to popularny trend z ostatnich lat. Maluchy pokochały ten rodzaj obuwia ze względu na jego zabawną estetykę, która z pewnością zwraca uwagę otoczenia. Jesteś rodzicem i nadal wahasz się, czy kupić dziecku podobne buty? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy, dlaczego dzieci wprost uwielbiają świecące obuwie.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
swiecace-buty-dziewczece

Obuwie czy zabawka?

Po pierwsze świecące buty są nie tylko obuwiem, ale także źródłem zabawy i radości. Dzieci często kochają świecące buty ze względu na ich atrakcyjny wygląd i niepowtarzalny styl. Mimo że spełniają swoją podstawową funkcję, to efekt światełek dodaje butom niezwykłego uroku, co przyciąga uwagę dzieci i sprawia, że czują się wyjątkowo. Jest to gadżet, którym można zaimponować rówieśnikom i znajomym. Świecące buty są stosunkowo nowoczesnym projektem, więc wiele osób nie zdaje sobie jeszcze sprawy z ich istnienia. Może być to sposób na wyróżnienie się, a nawet odkrycie swojego indywidualnego stylu przez malucha.

Zwiększona widoczność na drodze

Świecące buty mają też zastosowanie czysto praktyczne. Zapewniają dziecku lepszą widoczność podłoża po zmroku, ale i są znakiem dla kierowców, że ktoś znajduje się na poboczu. Rodzice mogą więc czuć się spokojniejsi, wiedząc, że ich dziecko jest łatwiej dostrzegalne dla innych użytkowników drogi czy przechodniów. W małych miasteczkach lub na terenach wiejskich często przestrzeń jest nieoświetlona, dlatego takie buty będą tu miały dodatkową zaletę. Dziecko już z daleka będzie rozpoznane przez kolegów i koleżanki, co będzie dla niego na pewno sporą frajdą.

swiecace-buty-dla-chlopca
Fot. Materiał partnera

Pobudzenie ciekawości i fascynacji technologią

Posiadacze świecącego obuwia z czasem mogą zacząć się zastanawiać, jak to się dzieje, że po tupnięciu nogą but zaczyna świecić. Dla wielu maluchów buty, które same świecą, są fascynującym przykładem technologicznych osiągnięć. To rozbudza też w najmłodszych zainteresowanie nauką i nowoczesnymi wynalazkami. Niektóre modele świecących butów posiadają też funkcje interaktywne, takie jak zmiana koloru światełek lub synchronizacja z muzyką. Dla dzieci jest to dodatkowy sposób na zabawę i kreatywną eksplorację możliwości butów. Dla przykładu buty świecące dla dziewczynki mogą mienić się kolorem różowym czy fioletowym, z kolei dla chłopców jest to najczęściej zielony i niebieski.

Wywołaj efekt „wow”

Chyba nie ma malucha, który nie zachwyciłby się magicznym efektem światełek na obuwiu. Posiadacze takich butów są często obiektem zainteresowania rówieśników, łatwiej im więc np. nawiązać nowe znajomości. Dziecko może dzięki temu poczuć się docenione i ważne. To także pewien wyraz osobowości – świecące obuwie wybierają zazwyczaj dzieci, które chcą być oryginalne i unikatowe na tle pozostałych. Same buty występują też w wielu wzorach i kolorach, co pozwala dopasować buty do swojego stylu i preferencji. Popularne buty świecące chłopięce i dziewczęce często nawiązują do popularnych bajek i filmów animowanych. Jeżeli jako rodzic zastanawiasz się, gdzie można znaleźć świecące buty, które będą wygodne i dobrze wykonane to koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu CCC. Możesz tam wybrać interesujące cię obuwie zarówno stacjonarnie, jak i online. Twoje dziecko z pewnością wybierze wymarzoną parę świecących butów z szerokiego asortymentu tego popularnego sklepu.

Źródło:

Materiał partnera