Najlepsze na wakacje: jak przygotować się na pierwsze lato z dzieckiem?

Pierwsze wakacje z dzieckiem to dla wielu rodziców ekscytujące (i stresujące!) wyzwanie. Lato, choć oznacza więcej wolnego czasu na wspólną zabawę, wymaga zaplanowania nie tylko wyczekiwanego urlopu, ale też ciekawych aktywności dla najmłodszych. Marka Fisher-Price® podpowiada, które zabawki idealnie sprawdzą się podczas wakacji.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
zabawki na wakacje

Najlepsze zabawki dla dziecka na lato

Odpowiednie zabawki na lato angażują malucha w świetną zabawę niezależnie od tego, czy odbywa się w domu, na spacerze czy podczas podróży. Najlepsze zabawki są przede wszystkim dostosowane do wieku, możliwości oraz potrzeb dziecka. Podczas wakacji warto postawić na zabawki, które zapewnią mu ruch, trening sensoryczny oraz pomysły na zabawę wyobrażeniową. Dzięki zabawie “na niby” maluch łatwiej oswoi się z nowymi sytuacjami, które mogą okazać się dla niego trudne.

Zabawki na podróż dla dziecka

Warunki podróżne różnią się od domowej, dostosowanej do dziecka przestrzeni – dlatego wybierając zabawki na wyjazd z maluchem trzeba dostosować je do miejsc i warunków pogodowych. W przypadku ograniczonego miejsca w walizce najlepiej sprawdzi się kilka funkcjonalnych i uniwersalnych zabawek, które zainteresują dziecko na dłuższą chwilę. Zabawki na wakacje powinny być lubiane przez dziecko – zapewni to maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Podróż samochodem lub samolotem mogą urozmaicić Wam interaktywne zabawki edukacyjne, które zawierają m.in. nagrania wesołych dźwięków i piosenek oraz uczą cyfr, liter, kolorów i kształtów. To świetna, bezpieczniejsza alternatywa dla gadżetów elektronicznych. Aby transport nie sprawił problemu, ważne, aby były kompaktowe w rozmiarze i lekkie. Bezwzględną podstawą jest również bezpieczeństwo zabawek dla dziecka. Gwarantują je atesty oraz certyfikaty poświadczające wysoką jakość wykonania zabawek i brak szkodliwych substancji w ich składzie.

Zabawki na wakacje od Fisher-Price®

 
tablet malucha
Fot. Fisher-Price®

 

Wiek: 1-3 lata
Cena: ok. 90 zł
 
Tablet Malucha „Ucz się i śmiej!” od Fisher-Price® pokona dziecięcą nudę zarówno podczas czasu spędzanego w domu, jak i w trakcie dłużącej się podróży. Interaktywna zabawka wykorzystuje innowacyjną technologię „Poziomy nauki”, dzięki której zawarte w niej treści edukacyjne można dostosować do zmieniających się potrzeb dziecka. Niewielki rozmiar tabletu sprawia, że bez problemu zabierzecie go ze sobą na wakacje.

Edukacyjny Tablet Malucha oferuje wiele wypowiedzi, dźwięków i piosenek na trzech poziomach zabawy. Dziecko może nacisnąć jeden z 28 przycisków zabawkowego gadżetu, aby rozpocząć naukę literek, pierwszych słówek czy nazw zwierzątek. Wielobarwne światełka świecą i „tańczą” w rytm muzyki, zachęcając malucha do aktywności.
Smarfonik
Fot. Fisher-Price®
Wiek: 9-36 mies.

Cena: ok. 70 zł

Interaktywny zabawkowy smartfon z przyjaciółmi z serii „Ucz się i śmiej!” – Szczeniaczkiem Uczniaczkiem i Siostrzyczką Szczeniaczka z pewnością zainteresuje ciekawego świata malucha. Wielofunkcyjną zabawkę wyposażono w dwa tryby nauki oraz przyciski z cyferkami i kształtami do aktywacji światełek, wypowiedzi i dźwięków. Zabawka umożliwia maluchowi przyciskanie, przesuwanie i przełączanie jej elementów. Dziecko ćwiczy w ten sposób zręczność i uczy się związków przyczynowo-skutkowych. Ponad 75 wypowiedzi i piosenek edukacyjnych wprowadza go w świat cyferek, liczenia, emocji, kształtów i kolorów. W zależności od ustawionego trybu nauki, zabawka oferuje inne atrakcje.
edukacyjny piesek
Fot. Fisher-Price®
Wiek: 6-36 mies.

Cena: ok. 190 zł

Zabawkowy elektroniczny piesek z miękkimi uszkami, ogonkiem i realistycznymi ruchami zachęci Twojego malucha do raczkowania. Dziecko będzie starało się naśladować szczeniaka i poćwiczy w ten sposób sprawność ruchową, równowagę i koordynację, co przygotuje go do stawiania pierwszych kroków. Interaktywny piesek zapewni maluchowi zdrową aktywność podczas wakacji.

 

Po pociągnięciu skarpetki w pyszczku pieska, szczeniak macha tylną częścią ciała, rusza głową i „chodzi”, zachęcając malucha do raczkowania w ślad z nim. Dziecko może również naciskać podświetlane przyciski na obroży pieska, aktywując piosenki, dźwięki i wypowiedzi edukacyjne uczące alfabetu, cyferek, liczenia i kolorów. Technologia „Poziomy nauki” umożliwia wybór trybu dostosowany do wieku Twojej pociechy. Edukacyjny piesek „Raczkuj ze mną” otrzymał Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Daje to gwarancję, że jest całkowicie bezpieczny i dostosowany do etapów rozwoju dziecka.

Fot. Fisher-Price®

Wiek: 1-3 lata
Cena: ok. 140 zł

Wybierz się na wesoły spacer z Dinusiem od Fisher-Price®! Mali wielbiciele dinozaurów mogą popychać lub ciągnąć przyjaznego triceratopsa podczas spacerów. Dinuś zachęca malucha do chodzenia, dzięki czemu przejdziecie z ekscytacją każdą trasę. Jeśli planujecie aktywny wypoczynek, ta zabawka poprawi zręczność i sprawność ruchową dziecka, zapewniając mu przy tym świetną zabawę. Aby zabawa była bardziej angażująca, dzieci mogą naciskać trzy przyciski, aktywujące ponad 40 edukacyjnych treści. Piosenki, dźwięki i wypowiedzi uczą literek, liczenia, kolorów i kształtów. Interaktywny dinozaur jest wyposażony również w światełka aktywowane ruchem.

Fot. Fisher-Price®
Wiek: 1-5 lat
Cena: ok. 120 zł

Samolot Małego Odkrywcy z serii Little People od Fisher-Price® to zabawka, dzięki której dziecko może wyruszyć na ekscytującą przygodę 
z odgrywaniem ról. Piloci Kurt i Emma opowiedzą maluchowi o locie samolotem, zachęcając go do wspólnego odkrywania świata. Nieduży rozmiar zabawki i figurki dostosowane wielkością do małych rączek sprawiają, że zestaw idealnie sprawdzi się na pokładzie prawdziwego samolotu, towarzysząc dziecku w podróży.

Gdy dziecko posadzi figurkę pilota Kurta na jego miejscu, usłyszy wesołą piosenkę i wypowiedzi związane z lataniem oraz aktywuje światełko. Na pokładzie jest także Emma, która po wciśnięciu czerwonego przycisku śpiewa i opowiada o podróżowaniu. Samolot pomoże małemu poszukiwaczowi przygód odkryć radość z szybowania w przestworzach 
i świecie wyobraźni.
autobus małego okrywcy
Fot. Fisher-Price®
Wiek: 1-5 lat
Cena: ok. 110 zł

Podróżowanie autobusem z zestawem Autobus Małego Odkrywcy Little People® od Fisher-Price® to jeszcze większa frajda! Zabawkę i figurki, które do niej dołączono z powodzeniem wykorzystacie również w domu lub parku. Wesoły autobus i jego pasażerowie wesprą rozwój motoryczny 
i społeczny dziecka – zabierzcie zestaw na plac zabaw i zaproście inne dzieci do wspólnej rozrywki! Naciśnięcie przycisku odkrywania i umieszczenie figurki w fotelu kierowcy aktywuje wesołe światełka, dźwięki i piosenki. Wesoły autobus inspiruje do wymyślania scenariuszy na zabawę, którą możecie realizować w podróży.

Wskazówka:
 Maluchy mogą pomóc Eddiemu poznać nowych przyjaciół, wprowadzając na pokład inne postaci z serii Little People® i umieszczając je obok siebie! (Dodatkowe figurki są sprzedawane oddzielnie).
wóz strażacki małego odkrywcy
Fot. Fisher-Price®
Wiek: 1-5 lat

Cena: ok. 110 zł

Zestaw Wóz Strażacki Małego Odkrywcy z serii Little People® uczy, jak ważne jest niesienie pomocy innym ludziom w potrzebie. Interaktywny pojazd wyposażono w ciekawe dźwięki i światełka, które zachęcą dziecka do zabawy w odgrywanie ról. Wypróbujcie Wóz Strażacki Małego Odkrywcy w plenerze – wymyślanie akcji ratunkowych na zewnątrz to kreatywny pomysł na angażującą zabawę z maluchem. Po naciśnięciu figurki na fotelu kierowcy, dziecko usłyszy realistyczne dźwięki, wypowiedzi i zabawne piosenki o pracy zespołowej i pomaganiu innym. Bawiąc się łatwymi do chwytania pojazdem i figurkami strażaków, maluch może puścić wodze fantazji i tworzyć własne historyjki.

Najlepsze zabawki na wakacje

Zabawki marki Fisher-Price® to niezawodny wybór dla rodziców szukających zabawek na wakacje, które ułatwią podróż, jednocześnie zapewniając dziecku rozrywkę podczas wypoczynku. Bezpieczne i trwałe zabawki, które wspierają rozwój dziecka, angażując je w radosną zabawę to wakacyjny must-have, niezależnie od Waszych letnich planów. Zabawki marki Fisher-Price® znajdziesz w sklepach stacjonarnych sieci SMYK oraz na www.smyk.com.

Źródło:

Fisher-Price