Kultowa linia Barwa Siarkowa® zmienia się po 40 latach!

BARWA SIARKOWA® MA JUŻ 40 LAT! TO JEDNA Z NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH LINII BARWA COSMETICS. TERAZ ZOSTAŁA PODDANA METAMORFOZIE – ZARÓWNO WIZUALNEJ, JAK I RECEPTURY. MARKA UDOWADNIA, ŻE PIELĘGNACYJNA MOC SIARKI NIE SŁABNIE NAWET NA CHWILĘ. TECHNOLOG PAULINA BUCZEK-PRZYBYŁA TŁUMACZY, JAK ZMIENIŁA SIĘ LINIA I NA CZYM POLEGA JEJ FENOMEN.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Barwa Siarkowa®_grafika

Czasy się zmieniają, ale niedoskonałości skóry to temat, który pojawia się w każdym pokoleniu. 40 lat temu Barwa Siarkowa® była jedną z najbardziej popularnych linii poprawiających jej wygląd, pomagających zminimalizować zmiany trądzikowe czy nadmierne wydzielanie sebum.

Przez lata zmienił się rynek i potrzeby Klientów, dlatego BARWA Cosmetics postanowiła odświeżyć kultową już linię. Eksperci i technolodzy zadbali, by w składach nie znalazły się żadne substancje budzące wątpliwości czy kontrowersje oraz wzbogacili wszystkie produkty o niacynamid i cicę – dwa najbardziej trendowe składniki ostatnich lat, które podbiły rynek kosmetyczny dzięki swoim niezwykłym właściwościom antybakteryjnym, kojącym i pielęgnującym różne rodzaje cery.

PATENT NA PIĘKNO

Receptury produktów z serii BARWA Siarkowa® zostały rzetelnie opracowane już ponad 40 lat temu w niezależnym laboratorium przez specjalistów branży technologicznej we współpracy z lekarzem dermatologiem. Pierwsze wdrożenie produktu odbyło się w latach 80. – wyprodukowano wówczas mydło siarkowe w kostce na bazie tradycyjnej tarnobrzeskiej siarki. „Baza produktu znacznie się zmieniła, mydło siarkowe pierwotnie było produkowane na tłuszczach zwierzęcych. Od 2004 roku produkujemy nasze kostki na bazie w 100% roślinnej. W 2005 roku pod nazwą Siarkowa Moc opracowano i wdrożono pozostałe produkty z serii. Kilka receptur z uwagi na ówczesną innowacyjność, uzyskało ochronę receptur w Urzędzie Patentowym RP. Patenty uzyskano na następujące produkty: Mydło w płynie (patent na wynalazek 211919), Antybakteryjny krem matujący (patent na wynalazek 216426), Mydło pielęgnacyjne (patent na wynalazek 216802), Krem nawilżający (patent na wynalazek 221989) – wyjaśnia Paulina Buczek-Przybyła, technolog BARWA Cosmetics.

(R)EWOLUCJA BARWY SIARKOWEJ

Osiemnaście lat temu receptury BARWY Siarkowej® były badane i opiniowane w kosmetyczno-lekarskiej Spółdzielni Pracy „IZIS”. Posiadały wyniki badań właściwości antybakteryjnych oraz zawierały wpis do Krajowego Systemu Informowania o Kosmetykach (KSIOK). „Na przestrzeni lat formulacje zachowały swój pierwotny bazowy skład z uwagi na ich skuteczność oraz nienaganną opinię panelu konsumenckiego. Wprowadzono bieżące modyfikacje wynikające ze zmian w ogólnie obowiązującym prawie kosmetycznym. Na przełomie 2022 i 2023 marka podjęła decyzję o tzw. modernizacji serii Barwa Siarkowa®. Reagując na potrzeby rynku, wzbogaciliśmy receptury w innowacyjne składniki aktywne oraz pozbyliśmy się komponentów, które zostały obarczone złą sławą” – dodaje technolog Pauliny Buczek-Przybyły.

Barwa Siarkowa®
Fot. Platinium Cast Agencja PR

W NOWYM SKŁADZIE

Składnikiem wiodącym w formułach odmienionej Barwy Siarkowej® pozostaje siarka, w specjalnie dobranym przez ekspertów stężeniu. Dzięki niej skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, zmiany trądzikowe i podrażnienia złagodzone, a widoczność porów zmniejszona. Produkty zostały wzbogacone dodatkowo o niacynamid i cicę, które mają doskonały wpływ na skórę z niedoskonałościami – działają przeciwzapalnie, łagodząco i nawilżająco. Dzięki temu skóra trądzikowa z dnia na dzień staje się coraz bardziej ukojona, wygładzona i rozświetlona, a niedoskonałości złagodzone. Za wewnętrzną metamorfozą poszła też zmiana wizualna. Marka wróciła do charakterystycznych dla BARWY Siarkowej® kolorów – pomarańczowego i turkusowego. Podkreślono również na frontach opakowań główny składnik – bioaktywną siarkę, która pojawia się w formie symbolu pierwiastka, jak na tablicy Mendelejewa. W linii znajdziemy: Siarkowy Żel Oczyszczający, Siarkowy Peeling-Maska 2w1 Wygładzający, Mydło w kostce, Mydło w płynie, Siarkowy Tonik Złuszczający, Siarkowy Tonik Matujący, Siarkowe Serum Punktowe, Siarkowy Krem Matujący, Siarkowy Krem Nawilżający.

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR