Do sklepów Lidl Polska trafiła kolejna propozycja od Browaru PINTA i Karola Okrasy

Po Porterze Bałtyckim i APA z dodatkiem trawy żubrowej oraz kolendry, do sklepów Lidl Polska trafiła trzecia propozycja, będąca efektem współpracy Karola Okrasy i Browaru PINTA. Tym razem jest to idealny na ciepłe dni, orzeźwiający Hefeweizen z dodatkiem naturalnego syropu z bzu oraz delikatnie pikantnego imbiru. Piwo jest dostępne w sklepach sieci od poniedziałku 3 lipca.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
PINTA_Okrasa_Hefeweizen_LABEL

W słoneczne, letnie popołudnie dobrze jest sięgnąć po zimne, orzeźwiające piwo. Nie każde jest jednak takie samo. Jeśli zależy nam na jakości i  unikatowych walorach smakowych najlepszym wyborem będzie piwo rzemieślnicze – np. najnowsza propozycja od Browaru PINTA i Karola Okrasy – orzeźwiające piwo pszeniczne w stylu Hefeweizen z dodatkiem syropu z kwiatów bzu i imbiru.

Hefeweizen to piwo pszeniczne górnej fermentacji w stylu niemieckim. Wywodzi się z Bawarii. Jego nazwa powstała poprzez połączenie słów – „hefe” (drożdże) oraz „weizen” (pszenica). To właśnie drożdżom Hafeweizen zawdzięcza swoje charakterystyczne zmętnienie. Z powodu użytego słodu pszenicznego bywa też nazywany „weissbier”, czyli piwem białym. Posiada silnie wyczuwalne aromaty fenolowe (goździki) oraz estrowe (bananowe). To mocniej gazowane piwo o jasnożółtej barwie, zazwyczaj słabo chmielone, z  bardzo obfitą, gęstą pianą. Hafeweizen od Browaru PINTA oraz Karola Okrasy, dostępny w sklepach sieci Lidl Polska od 3 lipca, został wzbogacony przez dodatek naturalnego syropu z bzu oraz delikatnie pikantnego imbiru. Efektem było uzyskanie lekkiego, gładkiego, orzeźwiającego piwa o  wyjątkowym smaku i aromacie. To pozornie kontrastujące połączenie syropu z jednej z najpiękniejszych wiosennych roślin – bzu, który słynie ze słodkiego, odurzającego zapachu – oraz imbiru o charakterystycznym lekko gorzkim i nieco pikantnym posmaku. Całość jest jednak doskonale zbalansowana, a wszystkie wyraziste smaki i aromaty się uzupełniają. Ten specyficzny duet tworzy więc połączenie idealne na ciepłe, wakacyjne miesiące.

PINTA_Okrasa_Hefeweizen_Wisebase
Fot. Lidl Polska

Styl: Hafeweizen

Ekstrakt: 13,0° Plato

Alkohol: 5,7% obj.

Butelka: 500 ml


Najnowsza propozycja Karola Okrasy i Browaru PINTA jest dostępna w sklepach sieci Lidl Polska już od 3 lipca (8,99 zł/ 1 but. przy zakupie 2 but., cena regularna 9,99 zł/ 1 but.).

Lidl Polska
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach funkcjonuje około 12 000 sklepów Lidl, a w Polsce około 800.

Źródło:

Lidl Polska