Baterie w dwóch kolorach

Łazienka to przestrzeń coraz bardziej zindywidualizowana. Chcemy, by dobrze służyła nam przez lata, była modna, ale również by była zgodna z naszymi oczekiwaniami i upodobaniami. Dlatego właśnie w łazienkowych aranżacjach pojawia się coraz więcej zaskakujących wykończeń, tekstur i barw. Jednym z pomysłów na tego typu nietypowe rozwiązania są baterie w dwóch kolorach.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
VITTO BLACK GOLD VERDELINE, bateria umywalkowa stojąca, fot. FERRO

Miasto może cieszyć wielością doznań, stymulować kreatywność i wypełniać czas. Bywa jednak, że nadmiar bodźców prowadzi do przesytu. Wtedy poszukujemy wyciszenia, bezpiecznej przestrzeni, która pomoże wprowadzić nasze ciało i umysł w stan równowagi. Bardzo często w takich momentach wybieramy własny dom. To tam odpoczywamy, dochodzimy do siebie. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że mamy wokół bliskie nam osoby. To także zasługa odpowiedniej aranżacji domowych wnętrz, które tworzą atmosferę sprzyjającą regeneracji. Urządzane zgodnie z potrzebami swoich użytkowników, przynoszą wspomnianą równowagę poprzez towarzystwo ulubionych barw, materiałów i przedmiotów. Dotyczy to także przestrzeni łazienki, w której chętnie pojawia się kolorowa ceramika, armatura o niecodziennym wykończeniu, np. z ryflowanymi uchwytami sterującymi, czy wyjątkowe w dotyku materiały, takie jak kamień czy drewno. Coraz częściej uwagę użytkowników łazienek zwracają także baterie w dwóch kolorach. Ciekawe połączenia chromu, bieli, złota i czerni znajdziemy wśród propozycji z oferty Ferro.

ADORE WHITE CHROME, bateria umywalkowa podtynkowa, bateria wannowa wielootworowa, fot. FERRO
ADORE WHITE CHROME, bateria umywalkowa podtynkowa, bateria wannowa wielootworowa, fot. FERRO

Czerń i złoto

Ten duet to intrygująca mieszanka o sporym potencjale aranżacyjnym. Złoto kojarzy się z luksusem i wyrafinowaniem, czerń – z elegancją. Ich kompozycja nadaje zatem wnętrzu zrównoważoną dynamikę, w której łączą się ciepło i chłód. Zestawienie tych kolorów sprawdzi się w formie akcentów, jak również śmiało zdominować może całą aranżację. Jaki efekt daje połączenie wspomnianych dwóch barw, pokazuje seria baterii Vitto Black/Gold VerdeLine. Zaproszenie jej do łazienki oznacza wybór ponadczasowego designu i odpowiedzialne podejście do wykorzystywania zasobów wody (mniejsze zużycie nawet do 50%). Baterie z serii to modele jednouchwytowe, które wyróżnia masywny, idealnie wyprofilowany kształt korpusu i mocno zaznaczona rączka uchwytu. Przy czym korpus i wylewka mają kolor satynowej czerni, a dźwignia uchwytu – złoty. W tym samym kolorze utrzymane są rozety maskujące w bateriach natryskowej i wannowej, a także perlator.

Linia Vitto Black/Gold VerdeLine świetnie skomponuje się z klasyczną bielą, beżem czy szarościami. Może być także doskonałym dopełnieniem łazienki zdominowanej przez ciemniejsze barwy, której walory warto podkreślić odpowiednim oświetleniem.

VITTO BLACK GOLD VERDELINE, bateria wannowa ścienna, fot. FERRO

Czerń i chrom

Zestawienie czerni i chromu to mocny duet, który może kojarzyć się z futurystycznym klimatem. Z pewnością sprawdzi się w odważnych aranżacjach w stylu industrialnym, w których wyraziste dodatki i połączenia tworzą klimat wnętrza. Ale jest to także świetna opcja niezależnie od stylu, w jakim je urządzamy. To zestawienie jest bowiem wyjątkowo uniwersalne i ponadczasowe, śmiało można zatem korzystać z niego, urządzając także swoją łazienkę.

Serię baterii Algeo Square Black/Chrome wyróżniają proste, wyraziste kształty. Łagodnie wyprofilowana forma korpusu przełamuję jednak stylistykę zdominowaną przez mocne linie. Warto zwrócić uwagę na ciekawy sposób wykończenia w przypadku modeli umywalkowych i bidetowych. Chromowane są górna część dźwigni sterującej i górna część wylewki, które wydają się być ułożone równolegle względem siebie. To zgeometryzowane uporządkowanie sprawdzi się szczególnie w aranżacjach, w których dominują wizualna prostota i wysoka funkcjonalność wykorzystanych sprzętów.

Łagodniejszą formę posiadają baterie z kolekcji Adore Black/Chrome. Miękko wyprofilowane kształty uchwytu sterującego i wylewki nadają tej serii wyjątkową subtelność. Design armatury doskonale wtapia się w stylizację, a kolorystyczne połączenie odpowiada za interesującą grę światła na jej powierzchni. W linii znajdziemy ciekawe rozwiązania funkcjonalne: wielootworową baterię wannową, a także baterię umywalkową i prysznicową w wersji podtynkowej.

ADORE BLACK CHROME, bateria umywalkowa podtynkowa, fot. FERRO

Biel i chrom

To połączenie jest natomiast idealnym sposobem na podkreślenie atmosfery delikatności i ulotności we wnętrzu. Akcentuje wizualny porządek, sprzyja wyciszeniu, powiększa optycznie przestrzeń. Zestawienie bieli i chromu nadaje wnętrzu klasę, a wśród jego walorów szczególnie eksponuje elegancję. W łazienkach, w których chcemy zaznaczyć te cechy, idealnie sprawdzą się baterie z rozbudowanej linii Adore White/Chrome. Armatura ta może być idealnym elementem wyposażenia prywatnej strefy wellness urządzonej w jasnych barwach z elementami drewna i kamienia. Liczba dostępnych w serii modeli pozwala na wyposażenie łazienki w rozwiązania podtynkowe, stojące, a także wielootworowe. I chociaż obie barwy – biel i chrom – od zawsze kojarzą się ze strefą kąpieli, zestawione razem zyskują zupełnie nową jakość.

ADORE WHITE CHROME, bateria wannowa wielootworowa, fot. FERRO

Źródło:

Ferro