„Załoga przyszłości PLL LOT” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

12 kwietnia 2023 Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły konkurs plastyczny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Temat to: „My za sterami i na pokładzie Dreamlinera PLL LOT”. Na zwycięskie prace czekają upominki od firmy, m.in. model samolotu Boeing 787-9 Dreamliner oraz wycieczka „LOT Kids” w siedzibie organizatora dla całej klasy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

PLL LOT wracają z kolejną inicjatywą dla dzieci. Tym razem celem jest zachęcenie ich do wyobrażenia siebie za sterami samolotu lub na jego pokładzie, a także budowanie pozytywnych skojarzeń z podróżami i marką LOT. Konkurs ma także pokazać, jak dzieci wyobrażają sobie pracę pilotów oraz stewardess PLL LOT. Tematyka ma rozwijać kreatywność oraz pobudzić wyobraźnię w kontekście zagadnień związanych z lotnictwem i szeroko rozumianym poznawaniem świata na pokładach polskiego przewoźnika.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę konkursową w postaci pracy plastycznej w dowolnej technice na temat „My za sterami i na pokładzie Dreamlinera PLL LOT” i przekazać ją opiekunowi klasy, gdyż zgodnie z regulaminem akcji, tylko opiekunowie klas mogą dokonywać zgłoszeń konkursowych. Następnie opiekun klasy przesyła ją wraz z wypełnioną i podpisaną zgodą opiekuna prawnego uczestnika na udział w konkursie wraz z formularzem zgłoszeniowym, na adres Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Komitetu Obrony Robotników 43 (02-146 Warszawa) z dopiskiem „Konkurs Załoga Przyszłości PLL LOT”.

Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-3 oraz 4-7. Zwycięzcy I,II oraz III miejsca otrzymają modele samolotu Boeing 787-9 Dreamliner z logo PLL LOT, a dla swojej klasy wycieczkę „LOT Kids” w siedzibie organizatora oraz upominki z logo PLL LOT. Termin realizacji wycieczek zaplanowany jest na rok szkolny 2023/24, po wcześniejszym uzgodnieniu daty z organizatorem.

Prace przyjmowane będą do 17 maja br., do godziny 24:00. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 1 czerwca br. Na specjalnej podstronie lot.com/zaloga-przyszlosci znajdują się wszystkie informacjami o przebiegu konkursu, a także regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz wzór zgody opiekuna. Dodatkowe pytania można również kierować na dedykowaną skrzynkę: zalogaprzyszłosci@lot.pl

„Inicjatywa zorganizowania konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Załoga Przyszłości PLL LOT” powstała z chęci sprawdzenia, jak dzieci wyobrażają sobie nowe perspektywy podróżowania i siebie za sterami samolotów. Młodzi artyści często widzą przyszłość inaczej niż my, ich ciekawość może otworzyć nam nowe horyzonty – chcemy być tego świadkami i nagrodzić najbardziej odważne prace ze świeżym spojrzeniem na to, co tak dobrze wszyscy znamy” – mówi Ewa Lampart, Dyrektor Biura Marketingu PLL LOT.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Fot. Polskie Linie Lotnicze LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Źródło:

Polskie Linie Lotnicze LOT