Zakupy świąteczne? Tylko na Ekocuda.com! Ekocuda w nowej odsłonie platformy zakupowej

Trwa prawdziwa urodowa rewolucja, a jej główną bohaterką staje się natura! Naturalne kosmetyki to nie tylko pozytywny trend, to styl życia, który zdobywa serca konsumentów. Polska zakochuje się w naturalnej pielęgnacji, a Ekocuda wychodzą naprzeciw tym pragnieniom. Marka, znana z organizacji cieszących się ogromna popularnością targów, otwiera wirtualne drzwi do świata ekobeauty na platformie Ekocuda.com. Teraz, gdy zrównoważona produkcja jest równie istotna, co rozwój rynku e-commerce, świąteczne zakupy zaczynają się wcześniej. Połączenie naturalnych i wegańskich kosmetyków z możliwościami i wygodą przestrzeni online to kompleksowe zaopiekowanie prezentowych potrzeb.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
nowaekocuda

Wirtualna ekosfera – przenosiny jakości Targów do świata online

Świadomy trend dobrego składu przejmuje przemysł kosmetyczny. Konsumenci, a zwłaszcza kobiety, coraz częściej mówią „sprawdzam”. Chcą wiedzieć, co nakładają na skórę, zależy im na unikaniu szkodliwych substancji. Popierając edukację dążą do uzyskania odpowiedzi na pytania, np. dlaczego warto inwestować w produkty pochodzące ze sprawdzonych źródeł, zawierające składniki potwierdzone certyfikacją. Konsumentki doceniają personalizację produktów, lokalne dostawy i zrównoważony rozwój. To nie tylko inwestycja w siebie, lecz także wsparcie dla etycznej produkcji i ochrony środowiska.

Ekocuda to pierwsze i największe targi kosmetyków naturalnych w Polsce. Podczas każdej edycji szeroka oferta produktów przyciągała tysiące zainteresowanych ekoświadomych konsumentów. Targi w przestrzeni wirtualnej zaistniały podczas pandemii, co potwierdziło wielki potencjał urodowego sektora online. Branża naturalna stale się rozwija, dane dotyczące produktów, składów i produkcji aktualizują się. Marka Ekocuda od lat współpracowała z ekspertami, technologami i kosmetologami, sprawdzając składy poszczególnych produktów. W ten sposób, klienci pozbawieni wątpliwości, mogli cieszyć się gwarancją bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Taka sama procedura została zachowana przy doborze marek na platformie. 

mockup_mobile

Dobra natury w jednym miejscu, czyli zalety ekomarketplace’u

Atutami witryny jest czytelność i intuicyjność. Na stronie, zaprojektowanej w stylu eko, można znaleźć szeroką gamę naturalnych i wegańskich kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy, m.in. kremy, peelingi, żele, olejki czy balsamy. Znajdują się tam produkty kategorii: Twarz (m.in. kremy, maseczki, glinki, makijaż, a także higiena jamy ustnej), Ciało (m.in. balsamy, peelingi, dezodoranty, depilacja, akcesoria) Dłonie i Stopy (kremy, mydła, sole, glinki) oraz Włosy (szampony, odżywki i akcesoria). Na uwagę zasługują również takie zakładki jak: Dla Niego, Dla Dzieci, Wellness, a nawet Eko Dom. Pierwsza skupia pozycje poprawiające samopoczucie. Zawiera świece zapachowe, akcesoria do masażu czy suplementy. W drugiej z nich kryją się naturalne środki czystości, artykuły dla zwierząt oraz zioła i herbaty. Wszystkie produkty na platformie mają wpływać na dobrostan konsumentów, podpowiadając jak zadbać o to holistycznie.

Twórcy marki Ekocuda przygotowali dokładny opis składów i działania produktów. Na stronie znajdują się informacje o ich użyciu, co szczególnie przyda się w przypadku tych rzadziej stosowanych, takich jak np. kadzidła. Dzięki takim zabiegom, komfort z ich korzystania jest znacznie większy. Na wyciągnięcie ręki dostępne jest również bio producenta, wartości i charakter marki. Klienci mają więc możliwość upewnienia się, że to, co tworzy, jest w pełni ekologiczne i poznania historii powstania firmy. Startowi platformy przyświeca również idea edukacyjna. Ekocuda zwracają uwagę na lokalność i wiarygodność oraz powszechne promowanie wartości proekologicznych – od teraz już nie tylko w dużych miastach, jak w przypadku targów stacjonarnych, ale z dostępem w całym kraju.

Nie każdy kosmetyk oznaczony jako naturalny lub ekologiczny faktycznie spełnia te kryteria. Składniki to jedynie część równania. Istotny jest również proces produkcji, rodzaj opakowań i łańcuch dostaw. Te aspekty są poddawane weryfikacji przez Ekocuda od zawsze, integrując producentów produktów naturalnych na naszych Targach i teraz, uruchamiając dla nich oraz szerokiego grona odbiorców, platformę sprzedażową. Przeprowadzone przez nas badania pokazały, że osoby odwiedzające Targi oczekują stworzenia platformy, na której, w okresach pomiędzy eventami, będą mogły śledzić nowości produktowe, obserwować rozwój rynku ekologicznych produktów kosmetycznych i zaopatrywać się w nie na bieżąco – podkreśla Zuzanna Mierzejewska, Prezes Zarządu Ekocuda Sp. z o.o.

mockup

Moc naturalnych prezentów dostępnych zdalnie

Platforma to miejsce, gdzie pasja do kosmetyków, miłość do natury i promowanie zdrowego stylu życia łączą się w harmonijną całość. Dzięki otwarciu strony internetowej, wcześniej niszowe produkty stały się dostępne o każdej porze dnia i nocy, bez utraty swojego unikalnego charakteru. Ekocuda nie tylko ułatwiają dostęp do wyselekcjonowanego asortymentu, ale również dbają o wyjątkowe okazje. W tym roku twórcy przygotowali świąteczne zestawy i boxy prezentowe skomponowane z finezyjnie wybranych kosmetyków, w wielu wariantach zapachowych. Ozdobne opakowania z okienkiem pozwolą natychmiast cieszyć się kompozycją. Pozostałe – w subtelnej stylizacji eko – sprawią niespodziankę obdarowanej osobie. Zestawy są dostępne w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie coś na własną kieszeń.

Ekocuda.com to prezenty, które sprawią radość bez stresu związanego z tradycyjnym „buszowaniem” w centrum handlowym. To świąteczne zakupy bez wychodzenia z domu – wygodne, naturalne, magiczne…

Ekocuda
Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych to cykliczne targi, które odbywają się dwa razy w roku w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Łącznie wszystkie edycje odwiedziło ponad 242 000 osób. Na targach swoje produkty prezentują przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiają się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

Źródło:

Ekocuda