Zadbaj o pupę swojego dziecka dzięki oddychającym pieluszkom Lupilu Premium

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry dziecka latem? Twój maluszek nie ma jeszcze dobrze wykształconego mechanizmu termoregulacji, więc jego delikatna skóra jest podatna na przegrzewanie się. Dodatkowo, z uwagi na słabo rozwinięty ochronny płaszcz hydrolipidowy, narażona jest na nadmierną utratę wilgoci i jest skłonna do przesuszania się – dlatego na co dzień tak ważne są nawadnianie i utrzymanie prawidłowej temperatury ciała dziecka1.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
pieluszki Lupilu

W okresie letnim, kiedy słońce i wysokie temperatury dają nam się we znaki, szczególnie łatwo o przegrzanie wrażliwej skóry maluszka. Zwróć uwagę na materiał, z którego są wykonane ubrania dziecka. Unikaj tych syntetycznych (typu poliester, który nie przepuszcza powietrza i zatrzymuje pot pod ubraniem), a w zamian wybieraj cienkie, oddychające: z bawełny, lnu czy muślinu1. Jeśli planujesz spacer czy inne outdoorowe aktywności, pamiętaj o przewiewnym nakryciu głowy (to lepsze niż przykrywanie całego wózka – nawet cienką pieluchą wielorazową), by nie narazić swojego maluszka na nadmierne nasłonecznienie. Ważna jest też oczywiście jego pupa, która większość czasu spędza w pieluszce i potrzebuje oddychać tak samo, jak reszta małego ciała. Pieluszki powinny więc być równie przewiewne, jak pozostałe części niemowlęcej garderoby. Odpowiednie warunki panujące w pieluszce mogą skutecznie zapobiec takim zjawiskom jak: wysypki, potówki czy nawet odparzenia2. Dbając o odpowiednią cyrkulację powietrza zapewnisz komfort skórze swojego bobasa i unikniesz wielu częstych przypadłości typowych dla wieku niemowlęcego.

W odpowiedzi na potrzeby najmłodszych Lidl oferuje oddychające pieluszki Lupilu Premium. Posiadają one innowacyjne, przewiewne kanaliki (Technologia Air-Tubes), które przepuszczają powietrze z oraz do pieluszki i doskonale chłoną wilgoć, zatrzymując ją z dala od skóry dziecka. Ponadto pieluszki te są hipoalergiczne oraz przetestowane dermatologicznie, co sprawia, że są bezpieczne dla wrażliwej skóry niemowląt. Zostały też sprawdzone i pozytywnie zaopiniowane przez Instytutu Matki i Dziecka, więc możesz mieć pewność, że są dobrym wyborem dla Twojego maluszka.

A już od dziś, czwartku, 17 sierpnia, pieluszki i pantsy Lupilu Premium będą dostępne w wersji Jumbo Bag w supercenach! Za powiększone opakowania pieluszek i pantsów zapłacimy odpowiednio 49,99 zł / 1 opak. oraz 29,99 zł / 1 opak.

2 Brzeziński, L.P. Dermatologia okresu noworodkowego–choroby skóry niewymagające leczenia / Bartkiewicz B., Dudra-Jastrzębska, Jazienicka I. „Common and uncommon neonatal dermatoses.” Nowa Pediatria (2006) /

https://www.doz.pl/czytelnia/a13089-Potowki__czym_sa_i_jak_sie_ich_pozbyc_Leczenie_potowek_u_dzieci_i_doroslych

Lidl Polska
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 850.

Źródło:

Lidl Polska