Wystartowały zapisy do Programu refundacji in vitro

Wystartował ogólnopolski program refundacji zabiegów in vitro. Na liście zakwalifikowanych podmiotów medycznych znalazły się wszystkie kliniki Invimed, zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdyni oraz we Wrocławiu. Rządowy program umożliwia parom leczącym się na niepłodność i jednocześnie spełniającym ustalone kryteria refundacji, bezpłatne skorzystanie z procedury in vitro. Warunkiem rejestracji w programie jest wypełnienie formularza online, który otwiera tzw. ścieżkę pacjenta. Program zaplanowano na cztery lata – do 2028 r., a na jego realizację przeznaczone zostanie w sumie 2,5 mld złotych.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
programy-in-vitro

Program refundacji in vitro – jak się zgłosić?

Wszystkie pary zainteresowane skorzystaniem z refundacji in vitro w klinikach Invimed, mogą rejestrować się do programu poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce. Formularz w wersji mobilnej (na smartfonie) dostępny jest po kliknięciu w „Napisz” w prawym dolnym rogu ekranu. 

Spodziewamy się dużego zainteresowania w pierwszych tygodniach od startu programu. Rządowa refundacja zmienia perspektywę leczenia metodą in vitro w Polsce – staje się ona dostępna dla wielu par starających się o dziecko, niezależnie od środków finansowych – mówi dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed, specjalista ginekolog-położnik.

———

———

Przypomnijmy zatem, jakie są kryteria zakwalifikowania do Programu refundacji in vitro?:

  • Wiek

W przypadku korzystania z in vitro z użyciem własnych komórek jajowych i nasienia lub dawstwa nasienia:

– Kobiety do 42. roku życia, a mężczyźni do 55. roku życia.

W przypadku korzystania z procedury in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni lub adopcji zarodków:

– Kobiety do 45. roku życia, a mężczyźni do 55. roku życia.

  • Niepłodność potwierdzona dokumentacją medyczną

Para, która chciałaby zakwalifikować się do bezpłatnego programu musi przedstawić dokumenty, potwierdzające, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy poddawała się nieskutecznemu leczeniu niepłodności lub stwierdzające bezwzględną niepłodność, np. u kobiet z powodu braku jajowodów.

  • Program dedykowany jest dla kobiety i mężczyzny, którzy pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim.

Co obejmuje refundacja in vitro?

Refundacja obejmuje 6 procedur in vitro, to znaczy: maksymalnie 4 cykle in vitro z własnymi komórkami rozrodczymi lub z nasieniem dawcy, maksymalnie 2 procedury in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni oraz maksymalnie 6 cykli in vitro z adopcją zarodków – mówi dr Łukasz Sroka.

Co więcej możliwe są również kriotransfery u par, które mają zarodki w ramach wcześniej realizowanych procedur – niezależnie od ich źródeł finansowania. W tym przypadku, o udziale w programie decyduje wiek: w dniu zgłoszenia kobieta nie ukończyła 45, a mężczyzna 55 lat.

Szczegółowe informacje dotyczące liczby procedur in vitro dostępne są na stronie Invimed: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce

Uwzględniono również onkopłodność

Z bezpłatnych procedur zabezpieczenia płodności będą mogli również skorzystać pacjenci, którzy są przed oraz w trakcie leczenia onkologicznego i nie ukończyli 40. lat w przypadku kobiet i 45. lat odnośnie mężczyzn – dodaje dr Łukasz Sroka, specjalista ginekolog-położnik. Co istotne, pacjenci korzystający z refundacji onkopłodności, będą przyjmowani w ośrodkach realizujących program poza kolejnością.

Kliniki Invimed czekają na pacjentów

Do Programu refundacji in vitro w Invimed, Pacjenci mogą zapisywać się o każdej porze, całodobowo przez formularz kontaktowy na stronie https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce. Formularz w wersji mobilnej (na smartfonie) dostępny jest po kliknięciu w „Napisz” w prawym dolnym rogu ekranu. 

Od momentu startu Programu (1.06.2024), konsultanci z klinik Invimed kontaktują się z Pacjentami w celu umówienia wizyt w klinice. Podczas rozmowy i w mailowym jej podsumowaniu, pacjenci otrzymają potwierdzenie terminu wizyty oraz wszystkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia do Programu. Na wizytę w klinice zapraszamy zawsze parę, która powinna przynieść ze sobą: dokumenty tożsamości, kopię dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia niepłodności oraz wypełnione i podpisane dokumenty, które otrzyma mailowo po umówieniu wizyty.

W Invimed zdajemy sobie sprawę jak dużą popularnością cieszy się program i jakie emocje wywołuje. Jesteśmy przygotowani. Każdy złożony formularz online zostanie rozpatrzony przez nasz personel, a na wszystkie pary czekają zespoły wykwalifikowanych specjalistów oraz nowoczesne i przyjazne gabinety – mówi dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed.

InviMed
InviMed to sieć klinik leczenia niepłodności, obecna na rynku od 22 lat. Pierwsza klinika została otwarta w 2001 r. w Warszawie. Dziś InviMed to 6 specjalistycznych placówek w: Warszawie (2 kliniki), Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Katowicach. W 2012 roku InviMed znalazł się wśród brandów Medicover. Wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i embriologów z międzynarodowymi certyfikatami w zakresie niepłodności prowadzi wysokospecjalistyczną diagnostykę i skutecznie leczy niepłodność, pomagając pacjentom w drodze do rodzicielstwa. Pacjenci mogą korzystać z zaawansowanych metod wspomaganego rozrodu, w tym zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro (również z wykorzystaniem komórek rozrodczych dawców) oraz inseminacji. InviMed oferuje także najnowsze i nieinwazyjne badania genetyczne zarodków oraz badania prenatalne. Kliniki umożliwiają zabezpieczenie płodności, np. w przypadku chorób nowotworowych kobiet i mężczyzn lub endometriozy. Dzięki klinikom InviMed na świat przyszło już ponad 13 tys. dzieci. InviMed j

Źródło:

InviMed