Wszyscy na pokład! Podróżuj w czasie z nowym zestawem Lego® Ideas Orient Express

16 listopada 2023 roku: Grupa LEGO® prezentuje dziś zestaw LEGO® Ideas Orient Express – piękną rekonstrukcję z klocków jednego z najbardziej luksusowych i legendarnych pociągów na świecie. Znany jako „pałac na kółkach”, Orient Express był pierwszym na świecie międzynarodowym pociągiem luksusowym, który przewoził tysiące pasażerów przez Europę do Stambułu od 1883 do 1977 roku.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
LEGO® IDEAS ORIENT EXPRESS

Ten nowy 2 540-elementowy zestaw LEGO®, wydany z okazji 140 rocznicy produkcji tej wspaniałej maszyny, przenosi budowniczych z powrotem do złotej ery podróży, Pokazując wspaniałe elementy, w tym główną lokomotywę, wagon restauracyjny i sypialniany, pobudza wyobraźnię i kreatywność.

LEGO® Ideas Orient Express posiada również możliwość zdejmowania dachu wagonów, co umożliwia podziwianie szczegółowych wnętrz. W zestawie znajduje się 8 figurek LEGO®, w tym konduktora, szefa kuchni, personel i pasażerów. Miejsca, które pociąg odwiedzał na swojej pierwotnej trasie, są również uwiecznione na całym wspaniałym zestawie.

Pociąg został zaprojektowany przez 27-letniego fana LEGO® z Paryża, Thomasa Lajona, w ramach programu LEGO® Ideas. Aż 10 000 osób zagłosowało za tym, aby stał się prawdziwym zestawem. Mówiąc o swoim projekcie, Thomas Lajon powiedział: „Zawsze byłem wielkim fanem lokomotyw, żaglowców i liniowców. Jako dziecko zbierałem wszystko, co z nimi związane. Lata później, moja dziewczyna zachęciła mnie do ponownego nawiązania kontaktu z klockami LEGO® i wiedząc o mojej miłości do pociągów, zachęciła mnie do zbudowania jednego. Oczywiście, wybrałem Orient Express. Zjawiskowy francuski pociąg, będący w centrum wielu opowieści. Zestaw LEGO Ideas Orient Express jest dostępny od 1 Grudnia w sklepach LEGO i na stronie  www.LEGO.com/Orient-Express z ceną 1399,99 zł
 

Informacje o produkcje:
Wiek: 18+
Cena: 1399,99 zł
Elementy: 2,540
Numer produktu: 21344
Wymiary: Długość: 116 cm, Szerokość: 8 cm, Wysokość: 12 cm
Dostępność: 1 grudnia 2023 r. w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.com/Orient-Express

———

———

O Orient Express, część grupy Accor
Rzemieślnik podróży od 1883 roku, Orient Express uwzniośla Sztukę Podróży swoimi luksusowymi pociągami, niepowtarzalnymi doświadczeniami i kolekcjami rzadkich przedmiotów. A już wkrótce, jego pierwsze hotele na całym świecie – Orient Express La Minerva w Rzymie i Orient Express Palazzo Donà Giovannelli w Wenecji w 2025 roku. Został również ogłoszony kolejny projekt w Rijadzie, pierwszym mieście na Bliskim Wschodzie, które zapowiedziało przybycie hotelu Orient Express. Luksusowe doznania podróżnicze będą kontynuowane z uruchomieniem Orient Express La Dolce Vita, powrotem legendarnego Orient Express na tory kolejowe, i Orient Express Silenseas – największego na świecie żaglowca. Dowiedz się więcej na: Orient-express.com accor.com

O platformie LEGO IdeasLEGO®
Ideas daje fanom możliwość zgłaszania własnych ceglanych kreacji z szansą na zrealizowanie swojej koncepcji przy pomocy mistrzów projektantów LEGO i udziału w zyskach. Dowiedz się więcej na:  www.ideas.LEGO.com.

LEGO
Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić. Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Źródło:

LEGO