Woski roślinne – sekret pięknych ust

Marzysz o gładkich, miękkich ustach, które są odporne na zmienne warunki pogodowe? Wypróbuj balsamy z woskami roślinnymi, które działają jak nawilżająco-ochronna tarcza.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Woski roślinne

Naturalne woski roślinne są cenione za swoje właściwości pielęgnacyjne. Tworzą na ustach warstwę ochronną, zapobiegającą utracie wilgoci i zapewniającą długotrwałe nawilżenie. Chronią usta przed wysuszeniem i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, jednocześnie wzmacniają działanie innych aktywnych substancji. Są idealne dla wegan i miłośników składników naturalnych.

Cenne woski roślinne stosowane w pielęgnacji ust

  • Wosk carnauba – prawdziwy król wosków pozyskiwany z liści brazylijskiej palmy. Działa jak niewidzialna tarcza, chroniąc usta przed wysuszeniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wzmacnia naturalną barierę hydrolipidową, zapobiegając utracie wody i zapewniając długotrwałe nawilżenie. Jest twardy w porównaniu do innych wosków i ma stosunkowo wysoką temperaturę topnienia, dlatego tak dobrze spisuje się w balsamach do ust.
  • Wosk candelilla – pozyskiwany jest z młodych liści krzewu wilczomlecza Euphorbia cerifera, który rośnie na półpustynnych terenach Meksyku i południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych. Zmiękcza i wygładza. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji ust skłonnych do pękania i pierzchnięcia. Koi podrażnienia, przywracając komfort i elastyczność skóry. Nadaje ustom apetyczny połysk.
  • Wosk jojoba – pozyskuje się go z nasion krzewu jojoba. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na ustach. Nawilża i regeneruje skórę ust, a także chroni je przed promieniowaniem UV.
  • Wosk z otrąb ryżowych – powstaje w procesie mielenia ryżu. Wiąże wodę w naskórku, więc ma silne działanie nawilżające. Zmiękcza, chroni przed UV i jest bogaty w antyoksydanty.

Formuła idealna

Aż dwa z cennych roślinnych wosków występują w balsamach do ust marki Cosmepick: carnauba i candelilla. Dzięki nim balsamy mają gładką, jedwabistą konsystencję, która łatwo się rozprowadza. Działanie formuły ukierunkowane jest na odnowę płaszcza hydrolipidowego, ekspresowe nawilżenie i regenerację delikatnej skóry ust. Dodatkowo wygładza, zmiękcza, uelastycznia i chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: wiatrem, słońcem, niską temperaturą. Usta pokryte balsamem wyglądają zdrowo i pięknie, a o pierzchnięciu możesz zapomnieć.

 

Balsamy z roślinnymi woskami:

Cosmepick Lip Balm Vanilla Fox – balsam do ust o apetycznym smaku i zapachu wanilii. Cena 22,99 zł/6 g.

 
Cosmepick Lip Balm Vanilla Fox - balsam do ust o apetycznym smaku i zapachu wanilii. Cena 22,99 zł/6 g.Cosmepick Lip Balm Strawberry Bunny – balsam do ust, który pachnie i smakuje świeżymi truskawkami. Cena 22,99 zł/6 g.Cosmepick Lip Balm Orange Reindeer – balsam do ust pełen smaku i zapachu soczystej pomarańczy. Cena 22,99 zł/6 g.

Cosmepick Lip Balm Orange Reindeer - balsam do ust pełen smaku i zapachu soczystej pomarańczy. Cena 22,99 zł/6 g.
Cosmepick Lip Balm Coco Cow - balsam do ust przyciągający zapachem i smakiem kokosów. Cena 22,99 zł/6 g.Cosmepick Lip Balm Coco Cow – balsam do ust przyciągający zapachem i smakiem kokosów. Cena 22,99 zł/6 g.Cosmepick Lip Balm Cherry Mouse – balsam do ust dla wielbicieli dojrzałych wiśni. Cena 22,99 zł/6 g.

Cosmepick Lip Balm Cherry Mouse - balsam do ust dla wielbicieli dojrzałych wiśni. Cena 22,99 zł/6 g.
Cosmepick Lip Balm Cream Cupcake - balsam o smaku oraz zapachu kremowej babeczki. Cena 22,99 zł/6 g.Cosmepick Lip Balm Cream Cupcake – balsam o smaku oraz zapachu kremowej babeczki. Cena 22,99 zł/6 g.Cosmepick Lip Balm White Chocolate Bear – balsam do ust o zapachu i smaku białej czekolady. Cena 22,99 zł/6 g.

Cosmepick Lip Balm White Chocolate Bear - balsam do ust o zapachu i smaku białej czekolady. Cena 22,99 zł/6 g.
Cosmepick Lip Balm Marshmallow Unicorn - balsam do ust przyciągający smakiem i zapachem słodkich pianek. Cena 22,99 zł/6 g.


Cosmepick Lip Balm Marshmallow Unicorn – balsam do ust przyciągający smakiem i zapachem słodkich pianek. Cena 22,99 zł/6 g.

Dostępne w sieci drogerii Hebe oraz w internetowym sklepie https://cosmetrader.eu/

Źródło:

Cosmepick