„Witaj w Klubie” Y o u r KAYA i S E X E D P L przygotowują do pierwszej miesiączki

Your KAYA, polska marka ekologicznych produktów menstruacyjnych i pielęgnacyjnych, wypuszcza właśnie drugie wydanie swojego bestsellerowego, edukacyjnego przewodnika po dojrzewaniu. Tym razem jednak w wygodnej formie e-booka – i pod patronatem fundacji SEXEDPL.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Your KAYA Premiera E-booka "Witaj w Klubie"

Your KAYA od samego początku znana jest z odważnych inicjatyw łamiących tabu wokół okresu. Publikacja inkluzywnego e-booka „Witaj w klubie”, napisanego przez Paulinę Pomaską, jest kolejnym śmiałym krokiem w kierunku normalizacji otwartych rozmów o cyklu menstruacyjnym. A tego w Polsce bardzo brakuje.

– Rozmawiamy z wieloma osobami o tym, jak w ich domach rozmawiało się o okresie i co czuły, gdy nadeszła ta pierwsza miesiączka – opowiada Kaja Rybicka-Gut, współzałożycielka Your KAYA. – Naprawdę przykro słucha się o tym, że ten temat był kompletnie pomijany,
 a przywitanie z okresem przebiegło w stresie i strachu. Nasz e-book to zaproszenie do szczerej rozmowy i duża dawka informacji, dzięki którym młode osoby nie będą musiały wstydzić się tego, co kompletnie naturalne.

———

———

Co również okazało się naturalne, to współpraca Your KAYA z fundacją SEXEDPL, której misją jest szerzenie edukacji seksualnej i zwiększanie świadomości w tym zakresie. Martyna Wyrzykowska, dyrektorka zarządzająca SEXEDPL, z entuzjazmem mówi o e-booku: – Fantastycznie, że na rynku pojawia się książka, która pozwoli przejść przez temat pierwszej miesiączki z czułością, bez tabu, ale też w sposób inkluzywny i uwzględniający różnorodne potrzeby osób menstruujących. Chciałabym trafić na nią przed moim pierwszym okresem
 i mam nadzieję, że pomoże wielu osobom.

„Witaj w klubie” opatrzone jest pięknymi ilustracjami, które pozwolą lepiej poznać własne ciało i zrozumieć zmiany, jakie w nim zachodzą, a także licznymi osobistymi anegdotami autorki, które znacznie zmniejszają dystans i dodają otuchy – tak po ludzku. Działania promujące „Witaj w klubie” wspiera czołowa polska influencerka: Olga Frycz (@tojafrycz), mama dwóch córek, która doskonale wie, jak istotne są wczesne rozmowy
 o miesiączce. Dzięki publikacjom na swoich kanałach dociera do setek tysięcy odbiorców, co pomaga szerzyć misję edukowania i normalizowania tematu okresu wśród dojrzewających osób w Polsce.

Osoby zainteresowane kupnem e-booka mogą pobrać darmowy rozdział, składający się
 z niemal 30 stron, podając swojego maila na stronie e-book-witaj-w-klubie – Your KAYA.

Your KAYA
Your KAYA to marka, której misją jest dostarczanie (nie tylko) osobom menstruującym produktów bezpiecznych dla ciała i środowiska oraz takich, z którymi kompleksowa troska o siebie staje się prawdziwą przyjemnością. Wierzymy, że inkluzywność i dostęp do ekologicznych środków higienicznych oraz naturalnych kosmetyków o bezpiecznych składach to klucz do budowania świadomego społeczeństwa i efektywnego dbania o Ziemię. Sklep yourkaya.pl opiera się na modelu subskrypcji, dzięki któremu klientki regularnie otrzymują swoje ulubione produkty w korzystniejszych cenach i przerzucają obowiązek pamiętania o zakupach na nas.

Źródło:

Your KAYA