Wielkie serca w akcji ,,List do seniora’’

25 lutego br. zakończyła się inicjatywa „List do Seniora”, skierowana do mieszkańców z warszawskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków. W akcji wzięli udział wszyscy, którzy chcieli podzielić się z seniorami radością, za pomocą słów lub rysunków, a przede wszystkim warszawscy uczniowie i przedszkolacy. Prace wystarczyło wysłać na wskazany adres mailowy. Organizatorzy zadbali o wydrukowanie i dostarczenie ich do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
List do Seniora

Osoby starsze stanowią istotną i coraz bardziej liczną grupę społeczną. Choć zazwyczaj mają rodzinę i wnuki, często doświadczają braku stałego kontaktu z najbliższymi, szczególnie gdy ci mieszkają daleko lub za granicą. Anna Bańczyk, przedstawicielka Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków, potwierdza te spostrzeżenia. Seniorom nie tylko brakuje bliskości rodzinnej, ale również pozytywnych emocji, które są nieodłączną częścią pełnego życia. Bez tych emocji codzienne wyzwania stają się jeszcze bardziej uciążliwe, sprawiając, że starość przypomina walkę z niekończącymi się trudnościami – dodaje Bańczyk.

W Dni Babci i Dziadka nie każdy z seniorów mógł liczyć na upominek czy laurkę namalowaną przez wnuka, dlatego operator pocztowy Speedmail we z współpracy z firmą Postivo.pl, zorganizował akcję, która umożliwiła wysyłanie listów bądź rysunków do starszych osób. Efektem wspólnych działań było zebranie niemal stu prac, które zostały wydrukowane, zaadresowane i dostarczone mieszkańcom warszawskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków.

———

———

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Cieszymy się, że tak wiele osób chciało wesprzeć akcję. To zdecydowanie przyniosło uśmiech na twarzach naszych mieszkańców, a na tym zależało nam najbardziej – komentuje Anna Bańczyk, dodając że takie inicjatywy są nie tylko sposobem na nawiązanie więzi międzyludzkich, ale także dowodem na to, że wspólnie możemy uczynić świat piękniejszym dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. – Jeśli coś tak prostego jak list nadal może wywoływać ogromne emocje, to dowód na to, że usługi pocztowe są i nadal będą potrzebne – podkreśla prezes Speedmail, Janusz Konopka.

Speedmail
Speedmail to największy w Polsce niezależny operator pocztowy. Firma doręcza przesyłki listowe i marketingowe poprzez sieć ponad 100 placówek zlokalizowanych w większości dużych i średnich miast kraju. Oferta Speedmail adresowana jest do firm takich jak: banki, operatorzy telekomunikacyjni, telewizje kablowe, firmy ubezpieczeniowe, ale też do agencji marketingowych, fundacji, samorządów oraz spółek miejskich. Jej konkurencyjną przewagę stanowią zarówno elastyczność cenowa, jak i najnowsze rozwiązania IT: śledzenie wszystkich przesyłek, monitoring listonoszy on-line czy aplikacja do zarządzania korespondencją. Dzięki zintegrowaniu z największymi drukarniami korespondencji i firmami konfekcyjnymi, Speedmail zapewnia pełną automatyzację wysyłek masowych. Działalność firmy wyróżnia zastosowanie sprawdzonych rozwiązań logistycznych, ale także dbałość o bezpieczeństwo obrotu pocztowego. Marka Speedmail budowana jest w oparciu o najlepsze praktyki i doświadczenia rynków europejskich.
Speedmail logo

Źródło:

Speedmail