Weekend pełen pokazów tanecznych dziecięcych mistrzów Polski, Europy i świata

Gratka dla miłośników tańca na żywo i tych wszystkich, którzy chcieliby zachęcić dzieci do nowego hobby. Najbliższy weekend w Blue City upłynie pod znakiem zmagań tancerzy z Egurrola Dance Studio. Nie zabraknie utytułowanych zespołów i… choreografii inspirowanych filmem “Barbie”.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
GD EDS 3

Ostatnie kilkanaście lat to w Polsce czas ogromnej popularyzacji tańca za sprawą szeregu formatów telewizyjnych. Umiemy odróżnić rumbę od fokstrota i wiemy, że taniec jazzowy niekoniecznie ma coś wspólnego z jazzem. Tymczasem osoby, które lubią taniec, ale nie widzą się na parkiecie, rzadko mają okazję zobaczyć taneczne popisy na żywo.

O turniejach takich jak np. mistrzostwa Polski osoby niezwiązane z tańcem często po prostu nie wiedzą. Grand Prix Egurrola Dance Studio w Blue City to jedna z nielicznych okazji, by oglądać turniejowe zmagania młodych tancerzy na żywo. W najbliższy weekend na scenie zmierzą się soliści, duety i zespoły na co dzień trenujący w kilkunastu szkołach tańca w całej Polsce. Podczas Grand Prix otwierającego sezon Egurrola Dance League 2023/2024 będzie można zobaczyć ich w kategoriach takich jak disco dance, jazz, modern i commercial. Dodatkowo, w sobotę 18 listopada, zobaczymy m.in. choreografie stworzone specjalnie na tę okazję do piosenek z kultowych filmów o lalce Barbie – nie zabraknie oczywiście i tematycznych strojów. Oprócz debiutantów na scenie zaprezentują się także utytułowani młodzi tancerze.

———

———

Fot. Blue City
Fot. Blue City

Przykładem jest zespół Jazz Kids One – jedna z najlepszych dziecięcych grup tanecznych w kraju. Dziewczynki trenujące na co dzień pod okiem Klaudii Jezierskiej mistrzyniami Polski są nieprzerwanie od 2021 roku. Sam zespół stawał zaś na podium mistrzostw Polski aż 15 razy, w tym 9 razy z pierwszą lokatą. Tancerki z Jazz Kids One można też było zobaczyć dwukrotnie podczas Eurowizji Junior u boku polskich kandydatów. Ciężka praca i pasja przekładają się na międzynarodowe sukcesy – zespół przywiózł dotychczas aż 9 pucharów Mistrzostw Świata i Europy. Aktualnie młode tancerki są mistrzyniami Polski, Europy i wicemistrzyniami świata. Mimo to zawsze chętnie występują w Blue City, ponieważ to właśnie w tutejszej szkole tańca Egurrola Dance Studio trenują na co dzień i większość z nich to właśnie na scenie w Blue City występowała publicznie po raz pierwszy.

Fot. Blue City
Fot. Blue City
Fot. Blue City

Również w Blue City trenuje na co dzień zespół Luzik1 tańczący disco dance, które trenują pod okiem trenerki – Dominiki Spahić-Fergińskiej. Formacja na przestrzeni kilkudziesięciu lat swojego istnienia mocno zaznaczyła już swoją obecność w świecie tanecznym, zajmując wysokie pozycje na licznych turniejach. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu od początku powstania zespołu tancerze ponad 70 razy stawali na podium podczas turniejów zarówno rangi ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Luzik1 również można było oglądać na małych ekranach w programach takich jak “Jaka to melodia” czy “Taniec z gwiazdami”.

Fot. Blue City
Fot. Blue City
Fot. Blue City

Przez trzy dni tanecznych zmagań w Blue City zobaczymy kilkadziesiąt zespołów i kilkuset młodych tancerzy reprezentujących różne style i kategorie wiekowe. To idealna okazja, by pokazać sportową rywalizację i taniec na żywo własnym dzieciom, chociaż tradycją jest już, że osoby, które trafiają pod scenę na chwilę podczas przerwy w zakupach, zostają z nami na cały dzień.

Grand Prix Egurrola Dance Studio odbywa się w dniach 17-19 listopada przy fontannie na poziomie -1 w Blue City. Start o godzinie 11, wstęp wolny.

Blue City
Blue City to unikalne w skali kraju centrum czwartej generacji, łączące funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Oferuje ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, nowoczesne kino, klub fitness, liczne atrakcje dla dzieci oraz kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie. Na trzech najwyższych piętrach centrum funkcjonuje strefa gastronomii i rozrywki, która jest otwarta również we wszystkie niedziele. Centrum Handlowe Blue City było wielokrotnie wyróżniane za komfort zakupów i przyjazność klientom oraz docenione za proekologiczność certyfikatem BREEAM In-Use.

Źródło:

Blue City