Wakacyjne zabawy z Maxi Zoo

Sierpniowa pogoda sprzyja wspólnym zabawom ze zwierzętami na świeżym powietrzu. Spędzany z pupilami czas na wybranych aktywnościach wzmacnia więź między opiekunem a podopiecznym, poprawia sprawność fizyczną i psychiczną czworonogów, a przede wszystkim sprawia im wiele radości. Jak bawić się z psem na spacerze i jakie akcesoria wykorzystać, aby zabawa była atrakcyjna?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Odpowiedzialny opiekun powinien zapewnić psu przede wszystkim bezpieczeństwo. Na przestrzeń do zabawy warto wybrać spokojną okolicę, która pozwoli na zachowanie odpowiedniej odległości od drogi czy bodźców, które mogą być stresogenne dla psa. Odpowiednie szelki lub obroża oraz wygodna, długa smycz to podstawa każdego spaceru. Szczególnie w lecie należy pamiętać o wodzie. Nawodnienie po zabawie podczas cieplejszych miesięcy jest bardzo istotne. Pamiętając również, że każda zabawa może być treningiem, warto mieć przy sobie przekąski, które sprawdzą się świetnie w roli nagrody. Poręczny woreczek na przysmaki to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu zapach psich kąsków nie przejdzie na inne elementy plecaka czy torebki, a jednocześnie pozwoli mieć je zawsze pod ręką, aby nagradzać psa niezwłocznie po oczekiwanym zachowaniu.

Lato to idealny czas na zabawę w wodzie. Po sprawdzeniu, czy z wybranej plaży można korzystać z pupilem – zachętą dla psa do wejścia do jeziora lub morza będzie zabawka pływająca. Unosząca się na wodzie piłka czy frisbee to nie tylko widoczny cel do wodnego aportowania dla psa, ale również pewność, że atrakcja nie zniknie na dnie jeziora. Oferta Maxi Zoo posiada szeroki wybór akcesoriów z tej kategorii, dzięki czemu każdy pupil znajdzie coś idealnego dla siebie. Zabawki pływające są również niezwykle lekkie oraz szybko schną, dzięki czemu nie będą problematyczne dla opiekunów w drodze z i do domu.

Jeśli pies nie przepada za pływaniem – nic straconego. Wiele czworonogów odnajduje ogromną radość w treningu agility. W ofercie Maxi Zoo dostępne są różnego rodzaju akcesoria do stworzenia toru do tej dyscypliny. Można zbudować go w przydomowym ogrodzie, ale również elementy składane zabrać w zupełnie nowe miejsce. Przeskakiwanie przez poprzeczki i obręcze, pokonywanie tunelu czy wykonywanie slalomu między drążkami to nie tylko aktywność fizyczna. Odpowiedni trening, dostosowany poziomem trudności do czworonoga, to także ćwiczenia głowy oraz tworzenie pozytywnej więzi między nim a drugim członkiem drużyny, czyli opiekunem.

Po spacerze pełnym wspólnej zabawy, pies powinien się zregenerowa. Koniecznie po aktywności fizycznej należy zadbać o jego odpowiednie nawodnienie oraz spokojny odpoczynek. Aby zapewnić mu jak najlepszy komfort, warto zastanowić się nad zakupem maty chłodzącej, która gwarantuje pupilowi przyjemnie niską temperaturę, gdy za oknem szaleje upał.

W sierpniu Maxi Zoo przygotowało dla klientów specjalną promocję, która pomoże zaopatrzyć się we wszystkie rzeczy niezbędne do wakacyjnej (i nie tylko!) zabawy z czworonogiem. Do końca sierpnia w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo przy zakupie min. 3 produktów, klienci otrzymają 20% rabatu. Oferta dotyczy wybranych produktów z kategorii: zabawki pływające, zabawki KONG, Zabawki Chuckit, akcesoria chłodzące, maty i poduchy chłodzące, akcesoria do treningu agility z czworonogiem, woreczki na przysmaki. Promocje nie łączą się ze sobą. Oferta jest ważna w dniach 01-31.08.2022 r. lub do wyczerpania zapasów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/.

Fot. Maxi Zoo
Maxi Zoo
Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 75 sklepów w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Źródło:

Maxi Zoo