Uzupełnianie braków zębowych za pomocą protez – nowe rozwiązania w stomatologii

Uzupełnienie braków zębowych jest w dzisiejszych czasach ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale również na zdrowie, ponieważ jama ustna jest początkowym odcinkiem układu pokarmowego i prawidłowe gryzienie i rozdrabnianie pokarmu ma wpływ na cały organizm człowieka.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Nowe rozwiązania
W nowoczesnej stomatologii pojawiają się ciągle nowe rozwiązania. Najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest implant lub most, jeśli warunki na to pozwalają. Jeśli jednak z jakiś przyczyn takie rozwiązanie nie może być wykonane, należy rozważyć wykonanie protezy ruchomej. Tutaj mamy duży wybór od protez akrylowych, przez szkieletowe po protezy akronowe.

Akronowa estetyka
Pacjenci często pytają o ten ostatni rodzaj protez, ponieważ są one bardziej estetyczne niż tradycyjne protezy z metalowymi klamrami, niestety mają również swoje ograniczenia. Protezy akronowe są bardziej elastyczne i sposób ich zamocowania w jamie ustnej pacjenta może spowodować zniszczenie przyzębia w zębach, które zostały w ustach a co za tym idzie ich rozchwianie i utratę. Przyzębie to tkanka otaczająca ząb, która trzyma go w kości, dlatego trzeba bardzo mądrze zaplanować uzupełnienie protetyczne dla pacjenta i poinformować go o wszystkich wadach i zaletach.

Regularna kontrola
Nawet użytkując protezy należy się też regularnie zgłaszać do dentysty na kontrolę, aby sprawdzić czy tkanka pod protezą jest zdrowa, aby móc jak najdłużej cieszyć się wykonanym uzupełnieniem protetycznym.

Ekspert: Dr. Romana Markiewicz-Piotrowska z kliniki Piotrowscy & Bejnarowicz

PIOTROWSCY & BEJNAROWICZ
Klinika Piotrowscy i Bejnarowicz jest jedną z najnowocześniejszych klinik stomatologii estetycznej i implantologii w Polsce, która stawia przede wszystkim na jakość i precyzję. Do większości zabiegów w klinice wykorzystywany jest specjalistyczny mikroskop stomatologiczny. Tylko praca przy stałym powiększeniu umożliwia uzyskanie najwyższej jakości niezbędnej zarówno przy skomplikowanym leczeniu estetycznym, jak również przy pojedynczym wypełnieniu. Zastosowanie mikroskopu pozwala na bardzo dokładne i szczelne dopasowanie plomby, korony, mostu, jak i estetycznej licówki. Dzięki temu pacjenci kliniki mogą cieszyć się zdrowym uśmiechem przez lata. Klinika Piotrowscy i Bejnarowicz zajmuje się uśmiechem kompleksowo – od wypełnień, przez leczenie kanałowe, ortodoncję po implanty. Dodatkowo dla komfortu pacjentów klinika dysponuje własną w pełni cyfrową, nowoczesną pracownią rentgenowską pozwalającą na wykonywanie zdjęć przylegających, pantomograficznych, cefalometrycznych oraz tomografii komputerowej żuchwy i szczę

Źródło:

PIOTROWSCY & BEJNAROWICZ