Uważność w relacjach z dziećmi. Trzecie warsztaty dla rodziców z dr Anną Hildebrandt-Mrozek

Uważność rozumiana jako uważna obecność we współczesnym świecie to niezwykle przydatna umiejętność, szczególny rodzaj uwagi świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę (J. Kabat-Zinn, 1990). Prowadzi ona do lepszego kontaktu z samym sobą, a co za tym idzie, lepszego kontaktu z naszymi dziećmi. Hevelianum zaprasza 12 czerwca o godz. 11:00 wszystkich rodziców na trzecie spotkanie warsztatowe w ramach cyklu „Przebudzenia – rodzicielstwo w zmiennych czasach”. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

„Wakacyjny czas sprzyja relaksowi, regeneracji i otwiera na uważne bycie z samym sobą, z naszymi bliskimi, z dziećmi, które naszej obecności są często bardzo spragnione. Dlatego jeszcze przed wakacjami chcemy do uważności zaprosić i prostymi metodami zachęcić do jej praktykowania tak, by można było z jej owoców korzystać również po urlopie, w codzienności. Spotkajmy się 12 czerwca w Hevelianum. To będzie dobry czas.” – zaprasza dr Anna Hildebrandt-Mrozek.

Uważność jest jednym ze skuteczniejszych narzędzi praktykowania pozytywności, szczególnie w sytuacjach, gdy ciągle się zamartwiamy i nie możemy przestać myśleć o problemach, odczuwamy duży niepokój czy doświadczamy poczucia winy lub wstydu. Kiedy nieustannie się martwimy o wyniki, osiągnięcia, o to jak zostaniemy ocenieni lub jak zostaną ocenione nasze dzieci i stale denerwujemy się na siebie oraz innych, mając poczucie, że nie kontrolujemy swojego życia. Dlatego Hevelianum zaprasza na warsztaty, gdzie uważność i praktykowanie skupienia uwagi na tym, co dzieje się tu i teraz będzie głównym punktem spotkania.

Poruszone zostaną następujące tematy:

Rozproszenia współczesnego świata – infollution, zanieczyszczenie światłem, zanieczyszczenie hałasem –i jak na nas wpływają?

Czym jest uważność w dzisiejszym świecie iw relacjach z dziećmi? Jakie są korzyści praktykowania uważności?

Uważność na poziomie myśli, uczuć i ciała.

W jaki sposób uważność może pomóc w kryzysowych sytuacjach?
• Praktyczne wskazówki stosowania uważności w relacjach z dziećmi.

Harmonogram

11:00-11:25 – krótkie wprowadzenie nt. uważności we współczesności

11:25-11:30 – przerwa

11:30-12:30 – praca warsztatowa

12:30-12:45 – przerwa

12:45-14:00 – praca warsztatowa z podsumowaniem

Anna Hildebrandt-Mrozek, doświadczona edukatorka, coach, trenerka oraz doradca nauczycieli, dyrektorów i rodziców w obszarze psychologii pozytywnej i wzmacniania dobrostanu. Naukowiec i praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w edukacji. Autorka książki „Pasja życia – życie z pasją. Rodzicielstwo” oraz realizowanego w szkołach programu Happiness at School, którego celem jest poprawa dobrostanu i poczucia szczęścia całego środowiska szkoły. Jej misją jest przekazywanie doświadczenia szczęścia i nauka o tym, jak o szczęściu opowiadać i się go uczyć. Jej specjalizacją jest budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie talentów i mocnych stron, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i profilaktyka stresu we współczesnym świecie. Pierwszy w Polsce Chief Happiness Officer w edukacji. Prowadzi własnego bloga MovusMovere.pl.

Instagram: www.instagram.com/happiness_at_school_polska

Facebook: www.facebook.com/happinessatschool

Facebook: www.facebook.com/ania.hildebrandt.9

Patronat: Trojmiasto.pl

__________________________________________

PRZEBUDZENIA – Rodzicielstwo w zmiennych czasach

Uważność w relacjach z dziećmi

12 czerwca | niedziela | godz. 11:00-14:00

Hevelianum. Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo

Zapisy: www.warsztaty.hevelianum.pl

Źródło:

Hevelianum