Sztuka delikatności, czyli niuanse codziennej pielęgnacji

Twoja skóra to żywy organizm. Ma swoje specyficzne potrzeby i preferencje. Dlatego każde zakupy kosmetyczne warto zacząć od zastanowienia się nad tym, czego naprawdę potrzebuje. Jeśli jest delikatna, wrażliwa i skłonna do podrażnień dobierz do niej sprawdzone produkty, które będą bezpieczne, a jednocześnie dadzą ci poczucie świeżości i czystości. Pielęgnacja ciała szyta na twoją miarę to najrozsądniejszy wybór.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Fot. Platinium Cast Agencja PR
Fot. Platinium Cast Agencja PR
Fot. Platinium Cast Agencja PR

„Czego potrzebuje moja skóra i jaka ma być najważniejsza funkcja kosmetyku, który zamierzam kupić?” Oto jest pytanie. Wśród produktów do podstawowej pielęgnacji ciała masz w czym wybierać. Zdecyduj się jednak na te, które zadbają o skórę bez przeciążania jej, minimalizując ryzyko reakcji alergicznej czy nadwrażliwości. Dostosuj pielęgnację do swoich potrzeb i czuj się komfortowo w swojej skórze od rana do wieczora.

MYJ SIĘ CZULE
Wszystko dookoła nieustannie się zmienia – dotyczy to także twojej skóry. Reaguje ona zarówno na czynniki zewnętrzne jak i na stresujące sytuacje, które ci się przydarzają. Może to powodować, że czasami staje się bardziej wrażliwa i szybciej reaguje podrażnieniem czy suchością. Okres jesienno-zimowy, kiedy różnice temperatur na zewnątrz i w pomieszczeniach są ogromne, a powietrze jest bardzo suche, to ciężki czas dla twojej skóry. Dlatego w tym sezonie warto być dla niej szczególnie czułym i eliminować wszystko, co dodatkowo może ją drażnić. Substancje zapachowe i barwniki często obecne w żelach do mycia mogą podrażniać skórę i powodować reakcje alergiczne. Do codziennej pielęgnacji wybierz neutralny produkt, bez mocnego zapachu i koloru. Taki, który nie przesuszy naskórka, a jednocześnie dokładnie usunie zanieczyszczenia.

W szerokim portfolio marki Sanex znajdziesz żele pod prysznic o bezpiecznym składzie ze składnikami nawilżającymi pochodzenia naturalnego odpowiadające na różne potrzeby skóry: Sanex Zero% Dry Skin do skóry suchej, Sanex Zero% Anti-Pollution oczyszczający z zanieczyszczeń miejskich oraz Sanex Zero% Family, dedykowany dla całej rodziny. Ich formuły mają krótki, ale starannie opracowany w konsultacji z dermatologami skład, który pomaga zmniejszyć ryzyko alergicznych reakcji skórnych. Żele pod prysznic Sanex Zero% są w 99% biodegradowalne, nie zawierają siarczanów, mydła oraz barwników.

W POCIE POSZUKIWAŃ
Nowoczesne dezodoranty mają różne formy aplikacji – sprayu, sztyftu oraz roll on. Tu najważniejsza jest wygoda i preferencje – dobieraj dezodorant do stylu życia, sięgnij po formułę, która sprawdzi się najlepiej na twoim ciele. Chociaż często wybór dezodorantu zaczyna się od sprawdzania zapachu – nie jest to jednak najważniejsza cecha dezodorantu. Ma on podążać za Tobą i dostosować się do indywidualnych potrzeb. Nie powinien drażnić pach, nawet podczas wielokrotnego reaplikowania w ciągu dnia, czy blokować gruczołów potowych. Jednocześnie powinien zapewniać prawidłowe tj. kwaśne pH okolicy pach i najważniejsze – musi dawać ci pewność, że będziesz czuć się świeżo przez cały dzień.

Dezodoranty marki Sanex regulują pH pod pachami, zmniejszając ryzyko rozwoju patologicznej flory bakteryjnej, która może powodować nieprzyjemny zapach.W portfolio marki znajdziesz dezodoranty w sprayu, które nie zawierają soli aluminium, ani alkoholu etylowego oraz nowość: dezodoranty w wygodnej formie sztyftu, które dodatkowo pozbawione są parabenów. Który więc wybrać? Najpierw zdecyduj, czy wolisz formę sprayu, czy sztyft. Jesteś fanką mody, a ubrania traktujesz jak inwestycję? Postaw na dezodorant w sztyfcie Sanex Dermo Invisible lub Sanex Zero% Invisible w sprayu, które nie pozostawiają plam na ubraniach. Po zastosowaniu dezodorantu odczuwasz nieprzyjemne pieczenie czy zaczerwienienie? Może to świadczyć o zaburzonym pH, Dezodorant w sztyfcie Sanex Dermo Protector zadba o prawidłowe pH delikatnej skóry pach. Jeśli masz skórę szczególnie wrażliwą i w zasadzie każdy kosmetyk powoduje na niej reakcję, wybierz produkt dedykowany skórze wrażliwej, np. Sanex Zero% Sensitive – dostępny jest zarówno w formie sztyftu, jak i sprayu. Gdy prowadzisz bardzo aktywny tryb życia i wiele godzin jesteś poza domem, wybierz produkt o wydłużonym działaniu, jak spray Sanex Zero% Extra Control, który zapewnia komfort nawet do 48 godzin.

SANEX BLISKO TWOJEJ SKÓRY
Sanex to marka nr 1 polecana przez dermatologów we Francji*. Sanex jest specjalistą od zdrowej skóry. Formuły produktów opracowywane są w ścisłej współpracy z dermatologami, wewnętrznym zespołem liczącym ponad 100 naukowców oraz zewnętrznymi organizacjami naukowymi z zakresu zdrowia. Wraz z szerokim gronem ekspertów marka stworzyła linie delikatnych żeli pod prysznic oraz dezodorantów nie zawierających soli aluminium, alkoholu etylowego ani parabenów. Sanex na równi stawia skuteczność produktów i ich bezpieczeństwo dla skóry i środowiska.

ŻELE POD PRYSZNIC SANEX ZERO% – W TROSCE O TWOJĄ SKÓRĘ

Sanex Zero% Dry Skin, do skóry suchej

Zadbaj o naturalne zdrowie swojej skóry. Zachowaj świeżość i czystość, jednocześnie dbając o planetę.

●99% formuła biodegradowalna
●krótka lista wyselekcjonowanych składników
●0% siarczanów, 0% mydła, 0% barwników
● mniej alergenów zapachowych
● opracowany, aby pomóc zmniejszyć ryzyko alergicznych reakcji skórnych
●składniki nawilżające pochodzenia naturalnego
●testowany dermatologicznie

Sanex Zero% Anti-Pollution, przeciw zanieczyszczeniom miejskim

 

●0% siarczanów, 0% mydła, 0% barwników
● mniej alergenów zapachowych. Opracowany, aby pomóc zmniejszyć ryzyko alergicznych reakcji skórnych
●składniki nawilżające pochodzenia naturalnego
●testowany dermatologicznie

Sanex Zero% Family, delikatny płyn do mycia ciała

Zawiera składniki nawilżające pochodzenia naturalnego. Delikatna formuła dla Ciebie i całej Twojej rodziny – zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry. Wariant Family jest dostępny w butelce wielokrotnego użytku, aby zmniejszyć produkcję odpadów z tworzyw sztucznych. Wygodna pompka dozuje odpowiednią ilość płynu – sprawdzi się niezależnie od tego, czy bierzesz prysznic, czy cieszysz się relaksującą kąpielą.

●krótka lista wyselekcjonowanych składników
●0% siarczanów, 0% mydła, 0% barwników
●butelka nadaje się do recyklingu
●formuła żelu pod prysznic jest w 99% biodegradowalna, by zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

DEZODORANTY SANEX:

Sanex Dermo Invisible, dezodorant w sztyfcie

Dezodorant odpowiada na potrzeby osób poszukujących produktów, które skutecznie ochronią przed nieprzyjemnym zapachem i nie będą pozostawiały plam na ulubionych ubraniach.
● 0% soli aluminium, 0% alkoholu etylowego, 0% parabenów

● nie pozostawia białych śladów

● przywraca naturalne pH skóry

● zapewnia ochronę przez 24h

● wygodna forma w sztyfcie

● dba o Twoją skórę

Sanex Dermo Protector, dezodorant w sztyfcie

Dezodorant sprosta oczekiwaniom osób poszukujących skutecznej ochrony i produktów, które jednocześnie są delikatne dla skóry i dbają o zachowanie jej równowagi pH.

 • 0% soli aluminium, 0% alkoholu etylowego, 0% parabenów
 • przywraca naturalne pH skóry
 • zapewnia ochronę przez 24h
 • wygodna forma w sztyfcie
 • dba o Twoją skórę

Sanex Zero% Sensitive, dezodorant w sztyfcie

Dezodorant jest odpowiedzią dla osób, które zwracają szczególną uwagę na skład produktów pielęgnacyjnych i poszukują kosmetyku bezpiecznego i delikatnego dla skóry wrażliwej.

 • 0% soli aluminium, 0% alkoholu etylowego, 0% parabenów
 • odpowiedni dla skóry wrażliwej
 • przywraca naturalne pH skóry
 • zapewnia ochronę przez 24h
 • wygodna forma w sztyfcie
 • dba o Twoją skórę

DEZODORANTY SANEX ZERO% W SPRAYU – WYBIERZ WARIANT DLA SIEBIE!

Sanex Zero% Extra Control, dezodorant w sprayu

 • dezodorant o długotrwałym działaniu
 • dopasowuje się do Twojego wymagającego trybu życia
 • starannie dobrane składniki składnikach
 • nie zawiera soli aluminium ani alkoholu etylowego
 • dezodorant synchronizuje się z Twoim ciałem, zapobiegając tworzeniu się i wydzielaniu nieprzyjemnych zapachów aż do 48 godzin 

Sanex Zero% Invisible, dezodorant w sprayu

 • dezodorant zapewni Ci świeżość i ochronę, minimalizując plamienie ubrań
 • zawiera starannie dobrane składniki
 • nie zawiera soli aluminium oraz alkoholu etylowego
 • formuła potrójnego działania powstrzymuje i minimalizuje tworzenie się nieprzyjemnych zapachów, zapewniając Ci świeżość i brak plam przez całą dobę

Sanex Zero% Sensitive, dezodorant w sprayu

 • dezodorant o długotrwałym działaniu pozwala Ci czuć się świeżo i pewnie przez cały dzień, zmniejszając ryzyko podrażnień skóry
 • Innowacyjna formuła opracowana specjalnie do skóry wrażliwej
 • nie zawiera soli aluminium oraz alkoholu etylowego.
 • potrójne działanie powstrzymuje powstawanie nieprzyjemnego zapachu ciała zapewniając skuteczną ochronę przez cały dzień

 WSZYSTKIE PRODUKTY Z PORTFOLIO MARKI SANEX SĄ DOSTĘPNE W DROGERIACH
SIECI ROSSMANN W CAŁEJ POLSCE

 *Wywiad telefoniczny z grupą 203 dermatologów we Francji pytaną, którą markę: żeli pod prysznic, dezodorantów rekomendują, IQVIA lipiec 2020″

**Analiza przeprowadzona w niezależnym laboratorium, w kontrolowanych, jednorodnych warunkach wśród 20 kobiet. SANEX Zero% Invisible jako jedyny dezodorant otrzymał 5 gwiazdek. Czynniki, które brano pod uwagę: skuteczność w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów, pozostawianie plam na odzieży i wpływ na środowisko.

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR