W grudniu 2022 r. Szpital Medicover wraz z Fundacją „Kobiety w chirurgii” i firmą Synektik – dystrybutorem systemu robotycznego da Vinci, zorganizował warsztaty dla młodych lekarek (specjalistek i specjalizantek ginekologii), poświęcone zabiegom w asyście robota. Ideą przewodnią szkolenia było zapoznanie kobiet pracujących w specjalnościach zabiegowych z nowoczesną technologią, która niesie szereg korzyści dla pacjenta, jak i operatora.
Agenda warsztatów obejmowała obserwację na żywo zabiegu w asyście robota da Vinci. Scharakteryzowane zostały: specyfika, wyzwania i korzyści zabiegów wykonywanych tą metodą. Uczestniczki mogły też wziąć udział sesji praktycznej, zasiadając przy konsoli robota. Mentorką warsztatów „Kobiety w chirurgii” była dr n. med. Joanna Bubak-Dawidziuk, ginekolog-położnik, ekspertka w zakresie operacyjnego leczenia endometriozy, certyfikowana operatorka robota da Vinci.
Celem międzynarodowego konkursu EPHA jest prezentowanie innowacyjnych i wyróżniających się europejskich projektów w obszarze szpitalnictwa. Cieszymy się, że drugi raz z rzędu jesteśmy w ścisłym gronie finalistów tej inicjatywy, a tegoroczna edycja przynosi nam I miejsce, które napawa szczególną dumą – komentuje Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.
Jako pierwszy prywatny szpital w Warszawie, cieszący się blisko 15-letnią renomą, czujemy się szczególnie zobowiązani do dzielenia się najlepszymi praktykami i tworzenia platform do wymiany wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami różnych środowisk. Projekt „Kobiety w chirurgii” nie odniósłby takiego sukcesu i rozgłosu, gdyby nie nasi Partnerzy – Fundacja „Kobiety w chirurgii” oraz Synektik, co tylko potwierdza fakt, że do budowania świadomości opinii publicznej na ważne tematy potrzebny jest międzyśrodowiskowy dialog i synergiczna współpraca – dodaje.