Szpital Medicover: większy komfort i bezpieczeństwo ciężarnej dzięki innowacjom

Od 16 maja Szpital Medicover we współpracy z firmą Carebits umożliwia pacjentkom w ciąży wypożyczenie zestawu do wykonania zdalnego KTG klinicznej jakości. Innowacyjna usługa umożliwi kobietom samodzielne wykonywanie badań dobrostanu płodu w w komfortowych dla nich warunkach, np. w domu wraz z nielimitowaną liczbą badań. Każde badanie jest analizowane i oceniane przed profesjonalną kadrę medyczną. Największą zaletą usługi jest całodobowy dostęp do specjalistów i możliwość kontaktu z położnymi o każdej porze dnia i nocy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Nowe rozwiązanie w ofercie Szpitala Medicover służy do samodzielnego wykonania zdalnego KTG (kardiotokografii), czyli badania akcji serca płodu, ruchów płodu i czynności skurczowych macicy, bez wychodzenia z domu i w dowolnym momencie między wizytami kontrolnymi. Mobilne KTG dba o dokładność i niezawodność pomiarów, dostarcza najwyższej jakości analizę zapisów KTG oraz zapewnia ich całodobową autoryzację przez doświadczoną kadrę medyczną. Przyszłe mamy mogą  poznać zalety tego rozwiązania od 16 maja, korzystając z oferty Szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Usługa dedykowana  jest dla kobiet po 30. tygodniu ciąży, z wyjątkiem wskazań do wcześniejszego nadzoru KTG.

Wypożyczenie zestawu do mobilnego wykonania KTG jest dostępne wyłącznie przy wyborze pakietu „Poród Prestige” w Szpitalu Medicover na podstawie dedykowanego vouchera. W ramach tego najszerszego pakietu porodowego Medicover, pacjentką  opiekują się wybrani przez nią lekarz i położna. Ponadto matka z noworodkiem może  przebywać w szpitalu do pięciu dni i korzystać z indywidualnego apartamentu. Wszystko to ma budować kameralną i komfortową atmosferę i wyjątkowe patient experience.

W trzecim trymestrze ciąży niezbędne jest zapewnienie stałej opieki medycznej wszystkim pacjentkom, a szczególnie tym z grupy wysokiego ryzyka. Dlatego urządzenie do samodzielnego KTG dla ciężarnej jest wygodne i bezpieczne – kobieta zyskuje możliwość monitorowania uderzeń serca swego dziecka. Dane trafiają do systemu, gdzie są analizowane i oceniane przez  profesjonalną kadrę medyczną, w tym lekarza prowadzącego. Matka ma także całodobowy dostęp do specjalistów i możliwość kontaktu z położnymi o każdej porze  – mówi dr n. med. Ewa Kurowska, Kierownik Kliniki Położnictwa w Szpitalu Medicover.

Zdalne KTG wpisuje się w badanie i wykorzystywanie potencjału telemedycyny, co Medicover robi od dłuższego czasu. Rozwiązanie telemedyczne KTG Carebits to ogromna pomoc w sprawowaniu opieki nad ciężarnymi. Możliwość wykonywania badań KTG o każdej porze dnia i nocy w zaciszu swojego domu pozwala kobietom czuć się bezpieczniej w tym ważnym dla nich czasie, a także szybko reagować na jakiekolwiek niepokojące sytuacje – mówi Eugeniusz Formaniuk, Prezes Carebits. Ze zdalnego KTG Carebits skorzystało już 3000 pacjentek w Polsce, a w Szpitalu Medicover do tej pory na świat przyszło 10 884 dzieci.

Źródło:

Medicover