Szpital Medicover odpowiada na potrzeby zdrowotne mężczyzn i rozwija obszar andrologii

Wielospecjalistyczny Szpital Medicover oferuje swoim pacjentom usługi w nowym obszarze – andrologii. Jest to dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny, czerpiąca z dziedzin urologii i endokrynologii, która jednak w Polsce nie stanowi oddzielnej specjalizacji. Stąd decyzja wilanowskiego szpitala o powołaniu Oddziału Andrologii i Urologii Czynnościowej i Rekonstrukcyjnej, który będzie rozwijał lek. Piotr Grabiec, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Szpital Medicover odpowiada na problemy zdrowotne mężczyzn

Szpital Medicover w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie ze strony pacjentów systematycznie rozwija swoje portfolio usług powołując do życia Oddział Andrologii i Urologii Czynnościowej i Rekonstrukcyjnej. Dzięki temu, dysponując już prężnie działającym Oddziałem Urologii specjalizującym się w operacjach prostatektomii w asyście robota chirurgicznego, placówka będzie mogła na jeszcze szerszą skalę diagnozować i leczyć zaburzenia funkcjonowania męskiego układu płciowego.

Wieloletnie doświadczenie doktora Piotra Grabca nabyte w wiodących ośrodkach w Niemczech umożliwi polskim pacjentom dostęp  do szerokiego spektrum diagnostyki i leczenia w zakresie endokrynologii męskiej, uwzględniając:
  • diagnozowanie i leczenie stanów związanych z męską gospodarką hormonalną, w tym z zaburzeniami poziomu testosteronu,
  • pomaganie pacjentom z zaburzeniami seksualnymi, w tym z zaburzeniami erekcji,
  • diagnozowanie i leczenie schorzeń związanych z  niepłodnością.
Znajomość najnowszych technik pozwoli na leczenie czynnościowych zaburzeń nietrzymania moczu włączając w to zabiegi w asyście robota chirurgicznego. W zakresie procedur rekonstrukcyjnych, najczęściej wykonywane operacje dotyczą chirurgicznej korekcji wad rozwojowych lub nabytych układu moczowo-płciowego, ze szczególnym uwzględnieniem protez prącia, powiększanie obwodu prącia, korekcja skrzywienia prącia.

Wraz z rosnącą świadomością społeczną powoli przełamywane są bariery, które w przeszłości stały na przeszkodzie w otwartej dyskusji na temat zdrowia mężczyzn. Dla coraz większej liczby panów ich zdrowie, seksualność, czy samopoczucie stają się aspektami życia, o których można i należy rozmawiać, oraz o których poprawę warto się starać – mówi lek. Piotr Grabiec, specjalista urologii, andrologii, uroonkologii i uroradiologii, FEBU (Fellow of the European Board of Urology).

Tematem tabu przestaje być pojęcie andropauzy, a leczenie zaburzeń erekcji staje się standardem. Poddanie się zabiegom andrologicznym: rekonstrukcyjnym, plastycznym, estetycznym oraz protetycznym daje szansę na powrót do zdrowia fizycznego, a tym samym do dobrostanu psychicznego – dodaje.

Utworzenie Oddziału Andrologii i Urologii Czynnościowej i Rekonstrukcyjnej jest dla Szpitala Medicover kontynuacją rozwijania usług z obszaru zdrowia mężczyzn.
 

Usługi naszego szpitala od lat cieszą się zainteresowaniem mężczyzn. To tutaj funkcjonuje Oddział Urologii, w którym wykonuje się najwięcej prostatektomii w asyście robota chirurgicznego, a w Klinice Wellness otaczamy męskich pacjentów opieką, oferując m.in.: screeningi stanu zdrowia, leczenie otyłości, konsultacje z coachem zdrowia, testy genetyczne – wymienia Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.

Rozwijając gałąź andrologii wierzymy, że zwiększymy szansę naszych pacjentów na osiągnięcie satysfakcjonującego życia seksualnego oraz lepszego zdrowia psychicznego i społecznego, wpływając na podniesienie ich komfortu życia – dodaje.

W Polsce andrologia, podobnie jak medycyna męska, nie stanowią oddzielnej specjalizacji, jednak w wielu krajach jest inaczej. W Niemczech, by móc posługiwać się tytułem androloga należy ukończyć 18-miesięczną, odrębną specjalizację na akredytowanym Oddziale Andrologicznym. Taką drogę przeszedł lek. Piotr Grabiec, który ma za sobą liczne staże i wizyty kliniczne w najlepszych ośrodkach w Niemczech, m.in.: w Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Norymberdze, Stuttgarcie i Fryburgu.

lek. Piotr Grabiec
Lek. Piotr Grabiec, fot. Medicover

Lek. Piotr Grabiec jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastόw Śląskich we Wrocławiu. Specjalizuje się w dziedzinach: urologii, andrologii, uroonkologii i uroradiolgii. Specjalizację w zakresie andrologii uzyskał zdając egzamin w Nadreńskiej Izbie lekarskiej (Düsseldorf, Niemcy). Obecnie doktoryzuje się na prestiżowym Uniwersytecie w Ratyzbonie. Swoją wiedzę sukcesywnie pogłębia na licznych kursach certyfikujących dla lekarzy m.in. w Hiszpanii, Austrii, Francji, Danii oraz w Czechach.

Andrologia to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, a potrzeba działania na rzecz częstszej diagnostyki i skuteczniejszego leczenia schorzeń z tego zakresu, jak również budowania świadomości społecznej na temat zdrowia mężczyzn, jest potrzebą, na którą coraz częściej zwracają uwagę specjaliści zdrowia publicznego na całym świecie.

Źródło:

Medicover