Świąteczna pomoc dla zwierząt w potrzebie

Wraz z początkiem grudnia rusza kolejna edycja Gwiazdkowej Pomocy Schroniskom. W sklepach Maxi Zoo staną specjalne choinki, pod którymi można zostawiać prezenty dla potrzebujących zwierząt. Zbiórka darów potrwa od 1 do 31 grudnia.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Sieć Maxi Zoo Polska powstała z miłości do zwierząt. Jednym z jej głównych fundamentów jest niesienie wsparcia pupilom, które znajdują się w trudnej sytuacji. Firma stale współpracuje z organizacjami oraz schroniskami i czynnie angażuje się w różnego rodzaju działania charytatywne, czego wynikiem jest m. in. zbliżająca się grudniowa zbiórka.

Wyjątkowe święta, również dla pupili
1 grudnia w placówkach Maxi Zoo pojawią się wyjątkowe, świąteczne drzewka. Swoją unikalność zawdzięczają ozdobom, którymi są kartki zawierające marzenia zwierząt znajdujących się w schroniskach, fundacjach oraz stowarzyszeniach. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi sklep, może wybrać jedną z kartek i spełnić marzenie czworonoga. Wystarczy kupić wymienione produkty, a następnie umieścić je pod choinką. Po zakończeniu akcji, wszystkie podarunki trafią do potrzebujących pupili.

Maxi Zoo Polska, od początku jest mocno zaangażowane w niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom. Nie możemy zapominać, że wiele z nich pozostaje w ciężkiej sytuacji, na którą nie możemy być obojętni. Dlatego wspólnie z organizacjami oraz schroniskami prowadzimy szereg działań, mających na celu poprawę ich losu. Nasza coroczna akcja wsparcia psów ratowniczych GOPR oraz Gwiazdkowa Pomoc Schroniskom to niemalże tradycje, które pokazują, że naprawdę warto pomagać i liczy się każdy, nawet niewielki gest. – powiedział Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

Problem wciąż aktualny
Według raportu z wizytacji schronisk dla zwierząt za rok 2020, przeprowadzonego przez Głównego Lekarza Weterynarii, w 230 skontrolowanych placówkach znajdowało się 92 242 psów oraz 32 507 kotów. Pomimo faktu, że od kilku lat notuje się spadek liczby psów w schroniskach, statystyka dalej jest wysoka i zmusza do zastanowienia.

Głównym powodem, przez który czworonogi dalej trafiają do schronisk jest przede wszystkim brak odpowiedniego przygotowania. Należy pamiętać, że zwierzę to nie zabawka i nie powinno rozpatrywać się go w kategoriach świątecznego prezentu. Wzięcie pupila pod swój dach to niezwykła odpowiedzialność, a ta decyzja powinna zostać odpowiednio przemyślana. Należy również wziąć pod uwagę wszelkie koszty związane z posiadaniem czworonoga i uwzględnić je we wszystkich planach na przyszłość. Kwestie behawioralne są również jednym z najczęstszych powodów oddawania pupili do schronisk. Budowanie z nimi relacji to proces wymagający dużej ilości czasu i cierpliwości. Czasem niezbędna jest pomoc specjalisty, która również stanowi dodatkowy koszt. Praca ze swoim czworonożnym przyjacielem jest trudna, ale dzięki niej możemy zyskać jedną z najlepszych nagród – prawdziwą przyjaźń na dobre i złe.

Rozważając kupno lub adopcję zwierzęcia powinno się przeprowadzić dogłębną analizę, która pozwoli ustalić czy w domu znajdzie się miejsce dla nowego lokatora. Nie wolno w tej kwestii ulegać impulsom, a wzięcie zwierzęcia pod swoją opiekę to dojrzała decyzja na całe życie. Niestety nie każdy jest tego świadomy, dlatego zjawisko bezdomności wśród zwierząt jest dalej aktualne. Warto pamiętać o potrzebujących psach i kotach oraz przyłączyć się do Gwiazdkowej Pomocy Schroniskom w jednym ze sklepów stacjonarnych Maxi Zoo Polska. Dzięki temu, zbliżający się okres świąteczno-noworoczny może być dla potrzebujących pupili naprawdę szczęśliwy.

Fot. Maxi Zoo
Fot. Maxi Zoo
Maxi Zoo
Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 71 sklepów w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold,

Źródło:

Maxi Zoo