Slow-aging – czyli jak być smart w obliczu czasu?

Każdego dnia, spoglądając w lustro oswajamy się z procesem starzenia. Zmiany, które zachodzą w nas i w naszym ciele z biegiem lat są coraz bardziej widoczne, ale czy umiemy je zaakceptować? To i wiele innych pytań zadała kobietom marka Oslo Skin Lab. Wszystko po to, by wiedzieć, jaką świadomość mają Polki o trendzie slow-aging, o holistycznym podejściu do pielęgnacji swojej skóry oraz o tym, jak oswajać się z naturalnymi zmianami, które się na niej pojawiają. Jakie wnioski wypłynęły z przeprowadzonych badań?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Starzej się, ale wolniej!
Co trzecia badana kobieta traktuje proces starzenia jako coś naturalnego, co dotyka każdego z nas. Ta akceptacja jest bardziej charakterystyczna dla najstarszej grupy badanych, co może być związane z dłuższym czasem oswajania ze zmianą. Świadomość nieubłaganych zmian, dotykających naszą skórę sprawia, że również dbanie o nią i jej pielęgnowanie wydaje się być czymś naturalnym i oczywistym. Jakie działania podejmujemy w tym kierunku? Ankietowane kobiety wskazywały przede wszystkim na picie odpowiedniej ilości wody, regularną pielęgnację cery twarzy oraz zdrową dietę. Najmłodsze respondentki zwracały także uwagę na stosowanie kremów z filtrami UV oraz dbanie o kondycję fizyczną. Co piąta badana potwierdza też suplementację kolagenem.

Ponad połowa badanych (57%), mimo akceptacji samego procesu starzenia się, chciałaby mieć możliwość wpłynięcia na utrzymanie młodego wyglądu skóry jak najdłużej. Zdecydowana większość badanych kobiet (88%) uważa, że świadomie można wpływać na proces starzenia się skóry, skutecznie go tym samym spowalniając. To bardzo wyraźne odniesienie do rozprzestrzeniającego się po świecie trendu slow-aging, który dąży do systematycznego spowolniania procesów starzenia.

Slow-aging w świadomości kobiet
Co w praktyce wiemy o koncepcji slow-aging? Badanie zlecone przez Oslo Skin Lab pokazało, że co trzecia badana (32%) nie miała sprecyzowanych skojarzeń ze stwierdzeniem slow-aging. Prawie co piąta kobieta kojarzyła to określenie z pielęgnacją skóry za pomocą kremów, kosmetyków i jednocześnie z wolniejszym starzeniem się. Wśród głównych czynników, mających wpływ na spowolnienie procesów starzenia się skóry wskazywano zdrową dietę, regularną pielęgnację skóry oraz uwarunkowania genetyczne. Prawie połowa respondentek zwracała też uwagę na suplementację jako czynnik spowalniający starzenie się skóry.

Przede wszystkim kolagen
Dla Oslo Skin Lab kluczowe znaczenie w przeprowadzanych badaniach miał aspekt suplementacji kolagenem. Wyniki badań jasno wskazały, że głównym powodem sięgania po kolagen jest jego pozytywny wpływ na ogólny wygląd skóry i jego właściwości ujędrniające. 44% kobiet stosujących kolagen zażywa lub zażywało go w przeszłości, gdyż miały świadomość, że wraz z wiekiem należy go suplementować. Marka Oslo Skin Lab stworzyła The Solution™ – Beauty Collagen, czyli produkt, który poprawia wygląd powierzchni skóry i zwiększa jej elastyczność. Jego działanie idealnie wpisuje się w koncepcję slow-aging. Dzięki niemu codzienna rutyna pielęgnacyjna w żaden sposób nie zakłóca codziennego rytmu życia, a staje się efektywnym i przyjemnym nawykiem.

Oprócz wszystkich działań zewnętrznych, jakim poddajemy naszą skórę w procesach pielęgnacyjnych pamiętajmy, że tak samo ważne są działania wewnętrzne oraz wszystkie te, które pomagają nam oswoić i zaakceptować zachodzące w nas zmiany. W dbaniu o siebie najważniejsze jest to, by być świadomym zachodzących zmian i nie przeciwstawiać im się, ale wspomóc nasz organizm w ich przechodzeniu. Dla Oslo Skin Lab idea ta jest bardzo bliska, dlatego tak mocno bierze pod uwagę wyniki przeprowadzonych wśród kobiet badań, nieustannie przypominając im, że proces starzenia się jest całkowicie naturalny i można przejść go z poszanowaniem do swojego piękna i skupiając się na spowolnieniu procesów starzenia a nie ich zatrzymaniu. Najważniejsze jest, by zaakceptować zmiany i uczyć się jednocześnie jak najlepiej dbać o siebie oraz swoją skórę, zawsze czując się dobrze samemu ze sobą. Idea ta jest coraz bliższa również kobietom, bowiem zdecydowana większość badanych planuje regularnie pielęgnować skórę w celu spowolnienia procesu jej starzenia się. Naturalny, piękny wygląd oprze się wtedy upływającemu czasowi, zgodnie z ideą slow-aging!

Na podstawie badania, przeprowadzonego w czerwcu 2022 metodą CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview, czyli wywiadu za pomocą kwestionariusza, wypełnianego online) na grupie ponad 500 kobiet w wieku od 25 do 65 lat.

Oslo Skin Lab
Oslo Skin Lab to skandynawska firma, której flagowym produktem jest THE SOLUTION™ Beauty Collagen – wysokiej jakości kolagen w proszku. Marka od początku istnienia prowadzi badania nad procesem starzenia się skóry i tego jak w naturalny sposób utrzymać jej młody wygląd. Badania prowadzone nad działaniem Beauty Collagenu dowodzą, że regularne suplementowanie produktu zwiększa elastyczność i jędrność skóry, wygładza zmarszczki, a także redukuje widoczność cellulitu.

Źródło:

Oslo Skin Lab