Rumieńce? Tylko na żądanie!

SĄ DZIEWCZĘCE, UROCZE I SPRAWIAJĄ, ŻE WYGLĄDASZ MŁODZIEJ. ALE TYLKO WTEDY, KIEDY SĄ ZDROWE. TE CZERWIENIE, KTÓRE WYNIKAJĄ Z PODRAŻNIENIA, ALERGII CZY CHOROBY DERMATOLOGICZNEJ – CZAS NAJWYŻSZY USUNĄĆ Z NASZEGO ŻYCIA.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Młoda dziewczyna z pięknymi rumieńcami

Jeśli widzisz je, kiedy czujesz się zawstydzona lub podekscytowana, albo kończysz trening czy spacer (o makijażu nie wspominamy) – są absolutnie naturalne. Jednak, jeśli czerwone plamy pojawiają się niespodziewanie i co grosza, nie chcą znikać – warto sprawdzić, co jest ich przyczyną. A potem zawalczyć o to, aby przestały nam przeszkadzać. Przede wszystkim, jeśli czerwień na policzkach, nosie dokucza ci dłużej niż dwa tygodnie – warto pójść do dermatologa. Jego diagnoza jest kluczowa. A jakie są najczęstsze (niewynikające z choroby) przyczyny zaczerwienionej skóry?

NAJCZĘŚCIEJ SĄ TO:

*Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Promienie UV mogą zniszczyć kolagen, elastynę, a także spowodować nadmierne rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Cofnięcie tego procesu jest bardzo trudne.

———

———

*Gwałtowne zmiany temperatury. To grozi nam właśnie o tej porze roku. Kiedy robi się bardzo ciepło, naczynia krwionośne na powierzchni skóry rozszerzą się, aby ochłodzić organizm. I odwrotnie – kiedy z gorącego wnętrza wychodzimy na lodowaty wiatr – zwężają się. Jest to normalne – jednak kiedy różnice są duże, a skóra odwodniona – efektem może być permanentne zaczerwienienie.

*Niektóre pikantne potrawy i napoje. W ostrych przyprawach często znajduje się kapsaicyna, a po spożyciu alkoholu w organizmie wytwarza się aldehyd octowy (jest też w dymie papierosowym!), oba te składniki wpływają na rozszerzanie się naczyń krwionośnych.

JAK WSPOMÓC SKÓRĘ W WALCE Z NIECHCIANYMI RUMIEŃCAMI?

Przede wszystkim sięgać po łagodne, kojące kosmetyki i suplementy, a także szukać w nich składników wspierających produkcję kolagenu i elastyny, zwiększających nawilżenie skóry, wzmacniających naczynka krwionośne i stymulujących naturalną regenerację. I nigdy, przenigdy nie wychodzić na słońce bez kremu z SPF.
Nuxe Super Serum [10]
 – Uniwersalny koncentrat przeciwstarzeniowy, czyli tysiące mikrokapsułek z olejami roślinnymi zawieszonych zostało w serum na bazie naturalnego kwasu hialuronowego. Super Serum [10] to niezwykły i uniwersalny koncentrat przeciwstarzeniowy stymulujący skórę w taki sposób, by pobudzić jej naturalne mechanizmy odnowy komórkowej i regeneracji.

SPRAWDŹ: Nuxe Super Serum [10] 365 ZŁ/30 ML

Nuxe Super Serum
MEDIDERMA Nomelan C,MEDIDERMA Nomelan C
, czyli intensywna pielęgnacja wspomagająca proces regeneracji naskórka, która naprawia i nawilża skórę oraz wzmacnia aktywność bariery lipidowej poprzez dostarczenie i zatrzymanie cząsteczek wody.

SPRAWDŹ: MEDIDERMA Nomelan C 166 ZŁ/30 MLRemé
, czyli Kolagenowa formuła wspierająca zdrowie i młodość skóry. w postaci proszku, z którego możemy przygotować pyszny napój dla urody. Suplement zawiera VERISOL® – bioaktywne peptydy kolagenowe, które mają opatentowany profil peptydowy, zoptymalizowany do wspierania piękna od wewnątrz.

SPRAWDŹ: Remé Kolagenowa Formuła Piękna ok. 80 ZŁ/150 GMedilâge
 anti âge, czyli formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure®Arava i TetraSOD®, które wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry.

SPRAWDŹ: Medilâge anti âge 495 ZŁ/30 KAPSUŁEK

Fot. Platinium Cast Agencja PR

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR