Relaks dla skóry

STRES ODBIJA SIĘ NIE TYLKO NA NASZYM SAMOPOCZUCIU, ALE POZOSTAWIA ŚLAD NA NASZEJ SKÓRZE. TE KILKA BEAUTY TRIKÓW POZWOLI SIĘ JEJ ZRELAKSOWAĆ. I NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z JEJ ROZLENIWIENIEM – WRĘCZ PRZECIWNIE!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
piękny uśmiech

Gdy jesteśmy zestresowane, od razu wyglądamy na zmęczone, nasza skóra traci energię i naturalny blask. Z powodu uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego staje się cieńsza i bardziej podatna na urazy. Ma też większą tendencję do powstawania niedoskonałości. To możemy zobaczyć. Ale nie wszystkie skutki stresu od razu widoczne są gołym okiem. Kortyzol – hormon stresu – powoduje też rozpad kolagenu i hamuje jego syntezę. Efekt? Szybsze starzenie.

PIĘKNY SEN
Wysypiaj się – zaleci to każdy lekarz i kosmetolog. Odpowiednia długość snu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Po nieprzespanej nocy nie tylko czujesz zmęczenie, ale też tak wyglądasz. Skóra jest bardziej opuchnięta i pozbawiona witalności. Na jakość snu wpływa jego długość i to, co robisz, zanim położysz się do łóżka. Minimum godzinę przed zrezygnuj z oglądania telewizji i korzystania z urządzeń elektronicznych. Wiele badań udowodniło, że niebieskie światło przez nie emitowane pogarsza nasz sen.

———

———

MARSZ NA MASAŻ
Gdy czujesz się zestresowana ruch i relaksacyjny masaż przynoszą ulgę. Podobnie potraktuj też skórę twarzy. Podaruj jej, np. masaż kobido – nazywa się go często bezinwazyjnym liftingiem. Ale oprócz tego, że doskonale ją wygładza, poprawia napięcie, to też zapewnia skórze głęboki relaks. Możesz też „zabrać” skórę na sesję jogi twarzy. To ćwiczenia, które z jednej strony wzmacniają mięśnie, zmniejszają widoczność zmarszczek i poprawiają napięcie, a z drugiej pomagają uwolnić wszelkie napięcia na twarzy i szyi. By przyniosły efekt, należy wykonywać je regularnie. Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz karnetu na siłownię ani maty, wszystkie wykonasz w domu przed lustrem.

SKINIMALIZM – NOWE PODEJŚCIE DO PIELĘGNACJI
To jeden z największych beauty trendów ostatnich miesięcy. Kiedy mogłoby wydawać się, że w drogeriach i aptekach możemy znaleźć kosmetyk na każdy problem skóry, skinimalistki zachęcają do umiaru w ich stosowaniu. Wystarczą dobre produkty oczyszczające, serum i krem dobrane do potrzeb naszej skóry oraz SPF.

WEJDŹ DO CIENIA
Słońce kusi, by wystawić w jego kierunku twarz. Jednak dermatolodzy stanowczo to odradzą. Promienie UV potęgują szkodliwe działanie stresu i wyzwalają w skórze wolne rodniki. Możesz ją wesprzeć nie tylko poprzez stosowanie kosmetyków z filtrem, ale również poprzez suplementację. Zaawansowana metoda suplementacji Medilâge anti âge to formuła łącząca dwa opatentowane składniki. AstaPure® Arava i Tetra SOD® radykalnie wpływają na zmniejszenie liczby zmarszczek oraz poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry. AstaPure® Arava to bogaty w unikalne składniki ekstrakt z alg, który m.in. chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Zabezpiecza również DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. Tetra SOD® jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, obdarzonym potężną mocą dezaktywacji wolnych rodników. Chroni praktycznie każdą komórkę przed ich toksycznym działaniem, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

MEDILÂGE ANTI ÂGE CENA 450 ZŁ/30 KAPSUŁEK

Zaawansowana metoda suplementacji
Medilâge anti âge dostępna jest
w najlepszych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej
oraz na www.medilage.com

Fot. Platinium Cast Agencja PR

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR