Rekordowo długi Kiermasz Wielkanocny – potrwa aż do Wielkiego Piątku wieczorem

Tegoroczny Kiermasz Wielkanocny w Blue City to największe i najdłużej trwające bezpłatne wydarzenie tego typu w Warszawie. Przez 12 dni będzie można nabyć tematyczne ozdoby do domu, a także rzemieślnicze produkty spożywcze.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
kiermasz wielkanocny

Sens powiedzenia “Święta, święta i po świętach” trudno byłoby wyjaśnić obcokrajowcowi w dwóch zdaniach. Łatwiej byłoby już pokazać maraton polskich mam, babć i cioć, które potrafią zarwać pół nocy, żeby na wielkanocnym stole niczego nie brakowało, a dom lśnił.

Wielkie przygotowania, sporo stresu, dwa dni i już – po świętach. Na szczęście coraz więcej osób stawia na organizację Wielkanocy w duchu smart living – w końcu nie trzeba wszystkiego gotować i piec samodzielnie.

I takim osobom w sukurs przychodzi Kiermasz Wielkanocny w Blue City. W jednym miejscu znajdziemy tu kilkadziesiąt rodzajów wysokogatunkowych wędlin, ekologiczne wypieki, ręcznie robione zakwasy do żurku, smalczyki smakowe, czy wiejskie jaja.

Jako że tegoroczny Kiermasz trwa niemal dwa tygodnie, na kilka dni przed świętami pojawią się także tradycyjne ciasta – świeżo wypiekane babki piaskowe i drożdżowe, mazurki. Oczywiście cały czas będą dostępne powszechnie lubiane szarlotki i serniki.

Blue City
Fot. Blue City
Fot. Blue City
Fot. Blue City

Jednak Kiermasz Wielkanocny to nie tylko jedzenie, ale i gratka dla wszystkich poszukujących niebanalnych świątecznych dekoracji. W Blue City spotkamy na przykład małżeństwo artystów z Galerii Art Wilk z ręcznie malowanymi wydmuszkami jaj gęsich czy kaczych – te małe dzieła sztuki w przystępnych cenach można zarówno zawiesić na stojących w wazonie gałązkach, jak i wyjąć dołączoną do nich wstążeczkę i ozdobić nimi świąteczny stół.

Dużym powodzeniem wśród odwiedzających cieszy się też stoisko z ręcznie robionymi palemkami z suszonych, a niekiedy także farbowanych na fantazyjne kolory liści, kłosów, traw i kwiatów. Świetne wyczucie koloru i formy przyciąga z daleka.

Nie zabraknie też wyboru świątecznych koszyczków w różnych rozmiarach i kształtach, a także szydełkowych serwet i serwetek. Słowem wszystkiego, co nieodłączne dla polskiej Wielkanocy.

Dla urozmaicenia – olbrzymi wybór oliwek i słodkości prosto z Azerbejdżanu, stoisko z produktami węgierskimi czy wędzone ryby i staropolskie nalewki i polskie wina.

Kiermasz rozpoczął się 18 marca i potrwa aż do 29 marca, czyli Wielkiego Piątku. Wystawców można spotkać od godziny 10 do 22 na poziomie -1 przy fontannie.

Blue City
Blue City to unikalne w skali kraju centrum czwartej generacji, łączące funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Oferuje ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, nowoczesne kino, klub fitness, liczne atrakcje dla dzieci oraz kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie. Na trzech najwyższych piętrach centrum funkcjonuje strefa gastronomii i rozrywki, która jest otwarta również we wszystkie niedziele. Centrum Handlowe Blue City było wielokrotnie wyróżniane za komfort zakupów i przyjazność klientom oraz docenione za proekologiczność certyfikatem BREEAM In-Use.

Źródło:

Blue City