Rajdowa zima w mieście. Ścigać mogą się i kilkulatki – i to bezpiecznie

Mali i duzi fani motoryzacji wciąż jeszcze mogą skorzystać z wielkiego toru wyścigowego, który postoi w Blue City aż do soboty 20 stycznia. Jak tor wyścigowy – i to w dodatku wielki – zmieścił się w centrum handlowym? Sekretem jest tu rozmiar aut.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
RZM_4

Choć szczyt popularności zdalnie sterowanych aut przypada na lata 90., gdy tego typu modele zaczęły być w zasięgu finansowym rosnącej grupy osób, a tym samym zaczęły zyskiwać na popularności, modele RC (remote control) to rozrywka, która się nie przeterminowuje.

Dla dorosłym będzie odpowiednikiem zręcznościowej gry komputerowej w realu, a często i powrotem do dzieciństwa. Dla dzieci to wbrew pozorom znacznie więcej niż tylko świetna zabawa. Sterowanie takimi pojazdami rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, ale i myślenie strategiczne. Dlatego na torze rajdowym w Blue City mogą bawić się już 6-latki. Po wypożyczeniu wybranego auta zarówno mali, jaki i więksi mogą też liczyć na wskazówki instruktora. No i rzecz jasna – można się ścigać – i to po bandzie.

———

———

Fot. Blue City

Rajdowa zima w mieście zaczęła się 15 stycznia i potrwa do soboty 20 stycznia. Tor znajduje się na poziomie -1 przy fontannie, zaś wypożyczalnia zdalnie sterowanych samochodów jest czynna od godziny 10 do 20. Z kolei po godzinie 20 Blue City zaprasza wszystkich miłośników aut RC, którzy chcieliby przetestować na torze swoje prywatne modele. Z trasy rajdowej można korzystać aż do zamknięcia centrum, a więc do godziny 22.

Blue City
Blue City to unikalne w skali kraju centrum czwartej generacji, łączące funkcję handlową, rozrywkową i biurową. Oferuje ponad 200 sklepów, punktów gastronomicznych, usługowych i rozrywkowych, nowoczesne kino, klub fitness, liczne atrakcje dla dzieci oraz kilkadziesiąt wydarzeń specjalnych rocznie. Na trzech najwyższych piętrach centrum funkcjonuje strefa gastronomii i rozrywki, która jest otwarta również we wszystkie niedziele. Centrum Handlowe Blue City było wielokrotnie wyróżniane za komfort zakupów i przyjazność klientom oraz docenione za proekologiczność certyfikatem BREEAM In-Use.

Źródło:

Blue City