Qurier Świętego Mikołaja

Qurier Świętego Mikołaja to akcja, którą Fundacja Polki Mogą Wszystko organizuje od 2009 roku. Przez wszystkie te lata, dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, udało się spełnić marzenia o gwiazdkowych prezentach ponad 13 tysięcy dzieci! W tym roku Fundacja również zaprasza do współpracy firmy zainteresowane ufundowaniem prezentów dla podopiecznych świetlic środowiskowych, wiejskich czy socjoterapeutycznych oraz innych miejsc wspierających dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Każdy może zostać Qurierem Świętego Mikołaja!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Qurier Świętego Mikołaja

Projekt Qurier Świętego Mikołaja powstał z myślą o dzieciach w trudnej sytuacji życiowej, które często nie mają szansy na żaden gwiazdkowy upominek, nawet jeśli były bardzo grzeczne. Od samego początku celem akcji jest więc danie im wiary w to, że świat jest dobrym miejscem i udowodnienie, że warto mieć marzenia. A wszystko może zmienić jeden list!

Dzieci z placówek, które zgłosiły się do programu, piszą bowiem listy do Świętego Mikołaja, te natomiast trafiają w ręce Qurierów z firm, które zadeklarowały chęć spełnienia marzeń w tych listach zawartych. W 2009 roku było to kilkadziesiąt listów i kilka zaprzyjaźnionych firm, w sumie zaś do tej pory Qurierzy obdarowali już 13155 dzieci! Jak opowiada Joanna Luberadzka-Gruca, Prezeska Fundacji Polki Mogą Wszystko: Wszystko zaczęło się od tego, że kilkanaście lat temu, odwiedzając świetlice środowiskowe i wiejskie biorące udział w naszych programach, zobaczyliśmy, że organizują spotkania świąteczne, na których dzieci otrzymują skromne świąteczne paczki ze słodyczami. Jedna z opiekunek podzieliła się z nami historią kilkorga dzieci, dla których te paczki były jedynym prezentem świątecznym, jaki otrzymały. Trudności w rodzinnym domu nie pozwalały na spełnienie dziecięcych świątecznych życzeń. Pomyśleliśmy, że musimy uruchomić magię świąt, bo dzieciństwo powinno być radosne i pełne wiary w marzenia. Tak powstał pomysł akcji, w której każdy pracownik firmy współpracującej z naszą fundacją, może poczuć się jak prawdziwy Święty Mikołaj i spełnić życzenie dziecka. To wyjątkowa akcja pozwalająca świątecznie łączyć dorosłych, a czasami całe ich rodziny, z dziećmi, które mogą dzięki temu spełnić marzenia wydające im się nie do spełnienia. Dzieci piszą list do Świętego Mikołaja, a chętni pracownicy współpracujących z nami firm biorą list i spełniają życzenie, które się w nim znalazło. Tak ziszcza się magia świąt!

———

———

Zgłoś swoją firmę do udziału w programie Qurier Świętego Mikołaja!

Każda firma może wziąć udział w akcji – wystarczy się zgłosić do Fundacji Polki Mogą Wszystko, zapoznać z informacjami i wypełnić formularz: https://fpmw.pl/projekty/qurier-swietego-mikolaja-firmy/. Jeżeli firma posiada oddziały, które chcą samodzielnie wziąć udział w akcji, proszone są one oddzielne uzupełnienie formularza. Warto pomagać! Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i z niecierpliwością oczekiwał na wymarzony prezent. Dzisiaj, dla tysięcy już dzieci, które wzięły udział dotąd w tej akcji, świat stał się niezwykły. Wiele z nich pyta, jak to możliwe, że ich list dotarł do kogoś, kto chciał spełnić ich życzenie? Wierzymy, że za każdym prezentem do jego ofiarodawcy płynie dobra, czuła myśl i najpiękniejsze życzenia stworzone z radości dziecka – dodaje Luberadzka-Gruca. Do tej pory do akcji przyłączyło się wiele firm, m. in. Henkel, Grupa Polsat Plus, NielsenIQ czy ZnanyLekarz.

Na pytania związane z akcją Qurier Świętego Mikołaja odpowiedzi udzieli Joanna Srebnicka. Zainteresowane firmy proszone są o kontakt mailowy: qurier@fpmw.pl lub telefoniczny: 504 100 812.

Fundacja Polki Mogą Wszystko
Fundacja Polki Mogą Wszystko powstała ponad 23 lata temu, by pomagać dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych i wspierać ich prawo do dzieci do wychowania w rodzinie. To utrzymująca się z darowizn organizacja pożytku publicznego, która do tej pory udzieliła pomocy ponad 16 tysiącom dzieci. Pomaga w budowaniu nowych rodzin: zastępczych i adopcyjnych, a także uczy rodziców, jak sprawić, by dzieci czuły się kochane i w pełni akceptowane. Dzieciom zaś pokazuje, jak budować poczucie własnej wartości, być asertywnym i negocjować kompromisy. Fundacja angażuje się w inicjatywy, które mają na celu zapewnienie dzieciom godziwych warunków życia, w bezpiecznym środowisku oraz chronienie ich przed wszelkimi formami krzywdzenia. Prowadzi także działalność rzeczniczą na rzecz rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej i deinstytucjonalizacji, współpracuje z ministerstwami, samorządami, mediami i innymi organizacjami pozarządowymi.

Źródło:

Fundacja Polki Mogą Wszystko