Przyłap swój umysł! Interaktywna wystawa Centrum Nauki Kopernik w Galerii Młociny

Jak działają emocje? Czy łokcie mogą przewodzić dźwięki? Od czego zależy refleks? To tylko niektóre z ciekawostek, na które odpowiedź można znaleźć odwiedzając wystawę „Umysł przyłapany”, która do Galerii Młociny przyjechała prosto z Centrum Nauki Kopernik. Interaktywne eksponaty łączące naukę przez zabawę będzie można samodzielnie przetestować aż do 11 grudnia.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Wystawa Centrum Nauki Kopernik

Wystawa „Umysł Przyłapany” to okazja na przeżycie niezapomnianej przygody naukowej. Wszystkie propozycje od Centrum Nauki Kopernik łączą naukę z zabawą, a samodzielnie przeprowadzane doświadczenia pobudzają ciekawość. Na klientów Galerii Młociny czeka 10 interaktywnych eksponatów o tajemniczych nazwach, m.in. „Pod rządami emocji”, „Pochwała automatyzmu”, „Super krótka pamięć”, „Zabawa w ciepło zimno”, „Wyginaj śmiało ciało”.

Odwiedzający wystawę będą mogli przekonać się, jak przeczytać tekst przy jednoczesnym słuchaniu echa własnych słów, sprawdzić swój refleks czy też zbudować wieżę z klocków, patrząc na nią przez okulary zamieniające prawą stronę z lewą. Prostsze ćwiczenia pokażą najmłodszym, czym właściwie jest proces uczenia się, jak ciało reaguje na sprzeczne sygnały, a także jakie są konsekwencje rozpraszania uwagi. Najodważniejsi będą mogli natomiast spróbować swych sił jako fakirzy.

———

———

Fot. Galeria Młociny
Fot. Galeria Młociny

Wszystkie ekspozycje zostały wymyślone i zbudowane przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. Wystawa „Umysł przyłapany” adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z powodzeniem mogą z niej korzystać również osoby dorosłe. To świetna okazja do nauki i zabawy dla całej rodziny.

Wystawę będzie można zwiedzać do 11 grudnia w godzinach otwarcia galerii. Wstęp jest bezpłatny. Do udziału w tej naukowej przygodzie Galeria Młociny zaprasza również warszawskie szkoły. Na zwiedzanie w zorganizowanych grupach szkolnych można zapisać się poprzez portal www.magiczne-lekcje.pl.

Galeria Młociny
Unikalny dobór najemców, największa strefa gastronomiczno-rozrywkowa w Polsce i nowatorsko zaprojektowane wnętrza czynią Galerię Młociny wyjątkową destynacją na handlowej mapie Warszawy. Ten wielofunkcyjny obiekt usytuowany na warszawskich Bielanach, w pobliżu węzła komunikacyjnego obsługującego 24 miliony pasażerów rocznie, oferuje 81 000 mkw. powierzchni handlowej i biurowej, która mieści ponad 200 sklepów i punktów usługowych oraz około 30 kawiarni. Jest to też miejsce debiutu wielu marek modowych i konceptów gastronomicznych na rynku polskim. Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście do projektowania miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Strefa Spotkania i Dania to bogata oferta gastronomiczna obejmująca zarówno znane, sieciowe restauracje, jak i lokalne oraz unikatowe koncepty. Jej częścią jest Hala Hutnik – strefa gastronomiczno-rozrywkowa i

Źródło:

Galeria Młociny