Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt. Akcja charytatywna Maxi Zoo dla psich ratowników

Ruszyła VIII edycja akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. W jej ramach Maxi Zoo zachęca do zakupu okazjonalnej zawieszki w sklepach stacjonarnych lub online. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Fundacji GOPR.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Psy, dzięki swoim wyjątkowym predyspozycjom, mogą ratować ludzkie życie. Do tego konieczne jest specjalistyczne szkolenie oraz stałe rozwijanie umiejętności czworonogów. Psi ratownicy GOPR to wyjątkowi bohaterowie, których Maxi Zoo wspiera już po raz szósty. – Akcja „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” jest przez nas organizowana już od lat i zawsze przynosi wspaniałe rezultaty, co oznacza ogromną pomoc dla psich ratowników. Nie możemy przejść obojętnie obok tak ważnej kwestii, jaką jest ratowanie życia, dlatego niestrudzenie wspieramy GOPR. Jesteśmy świadomi, w jak nieprzewidywalnych czasach żyjemy i jak trudne finansowo mogą się dla nas okazać najbliższe dni, miesiące, a może nawet lata. Tym, co pozostaje niezmienne, to potrzeba ratowania ludzkiego życia, bez względu na otaczające nas warunki. Psi ratownicy wyruszają w najbardziej niebezpieczne, często niedostępne dla ludzi miejsca, aby nieść pomoc, dlatego tak bardzo zależy nam, aby nie rezygnować z pomocy dla GOPR. To pomoże stale rozwijać umiejętności czworonożnych ratowników oraz zagwarantować im właściwą opiekę. W poprzednim roku wspólnie z naszymi klientami pobiliśmy rekord uzbieranej kwoty i liczymy na to, że w tym roku również się to uda. – powiedział Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo Polska.

Ratownicy ludzkiego życia
Obecnie w GOPR pracuje i szkoli się łącznie 31 psów. Bez względu na warunki pogodowe czy wymagające górskie tereny, psi ratownicy GOPR od ponad 45 lat niosą pomoc ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji zagrażającej życiu lub zaginęli. Wiele działań ratowniczych GOPR to akcje poszukiwawcze, w których zwierzęta odgrywają znaczącą rolę. Rezultatem aż 90% z nich jest odnalezienie poszkodowanego. Psia odwaga, wytrzymałość, doskonały węch oraz sprawność są nieocenionym atutem podczas ratowania ludzi w miejscach niebezpiecznych i trudnodostępnych. Poszerzanie grupy pracujących psów, odpowiednie szkolenia, troska o ich zdrowie i formę są gwarancją sukcesu wielu działań, a statystyki od lat pokazują, że jest to bardzo dobry kierunek rozwoju, który realnie wpływa na pozytywne wyniki podejmowanych akcji. Tylko w ciągu ostatnich 3 lat współpracy GOPR i Maxi Zoo liczba psich ratowników zwiększyła się o 6 czworonogów. Finansowanie przez Maxi Zoo ich utrzymania pozwala na stałe powiększanie tej liczby i opiekę nad nimi na najwyższym poziomie.

Nieoceniona pomoc
Podczas zeszłorocznej edycji akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, udało się przekazać Fundacji aż 130 tys. zł, z czego 110 tys. zł to wartość sprzedanych bransoletek, a pozostałe 20 tys. zł przekazało bezpośrednio Maxi Zoo Polska. Pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łączna kwota, jaką udało się zebrać w trakcie ostatnich 5 lat współpracy to aż 541 tys. zł, które w całości zostały przekazane na dalsze podnoszenie kwalifikacji czworonożnych bohaterów i zapewnieniu im codziennej opieki. W tym roku we wszystkich punktach sprzedaży Maxi Zoo można kupić nowe, wyjątkowe zawieszki z psią łapką, a w wybranych sklepach stacjonarnych dostępne są także zeszłoroczne bransoletki. Koszt zarówno jednych, jak i drugich to 10 zł. Ten drobny gadżet to symbol zaangażowania, troski o psy ratownicze, solidarności z nimi i ich opiekunami. Zawieszka może być ozdobą zarówno naszą (można przypiąć ją chociażby do kluczy), jak i naszych pupili. Sprawdzi się w roli ozdoby smyczy, obroży czy szelek. To też dobry pomysł na prezent dla każdego miłośnika zwierząt.

Wspólnie dla zwierząt
Zebrane środki zostaną przekazane na dalsze szkolenie psów przez polskich i europejskich trenerów, włączenie w szeregi psich ratowników nowych czworonogów oraz kontynuowanie stałej, profesjonalnej opieki weterynaryjnej. -Akcja „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” stworzona przez markę Maxi Zoo jest nieocenioną pomocą dla Fundacji GOPR, w szczególności dla czworonożnych ratowników, znajdujących się w jej szeregach. Dotychczas udało się zgromadzić ponad pół miliona złotych. To ogromne wsparcie jest dla nas ważne, ponieważ cały proces szkoleniowy, zarówno psów oraz ich opiekunów, wymaga dużych nakładów finansowych. Ratownicy oraz czworonogi nieustannie trenują pod okiem specjalistów, rozwijając swoje umiejętności oraz nabywając doświadczenia. Dzięki temu są w stanie błyskawicznie oraz skutecznie pomagać osobom znajdującym się w potrzebie. Podczas szkoleń równie istotny jest niezawodny sprzęt, który także nie należy do najtańszych. Oprócz wspomnianych elementów dochodzą koszty związane z samym utrzymaniem psów. Odpowiednia dieta, leczenie urazów, rehabilitacja, to część potrzeb, o które pomagają nam dbać klienci Maxi Zoo. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ostatnie lata pomocy oraz wsparcie, które pozwala nam stale zwiększać kwalifikacje i bez wahania ruszać do każdej akcji ratunkowej.– powiedział Roman Dziedzic, Prezes Zarządu Fundacji GOPR.

Klienci, którzy kupią zawieszkę lub bransoletkę Maxi Zoo, dołożą cegiełkę do wsparcia wyjątkowej jednostki ratowniczej. Akcja charytatywna „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” trwa do 31 grudnia 2022 lub do wyczerpania zapasów. Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na www.maxizoo.pl/wspolnie-dla-zwierzat/zawieszka/ oraz u doradców klienta w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo.

Reklamowany artykuł jest dostępny w ograniczonej liczbie, może być niedostępny już w pierwszym dniu sprzedaży. W niektórych sklepach stacjonarnych dostępne są na takich samych zasadach i w tej samej cenie również bransoletki z zeszłorocznej edycji akcji. Pomyłki i błędy drukarskie zastrzeżone. Jest to reklama Fressnapf Tiernahrungs GmbH, Westpreußenstraße 32 – 38, 47809 Krefeld z uwzględnieniem Maxi Zoo Polska Sp. z o.o. i spółek zależnych. Więcej informacji w Regulaminie akcji na stronie: maxizoo.pl/wspolnie-dla-zwierzat/zawieszka/

Autorzy zdjęć psich ratowników: Aleksander Karkoszka, Izabela Łysoń

Fot. Maxi Zoo
Maxi Zoo
Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 71 sklepów w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold,

Źródło:

Maxi Zoo