Przygotuj ogród na nadejście wiosny z innowacyjnymi narzędziami Parkside

Przełom lutego i marca to doskonały czas na uporządkowanie ogrodu, a tym samym – przygotowanie go na nadchodzący sezon. Do prac porządkowych, związanych m.in. z przycinaniem gałęzi czy usuwaniem opadłych liści, idealnie nadają się wygodne narzędzia akumulatorowe Parkside, dostępne w sklepach Lidl Polska od czwartku, 23 lutego.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Fot. Lidl Polska
Fot. Lidl Polska

Posiadanie działki to ogromna przyjemność. Pozwala ona nie tylko na kontakt z przyrodą, ale jest też doskonałym miejscem spotkań z bliskimi – szczególnie w maju, gdy rozpoczyna się sezon grillowy. Aby do tego czasu ogród zachwycał oczy, o jego stan należy zadbać wcześniej. Wielu właścicieli działek za porządki po zimie zabiera się już w marcu, gdy tylko robi się cieplej. Z myślą o intensywnych pracach w ogrodzie, Lidl Polska od czwartku, 23 lutego, wprowadza do oferty narzędzia akumulatorowe Parkside. Korzystanie na działce z urządzeń wyposażonych w długi przewód może być niekomfortowe, a czasem niebezpieczne (gdy np. izolacja kabla zostanie uszkodzona). Narzędzia spalinowe są z kolei kosztowne i wymagają umiejętnej konserwacji: wymiany świec czy oleju. Z tej przyczyny wiele osób wybiera sprzęty zasilane akumulatorowo, jak teleskopowe nożyce do żywopłotu 20 V marki Parkside (w cenie 299 zł/ 1 zestaw), wyposażone w teleskopową rurę, dzięki której przycinanie gałęzi znajdujących się na wysokości nawet 4 metrów nie będzie już wyzwaniem. Operowanie narzędziem ułatwia ergonomiczny uchwyt z antypoślizgową powłoką Softgrip oraz przełącznikiem bezpieczeństwa. Nożyce da się ustawiać pod różnym kątem cięcia: od -60 do 90 stopni, i są przystosowane do cięcia gałęzi o średnicy maks. 12 mm.

Do grubszych gałęzi polecana jest akumulatorowa piła do gałęzi 20 V marki Parkside (179 zł/ 1 zestaw), zaprojektowana tak, aby wymiana brzeszczotu nie wymagała użycia narzędzi. Została ona wyposażona w płynną regulację skoków oraz pałąk podtrzymujący gałęzie o maks. średnicy 90 mm, dzięki czemu ich cięcie nie zajmuje wiele czasu. Do jeszcze bardziej wymagających prac, np. ścinania niewielkich drzew, idealnie nada się akumulatorowa piła łańcuchowa Parkside 40 V (499 zł/ 1 zestaw), wyposażona m.in. prowadnicę o długości 45,5 cm, automatyczny system smarowania, uchwyt do wygodnego cięcia po skosie oraz przełącznik zabezpieczający, który zatrzymuje łańcuch natychmiast po puszczeniu spustu. W pile zastosowano również trwalszy silnik bezszczotkowy. W sklepach dostępna będzie też bardziej kompaktowa wersja – akumulatorowa piła łańcuchowa Parkside 20 V (349 zł/ 1 zestaw), o długości prowadnicy 30,7 cm. Pod względem wyposażenia nie ustępuje ona znacząco większemu modelowi.

———

———

W ogrodach i na działkach problemem są nie tylko nadmiernie rozrośnięte żywopłoty oraz drzewa, lecz także opadłe liście. Do ich usuwania warto wykorzystać akumulatorowy odkurzacz ogrodowy Parkside 40 V, 3 w 1 (399 zł/ 1 zestaw), z serii PARKSIDE X 20 V Team. Urządzenie posiada wbudowany rozdrabniacz, zmniejszający objętość liści, 2 tryby pracy: może działać jako dmuchawa lub wciągać liście do worka o poj. 45 litrów, oraz 5-stopniową regulację obrotów z dodatkowym przyciskiem turbo. Do czyszczenia ogrodowych mebli i podlewania roślin, przydatna będzie również akumulatorowa myjka ciśnieniowa Parkside 20 V (249 zł/ 1 zestaw), generująca aż 6 różnych strumieni i wyposażona w kosz filtrujący o dł. 6 metrów, doprowadzający wodę lub inną ciecz.

W sprzedaży dostępne będą też litowo-jonowe akumulatory Smart marki Parkside, o poj. 4 Ah (199 zł/ 1 szt.) i 8 Ah (349 zł/ 1 szt.), a także dedykowane im ładowarki (79,90 zł/ 1 szt.). Nie są to zwykłe baterie. Dzięki technologii cell balancing, odznaczają się ponadprzeciętną żywotnością, a za sprawą wbudowanego modułu bluetooth oba akumulatory można sparować z telefonem, aby np. sprawdzić stan naładowania, pozostały czas pracy albo wybrać jeden z dostępnych trybów wydajnościowych.

Te oraz inne narzędzia ogrodowe Parkside trafią do sklepów stacjonarnych Lidl Polska już w czwartek, 23 lutego 2023 r. Jednocześnie w sprzedaży dostępne będą litowo-jonowe akumulatory Smart marki Parkside oraz dedykowane im ładowarki.

1 Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 99 zł/1 zestaw.

Fot. Lidl Polska
Fot. Lidl Polska
Fot. Lidl Polska
Lidl Polska
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach funkcjonuje około 12 000 sklepów Lidl, a w Polsce około 800.

Źródło:

Lidl Polska