Przestrzeń IKEA w miasteczku edukacyjnym Miniciti

Miniciti to przestrzeń dla najmłodszych obywateli – małe niby-miasto, w którym dzieci uczą się i bawią. To miejsce uchyla przed nimi drzwi do dorosłego świata, w którym mogą zostać tym, kim chcą – wcielać się w różne zawody i poznawać ich tajniki. IKEA wspólnie z kilkunastoma partnerami przygotowała przestrzeń, w której najmłodsi mogą puścić wodze wyobraźni i uwolnić kreatywność, a to wszystko przy dobrej zabawie.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
pokój dla dziecka

Miniciti to projekt, który powstał w inicjatywy Fundacji Miasto Dzieci. Koncept „miasta w mieście” otwiera przed najmłodszymi fascynujący świat, w którym każdy może zostać tym, kim chce! Zupełnie jak w dorosłym życiu, a może i prościej. 13 różnych miejsc pracy, w których poprzez zabawę dzieci zdobywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe, a które być może pomogą im podjąć decyzję dotyczącą ich przyszłości.

W IKEA wierzymy, że dzieci są przyszłością i zasługują na równe szanse i możliwości. Miniciti jest projektem wyjątkowym nie tylko ze względu na swoją kreatywną i interaktywną formę. To pierwszy taki projekt non-profit w Polsce. Zyski ze sprzedaży biletów zapewnią wstęp do Miniciti dzieciom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Dlatego decyzja o włączeniu się w inicjatywę była dla nas naturalna. Chcemy wspierać dzieci w rozwoju ich talentów, zachęcać do doświadczania, testowania, sprawdzania i stale pobudzać ciekawość świata. Aby z tą samą dziecięcą ciekawością i kreatywnością wkroczyły w dorosły świat i znalazły w nim miejsce dobre dla siebie” – mówi Aleksandra Reduch, Koordynatorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce.

Fot. IKEA
Fot. IKEA

Młode pokolenie projektantów i projektantek

IKEA od 80 lat jest symbolem funkcjonalnego, ponadczasowego designu, który na co dzień pomaga tworzyć „Lepiej pomyślany dom”. Za projektami IKEA stoją też polscy projektanci, a w Muzeum IKEA w szwedzkim Älmhult znajduje się nawet pokój polski, z meblami produkowanymi w naszym kraju.

W przestrzeni IKEA w Miniciti dzieci dowiedzą się, jak projektowanie może zmieniać na lepsze życie wielu osób wokół nas. Poznają ten proces „od podszewki” i dowiedzą się, jakich kompetencji wymaga. Zobaczą, jak projektowane są meble oraz wnętrza IKEA, tak by spełniały swoje funkcje. Kto wie – może właśnie tutaj odkryją swoją pasję!

W strefie IKEA, tak jak w dorosłym życiu, zachowana musi być równowaga pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Dlatego przy projektowaniu przestrzeni, oprócz części warsztatowej, powstała też strefa relaksu. Bajecznie kolorowa, tak jak kolorowy powinien być świat dziecka. Nastawiona na zabawę, odpoczynek i uwolnienie kreatywności. Myślę, że udało nam się stworzyć przestrzeń, która z jednej strony edukuje i przemyca mądre treści, ale nie zapomina o dobrej zabawie” – podsumowuje Aleksandra Reduch.

IKEA
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd). Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive. Grupa Ingka* w Polsce posiada obecnie 11 sklepów IKEA, 93 Punktów Odbioru Zamówień (łącznie z Punktami Mobilnymi), 8 Studiów Planowania i Punkt Planowania IKEA, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 35 sklepów IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zuż

Źródło:

IKEA