Prawidłowa dieta pupila

Prawidłowy rozwój naszych pupili składa się z wielu czynników. Odpowiednie wychowanie, poświęcanie wystarczającej ilości czasu, spacery, komunikacja i aktywności. Dbanie o powyższe elementy sprawia, że czworonożny przyjaciel jest zdrowy i szczęśliwy. Biorąc pod uwagę odpowiedni rozwój, nie można zapominać o diecie, która również odgrywa w tym procesie ważną rolę.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Zdrowe, poprawne odżywianie czworonogów stanowi dla ich opiekunów prawdziwe wyzwanie. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów karm – od suchej do mokrej, które różnią się od siebie zawartością wody, wielkością, kształtem (w przypadku suchych wariantów), a przede wszystkim składem. Czym kierować się w doborze najlepszego pożywienia?

Przez żołądek do serca
W procesie wyboru karmy najważniejsza jest jej jakość. Psy oraz koty, podobnie jak ludzie, do prawidłowego funkcjonowania potrzebują wielu wartości odżywczych, których dostarczają organizmowi przez pożywienie. Poszukując najlepszych produktów, musimy być wyczuleni na wszelkiego rodzaju konserwanty, barwniki czy ulepszacze smaku. Im więcej zawiera ich karma, tym słabsza jest jej jakość. Z kolei najlepsze karmy to te z wysoką zawartością białka, których podstawę stanowią produkty pochodzenia naturalnego. Ze względu na zawartość wody, karmy dedykowane psim pupilom dzielą się najczęściej na suche i mokre. Karma sucha jest jedną z najbardziej popularnych na rynku. Dzieje się tak za sprawą jej długiego okresu przydatności, a dzięki niskiej zawartości wody nie wymaga szczególnego przechowywania. Dodatkowo zawiera zbalansowaną ilość białka oraz niezbędnych witamin i minerałów. Karma mokra cechuje się wysoką zawartością wody i najczęściej sprzedawana jest w puszkach oraz saszetkach. Cechuje ją niska zawartość węglowodanów oraz łatwe przyswajanie.

Bez względu na formę karmy, jej głównym składnikiem powinno być mięso, co zawsze należy sprawdzać na opakowaniu. Pomijając powyższe kryteria, trzeba również wziąć pod uwagę smak i ewentualne składniki uczulające. Nawet najlepsza jakościowo karma może najzwyczajniej w świecie nie przypaść do gustu pupilowi, a poszczególny rodzaj mięsa może spowodować uczulenie jeśli pupil ma na niego nietolerancję. W obu przypadkach zaleca się zmianę karmy na inną. Równie ważne jest obserwowanie czworonoga i szybka reakcja na wystąpienie objawów ewentualnej nietolerancji. W takich przypadkach należy udać się z pupilem do weterynarza, który pomoże zdiagnozować źródło problemu i wesprze w zakresie odpowiedniego doboru pożywienia. Szeroki asortyment pokarmów suchych oraz mokrych można znaleźć w sklepach Maxi Zoo, a firma przygotowała specjalną promocję na dobrej jakości pożywienie. W dniach 2.11-6.12 w sklepach stacjonarnych wybrane karmy mokre oraz suche dla psów i kotów marki Premiere są objęte 15% rabatem przy zakupie dwóch sztuk. Produkty można ze sobą dowolnie mieszać.

Mokra karma zadba o nawodnienie
W przypadku żywienia kotów cały proces prezentuje się nieco inaczej. Przede wszystkim ich opiekunowie sięgają po karmę mokrą, chociaż równie popularna jest dieta mieszana. Wynika to z faktu, że koty do prawidłowego funkcjonowania potrzebują pokarmów mokrych, z których pozyskują wodę. Wspomniane pożywienie z wysoką jej zawartością jest także pełne minerałów i witamin, co sprawia, że kompleksowo spełnia potrzeby zwierzęcia. Podobnie jak w przypadku psich karm, również tutaj kluczową rolę odgrywa wysoka zawartość mięsa i brak sztucznych konserwantów. Dzięki bogatej ofercie sklepów Maxi Zoo, każdy opiekun bez problemu znajdzie odpowiednią karmę dla swojego kota.

Na wypadek niedoborów
Dieta pupila nie zawsze pozwoli dostarczyć mu wszystkich niezbędnych minerałów. Może to wynikać z uczulenia lub preferencji smakowych. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po naturalne suplementy diety, które uzupełnią resztę niezbędnych witamin i mikroelementów. Przed wprowadzeniem suplementacji należy skonsultować się z weterynarzem, który pomoże wybrać odpowiedni preparat i zasugeruje dawkowanie.

Marka Maxi Zoo przygotowała również dla swoich klientów i ich pupili specjalną ofertę. W dniach 2-30 listopada wybrane obroże, smycze oraz szelki marek AniOne, MORE, FIT+FUN, Naturaly Good są objęte 30% rabatem. Oferta obowiązuje tylko w sklepach stacjonarnych i nie łączy się z innymi promocjami.

FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 81 sklepów w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2021”. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Maxi Zoo
Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 71 sklepów w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold,

Źródło:

Maxi Zoo