Prawda w oczy

Suche powietrze w pomieszczeniach, smog i zawieja na ulicach oraz niekończące wpatrywanie się w ekrany – bądźmy szczerzy, to bardzo nie służy naszym oczom, ani skórze wokół nich. A kiedy masz zmęczone spojrzenie – czujesz się gorzej i tak też wyglądasz. Na szczęście mamy na to sposób.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Amerykański National Eye Institute podaje kilka prostych rad, dzięki, którym możesz sprawić, że oczy będą w lepszej formie. Bez radykalnych zmian w stylu życia czy wyrzucania komputerów i tabletów. Sprawdź, zastosuj i daj wytchnienie oczom.

  • Odpowiednia dieta pomaga zadbać także o zdrowie oczu. Pilnuj, aby na twoim talerzu – codziennie, a najlepiej kilka razy dziennie lądowały owoce i warzywa, zwłaszcza zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż i kapusta.

  • Codzienny spacer jest obowiązkowy, ponieważ pomaga utrzymać prawidłową wagę.

  • A nadwaga lub otyłość mogą zwiększać ryzyko cukrzycy i innych schorzeń, które prowadzą często do problemów ze wzrokiem.

  • Zanim dotkniesz oczu, założysz czy zdejmiesz okulary, a szczególnie soczewki kontaktowe – myj ręce ciepłą wodą z mydłem. Nie produktem odkażającym. Opary alkoholu mogą podrażniać oczy.

  • Okulary przeciwsłoneczne to nie kwestia mody, ale zdrowia. Wybierz takie, które blokują 99% lub 100% zarówno promieniowania UVA, jak i UVB. I nigdy nie patrz bezpośrednio na słońce.

  • Rób przerwy na odpoczynek dla oczu. Złota zasada brzmi: 20-20: czyli co 20 minut patrz w dal przez około 20 sekund.

Dbaj i pielęgnuj
Oczy to wyjątkowo drażliwy temat – dlatego kosmetyki, które nakładamy na okolicę oka powinny być sprawdzone i przebadane. EISENBERG Paris EXCELLENCE MASQUE CRÈME MAGIQUE to kremowa maseczka dająca natychmiastowy efekt napinający. To między innymi zasługa kofeiny likwidującej w „magiczny” sposób worki i sińce pod oczami. Pozostałe cudowne składniki formuły pomagają naprężyć skórę i zwiększają produkcję naturalnego kolagenu. W efekcie zmarszczki są wygładzone, a skóra odzyskuje idealną jędrność. Jest to niezbędna pielęgnacja konturu oczu przy skórze zmęczonej, pozbawionej witalności lub suchej. Maseczkę nakładamy dwa razy w tygodniu na oczyszczoną skórę konturu oczu. Pozostawiamy na 15-20 minut, a potem delikatnie wmasowujemy pozostałość w skórę. Można stosować ją też na noc.

Trik z TikToka
Twój zaufany korektor np. EISENBERG Paris CORRECTEUR PRÉCISION może zrobić o wiele więcej, niż tylko zakamuflować cienie pod oczami i zamalować pryszcze. Może być także fenomenalnym eyelinerem. Rysujemy nim przedłużoną kreskę na górnej powiece (tak, jakbyś robiła to klasycznym czarnym eyelinerem czy kredką) i nagle okazuje się, że oczy wyglądają na świeże, wypoczęte i bardziej otwarte!

Produkty dostępne stacjonarnie w perfumeriach sephora i na sephora.pl.

Fot. Platinium Cast Agencja PR

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR