Poznaj rodzaje natrysków

Urządzając łazienkę, coraz chętniej wyposażamy ją w kabinę prysznicową. To nie tylko idealny pomysł na stworzenie ciekawej aranżacji nawet na niewielkiej przestrzeni. Prysznic oferuje bowiem pełną gamę doznań kąpielowych – od krótkich, orzeźwiających natrysków, po te wyjątkowo relaksujące w strugach deszczu.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
PHILA BLACK, zestaw natryskowy przesuwny, fot. FERRO
TRINITY, deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną, fot. FERRO
TRINITY, deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną, fot. FERRO

Popularność prysznica to przede wszystkim efekt jego szerokich możliwości funkcjonalnych i aranżacyjnych. Dziś w kabinie można zainstalować zarówno dobrze znany zestaw z rączką, jak i rozbudowany system wyposażony np. w deszczownicę. Samo projektowanie strefy prysznica także daje wiele opcji – sprawdzą się tu klasyczne, zamykane kabiny narożne, ale także nowoczesne rozwiązania z barwionym szkłem w formie wypełnienia czy zawsze atrakcyjne wizualnie kabiny typu walk-in. Płaskie brodziki zlicowane z podłogą tworzą natomiast wrażenie większej przestrzeni nawet na niewielkiej powierzchni. Atutem kąpieli pod prysznicem jest także różnorodność dostępnych zestawów natryskowych. Oferują one modele z możliwością wyboru siły strumienia wody czy regulacji wysokości i pozycji rączki, wyposażone w deszczownię etc. To my decydujemy, jak ma wyglądać nasza strefa prysznica i jak powinna nam służyć. Ferro ma wiele ciekawych propozycji w tym zakresie – nie tylko zestawy z rączkami, ale również efektowne komplety z deszczowniami.

 

Zestaw w komplecie

Zakup przygotowanego do montażu zestawu, w skład którego wchodzą drążek, deszczownica, rączka prysznicowa, wąż i bateria, to pewny sposób na idealne dopasowanie wszystkich elementów pod względem funkcjonalnym i wzorniczym. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim na rodzaj baterii. Zestawy takie jak TreviTrevi Square czy Trinity wyposażone są w armaturę termostatyczną. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które zachowuje stałą, wcześniej ustawioną temperaturę wody. Specjalna blokada uniemożliwia przypadkowe przekręcenie pokrętła odpowiadającego za temperaturę do maksymalnych wartości, co może być szczególnie cenne podczas kąpieli dzieci. W nowoczesnych strefach natrysku, które aranżowane są bez brodzika, a z odpływem liniowym, chętnie wykorzystuje się także zestawy montowane podtynkowo, jak zestaw natryskowy podtynkowy Algeo i zestaw natryskowy podtynkowy Algeo Square. W przypadku tych modeli elementy takie jak przyłącza, gwinty i korpus baterii zostają schowane pod okładziną ściany.

Kolejna ważna kwestia to wielkość deszczowni. Te o średnicy 30 cm, np. w zestawie Trevi, sprawdzą się w większych kabinach. Mniejsze o średnicy 20 cm (w zestawie Algeo z baterią) można śmiało montować nawet w niewielkich łazienkach. Odpowiedni dobór wielkości deszczowni pozwoli nam na komfortowe korzystanie z tej opcji kąpieli. Warto zwrócić także uwagę na rączkę prysznicową. Ta może bowiem posiadać kilka rodzajów strumienia. W zestawie Vitto VerdeLine znajdziemy rączkę 1-funkcyjną, a w Trevi czy Algeo 3-funkcyjną.

Wybór konkretnego zestawu wiąże się z decyzją na jego kolor i kształt. Wśród kompletnych zestawów natryskowych Ferro znajdziemy zarówno te w klasycznym chromie, jak i modnej czerni. Szeroki wachlarz kształtów rączek natryskowych oraz deszczowni pozwoli dobrać wariant najbardziej odpowiedni do naszej łazienki.

Wybierz sam

Wyposażając kabinę, możemy zdecydować się także na zestawy z deszczownią, w skład których nie wchodzi bateria. To np. nowy w ofercie Ferro zestaw natryskowy z deszczownią Wizard Square Pro albo Kanto Black VerdeLine z efektowną półką. W tej sytuacji o armaturę musimy zadbać sami. Podobnie będzie z zestawami przesuwnymi, na które składają się rączka, drążek i wąż. To idealna opcja, z której możemy skorzystać nie tylko w kabinie, ale również w wannie, dobierając do nich odpowiednią baterię wannowo-natryskową. Zestawy z rączką mają różną liczbę rodzajów natrysku, a także ciekawy design i kolorystykę. Warto przyjrzeć się zestawowi Rillo w kolorze jasnego złota lub minimalistycznemu w formie Phila w eleganckiej czerni.

ALGEO, bateria podtynkowa natryskowa 2-funkcyjna, fot. FERRO
TREVI BLACK, zestaw natryskowy z baterią termostatyczną, fot. FERRO

Myśl ekologicznie i ekonomicznie

Prysznic jest jednym z elementów wyposażenia łazienki, w przypadku którego możemy myśleć o realnej oszczędności wody. I chodzi tu nie tylko o długość kąpieli. Natryski, dzięki specjalnym rozwiązaniom, pozwalają ograniczyć ilość zużywanej wody blisko o połowę w porównaniu do standardowych natrysków. Jednocześnie utrzymują komfortowy, szeroki i miękki strumień wypływający z deszczowni bądź rączki. Takie zestawy prysznicowe znajdziecie w linii VerdeLine.

Propozycje Ferro udowadniają, że ekologia idzie w parze z designem. Zestawy Kanto Black VerdeLine oraz Vitto Black VerdeLine wyróżniają się prostym, eleganckim wzornictwem. Mają też bardzo modne, satynowe wykończenie w kolorze czarnym. Kanto Black VerdeLine ma prostokątną deszczownicę o wymiarach 20×30 cm, rączkę natrysku z trzema rodzajami strumienia i praktyczną półkę na kosmetyki. Vitto Black VerdeLine to natomiast rozwiązanie ze zintegrowaną baterią prysznicową. Posiada deszczownicę o wymiarach 20×20 cm oraz 1-funkcyjną rączkę natrysku. Warto zadbać nie tylko o estetykę łazienki i komfort kąpieli, ale również o przyszłość Planety. Z zestawami natryskowymi VerdeLine jest to w zasięgu ręki.

PHILA BLACK, zestaw natryskowy przesuwny, fot. FERRO
PHILA BLACK, zestaw natryskowy przesuwny, fot. FERRO

Źródło:

Ferro