Powiew ciepła w środku zimy – tydzień w stylu iberyjskim z Lidl Polska

W samym środku mroźnej zimy Lidl Polska zabiera nas w świat słonecznej Hiszpanii i Portugalii. Już dziś, 22 stycznia, rusza tydzień w stylu iberyjskim. Przygotuj się na pożywne hiszpańskie szynki, kolorowe tapas i orzeźwiające gazpacho!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
przekąski tydzień iberysjki

Czy wiesz już, co to tapas? Ten hiszpański zwyczaj podawania przekąsek staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Mogą to być surowe szynki, wyraziste kiełbasy, pyszne oliwki – podane na przykład z chlebem i aromatyczną oliwą. Dzięki podzielnej formie oraz niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzają się na przyjęciach dla większego grona osób i są idealnym uzupełnieniem do napojów. Tapas mogą stanowić początek Twojej podróży do świata smaków w stylu iberyjskim!

Wędliny w stylu hiszpańskim

Lidl Polska, w ramach tygodnia w stylu iberyjskim, przygotował całą gamę pysznych produktów, a wśród nich szeroki wybór wędlin. Spróbuj tradycyjnego chorizo w plastrach (10,99 zł / 2 x 100 g / 1 opak.) o wyrazistym smaku i eleganckim wyglądzie lub małych kiełbasek wieprzowych minifuet lub minichorizo (5,99 zł / 80 g / 1 opak.). Ułóż obok jamón serrano (20,99 zł / 240 g / 1 opak.), czyli rodzaju surowej, podsuszonej szynki górskiej, i delektuj się wybornym smakiem!

———

———

Klasyka w kuchni

Gazpacho to zupa kultowa. Podawana jest na zimno, jej podstawę stanowią papryka i pomidory. Głęboki, warzywny smak oraz piękny pomarańczowy kolor dodadzą barw nawet w smutne styczniowe dni! Dodaj do niej prażone migdały lub listki bazylii i skrop oliwą – obok takiego dania nikt nie przejdzie obojętnie. Gazpacho w sklepach Lidl Polska dostępne jest w supercenie, 9,99 zł / 1 litr / 1 opak.

Na słodko? Nie tylko churros!

Churros to słodkie ciasto przypominające polskie pączki. Zazwyczaj jest uformowane w kształt pałeczek lub krążków, które następnie macza się w gorącej czekoladzie. Przysmak ten jest szczególnie smaczny podawany na ciepło. W Lidl Polska dostępne są teraz mrożone churros (10,99 zł / 500 g / 1 opak.), które możesz samodzielnie przygotować we własnej kuchni. Inną opcją jest deser flan (7,99 zł / 6 x 100 g / 1 opak.) – podobny do panna cotty, tradycyjnie przygotowywany na bazie jajek, mleka i cukru.

Szukasz kolejnych kulinarnych inspiracji?

Koniecznie zajrzyj do Kuchni Lidla! Czekają tam na Ciebie przepisy Kingi Paruzel na Tapas – kanapki w stylu hiszpańskim na 3 sposoby, które przygotujesz w jedyne 15 minut!

Przepisy dostępne są na www.kuchnialidla.pl

Przygotuj się na feerię smaków – odkryj produkty w stylu iberyjskim w sklepach Lidl Polska już od 22 stycznia. Zainspiruj się i twórz niepowtarzalne dania!

Lidl Polska
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 850.
Lidl logo

Źródło:

Lidl Polska