Polscy turyści wracają w Bieszczady

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy długi weekend w listopadzie, związany z dniem Wszystkich Świętych. Polacy chętnie planują w tym czasie wyjazdy w góry, widać też powrót zainteresowania położonych blisko ukraińskiej granicy Bieszczadami, jak wynika z danych serwisu Nocowanie.pl. Co trzeci turysta planuje wyjazd we dwójkę, jesienią rośnie też liczba osób wyjeżdżających w pojedynkę.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Już za tydzień dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada we wtorek, dając tym samym okazję do przedłużenia weekendu aż do czterech dni. Jednak, jak wynika z danych Nocowanie.pl, polskiego serwisu turystycznego odwiedzanego w sezonie nawet przez 4 mln użytkowników miesięcznie, blisko ⅓ osób zainteresowanych wyjazdem na terenie Polski w okresie pomiędzy 29 października a 6 listopada, poszukuje zakwaterowania na wyjazd dwudniowy, ¼ na jednodniowy, a blisko ¼ na trzydniowy. Na całe siedem dni planuje wyjechać tylko mniej niż 6 proc., a na pięć lub cztery niecałe 5 proc. Według szacunków ekspertów z Nocowanie.pl średni koszt noclegu za osobę na dobę w tym czasie wyniesie 71 zł.

Pomiędzy 29 października a 6 listopada Polacy najtłumniej planują odwiedzać województwa małopolskie (33 proc. wyszukiwań), dolnośląskie (21 proc. wyszukiwań) oraz śląskie (12 proc. wyszukiwań). Nad morze, do województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, wybiera się w sumie 17 proc. turystów. Do województwa mazowieckiego, zwykle cieszącego się bardzo umiarkowanym zainteresowaniem, wybiera się ponad 4 proc.podróżujących. Najpopularniejszą miejscowością jest Zakopane, w którym szuka zakwaterowania 7,5 proc. wyjeżdżających. Na drugim miejscu znalazł się Kraków (6,3 proc.), za nim Szklarska Poręba (5 proc.), Karpacz (4,5 proc.) i Wisła (4 proc.). Szóste miejsce zajmuje Warszawa (3,5 proc.), w czasie wakacji niemieszcząca się nawet w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych miejscowości.

Chociaż wakacje już dawno za nami Polacy, na przekór inflacji i rosnącym kosztom życia, wciąż chętnie podróżują po Polsce. Niewątpliwie sprzyja też temu piękna, jesienna pogoda. W dodatku przed nami dwa długie weekendy, które pozwolą cieszyć się nią w różnych zakątkach kraju, co właścicieli obiektów noclegowych i turystycznych może napawać optymizmem – mówi Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.plWarto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że wśród dwudziestu najczęściej wyszukiwanych przez turystów miejscowości znalazła się położona niedaleko granicy z Ukrainą Wetlina, co oznacza powrót zainteresowania Bieszczadami po okresie niepewności.

Rośnie popularność wyjazdów w pojedynkę i do apartamentów
Jesienią widać wyraźny wzrost liczby osób, które planują wyjazd w pojedynkę. W ciągu wakacji stanowiły one zaledwie 2 proc. spośród wszystkich poszukujących zakwaterowania, we wrześniu było to już 7,5 proc., a w omawianym okresie jest ich już 13 proc. Spada natomiast liczba wyjeżdżających z jednym lub kilkorgiem dzieci – aktualnie to 25 proc. Najwięcej, bo co trzecia osoba szukająca zakwaterowania, planuje wyjazd we dwójkę.

Co trzeci wyjeżdżający na przełomie października i listopada szuka noclegu na kwaterze lub w pokoju. Widać wyraźny wzrost zainteresowania apartamentami – podczas wakacji poszukiwało ich 12 proc. wyjeżdżających, we wrześniu 17 proc., w omawianym okresie aż 23 proc. Prawie co 4. osoba chciałaby na czas pobytu wynająć domek lub willę.

Nocowanie.pl
Nocowanie.pl to lider wśród polskich portali turystycznych, który od 17 lat dba o to, by planowanie wypoczynku było proste, łatwe i przyjemne. W sezonie korzysta z niego nawet 4 mln użytkowników miesięcznie. Baza ofert obejmuje obiekty noclegowe w Polsce oraz za granicą, m.in. w Anglii, Austrii, Bułgarii, Czechach czy na Słowacji. Oprócz wyszukiwarki noclegów prezentuje również informacje o atrakcjach turystycznych i lokalnych imprezach, rozkładach jazdy, prognozach pogody. Portal nieustannie się rozwija i wprowadza udogodnienia, takie jak bezpieczne płatności online czy wirtualne spacery po obiektach. Udostępnia również aplikację mobilną dla właścicieli obiektów noclegowych, do prowadzenia komunikacji z turystami i zarządzania pozycjonowaniem obiektu.

Źródło:

Nocowanie.pl