Po skin cycling przyszedł czas na hair cycling. To najnowszy trend w pielęgnacji włosów dzień po dniu

W świecie kosmetyków i pielęgnacji nieustannie pojawiają się nowe trendy, które zyskują popularność dzięki swojej skuteczności i innowacyjności. Jednym z takich trendów, który zdobył serca entuzjastów pielęgnacji skóry, jest skin cycling – metoda polegająca na cyklicznym stosowaniu różnych produktów, aby zmaksymalizować korzyści i zminimalizować podrażnienia. Teraz ta koncepcja przenosi się do pielęgnacji włosów jako hair cycling i trzydniowe mycie włosów. Dzień po dniu lub tak często jak myjesz włosy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
wyjątkowe włosy

Czym jest Hair Cycling?

Hair cycling to metoda pielęgnacji włosów, która polega na stosowaniu różnych rodzajów kosmetyków w określonym porządku przez trzy dni. Celem jest dostarczenie włosom wszystkich niezbędnych składników odżywczych i ochronnych, jednocześnie minimalizując ryzyko przeciążenia i uszkodzeń. Kluczowe jest tu odpowiednie dobranie produktów oraz harmonogram ich stosowania. Trzy dni i trzy zabiegi pielęgnacyjne dla Twoich włosów: regeneracja, nawilżenie i odżywienie.

Dzień 1: Regeneracja

Pierwszy dzień hair cycling rozpocznij regeneracją. Włosy poddawane częstej stylizacji czy koloryzacji, potrzebują regularnej i intensywnej odbudowy. Do takiego zabiegu najlepiej wybierz kosmetyki dedykowane regeneracji, np. szampon do włosów i skóry głowy Hair Cycling regeneracja OnlyBio, wzbogacony o wzmacniające proteiny, które stanowią kompleksowe rozwiązanie dla osłabionych i zniszczonych włosów, przywracając im siłę, elastyczność i zdrowy wygląd. Regularne stosowanie szamponu pozwala przygotować włosy na kolejne dni pielęgnacji.

———

———

Fot. OnlyBio
Fot. OnlyBio
Fot. OnlyBio

Dzień 2: Nawilżenie

Czynniki zewnętrzne czy urządzenia do stylizacji termicznej intensywnie przesuszają włosy. Dlatego nawilżanie pomaga uzupełnić utraconą wilgoć we włosach, przywracając im naturalny połysk i miękkość. W tej fazie zastosuj maskę do włosów 15minutowa kuracja ultranawilżająca z serii Hair Cycling, bogatą w betainę, aloes i olej moringa, które zapewniają natychmiastowe efekty i długotrwałe nawilżenie.

Dzień 3: Odżywienie

Ostatniego dnia pielęgnacji hair cycling zadbaj o odżywienie. Optymalne odżywienie włosów to klucz do ich dobrej kondycji. Wybierz produkty, które zawierają w swoim składzie oleje, mające dobroczynny wpływ na łuskę włosa. Wzmacniają one jego strukturę, zabezpieczając przed kruszeniem i łamaniem. Wygładzają i zapobiegają plątaniu pasm. Olejek wygładzająco-odżywczy Hair cycling to idealne rozwiązanie dla zniszczonych, matowych i kruszących się włosów. Formuła z olejem rycynowym olejem jojoba i olejem buriti zapewnia włosom intensywne odżywienie i wygładzenie pasm. Jego lekka, ale bogata formuła pozwala na głębokie odżywienie włosów, jednocześnie nie obciążając ich. Regularne stosowanie olejku pomaga utrzymać włosy zdrowe, lśniące i miękkie w dotyku.

Fot. OnlyBio
Fot. OnlyBio
Fot. OnlyBio

Zalety Hair Cycling

Hair cycling, podobnie jak jego skórny odpowiednik, pozwala na zrównoważoną pielęgnację, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb włosów. Dzięki cyklicznemu stosowaniu różnych produktów, włosy są w stanie lepiej wchłaniać składniki odżywcze, co przekłada się na ich zdrowszy i bardziej zadbany wygląd. Dzięki rotacji różnych kosmetyków, włosy są mniej narażone na przyzwyczajenie się do jednego rodzaju produktu, co może prowadzić do osłabienia jego skuteczności. Ponadto, różnorodność składników aktywnych dostarczanych w ramach tej metody zapewnia kompleksową pielęgnację, odpowiadając na różne potrzeby włosów. Regularne stosowanie hair cycling pomaga w utrzymaniu zdrowych, mocnych i pięknych włosów, minimalizując ryzyko uszkodzeń i przesuszenia.

OnlyBio
OnlyBio.life to polska firma produkująca naturalne kosmetyki. Wprowadziła na rynek produkty do pielęgnacji włosów -serię Hair in Balance, która stała się hitem włosomaniaczek i tym samym wykreowała modę na świadomą pielęgnację. Seria Hair in Balance, to kosmetyki do świadomej pielęgnacji włosów m.in.: szampony i odżywki do mycia metodą OMO, maski i oleje do olejowania włosów zgodne z porowatością włosów, wcierki pobudzające wzrost włosów czy peelingi do skóry głowy, a także stylizatory i aktywatory do włosów kręconych, dzięki którym można wydobyć piękny skręt włosów. Marka na swoich kanałach social media intensywnie prowadzi działania uświadamiające i edukujące jak pielęgnować świadomie włosy, jak dobrać odpowiednie produkty do rodzaju włosów i skóry głowy. Jak stworzyć kompleksowe pielęgnacyjne zabiegi w domowym zaciszu, które wpłyną na kondycję i zdrowie włosów. Na swojej stronie internetowej uruchomiła quiz: https://onlybio.life/quiz/, który ma na celu pomoc w określeniu rodzaju włosów i dobraniu odpowie

Źródło:

OnlyBio