Pierwsze ciepłe dni pełne aktywności, czyli jak dobrze wjechać w wiosnę!

Pierwsze ciepłe dni to doskonały moment, aby wskoczyć na swój ulubiony sprzęt i cieszyć się wiosennymi promieniami słońca podczas ruchu. Niezależnie od tego, czy wybierasz rower, rolki, deskorolkę czy hulajnogę, do jazdy warto odpowiednio się przygotować. Oto kilka porad i wskazówek dla miłośników wiosennej aktywności, które pomogą w sprawnym i przyjemnym rozpoczęciu przejażdżek.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Australian,Boy,Riding,His,Bicycle,On,Bike,Lane,On,A

Sprawdź stan techniczny

Przed rozpoczęciem sezonu warto dokładnie sprawdzić stan techniczny swojego sprzętu. Po zimie może on wymagać konserwacji i drobnych napraw, abyś mógł bezpiecznie podbijać miejskie ścieżki rowerowe, czy skateparki. Zadbaj o sprawność hamulców, przerzutek, opon, łożysk i kółek. Weryfikacja ewentualnych usterek pozwala uniknąć niespodziewanych problemów podczas jazdy oraz zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Regularna troska o sprzęt może także przedłużyć jego żywotność, dzięki czemu będziesz cieszyć się jazdą przez długie lata.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

W trakcie uprawiania sportów na rolkach, hulajnodze, deskorolce lub rowerze, priorytetem jest bezpieczeństwo. Aby maksymalnie cieszyć się aktywnością fizyczną, ważne jest zadbanie o właściwe zabezpieczenia. Po pierwsze – kask! Pełni on kluczową rolę w ochronie głowy przed potencjalnymi urazami, stanowiąc niezbędny element wyposażenia każdego entuzjasty sportów miejskich. Po drugie ochraniacze – założenie dodatkowej ochrony na łokcie, kolana oraz nadgarstki znacząco redukuje ryzyko kontuzji. Niezależnie od poziomu doświadczenia, warto również rozważyć ubezpieczenie, które zapewni dodatkową ochronę w przypadku ewentualnych wypadków. Przygotowanie się w ten sposób do aktywności fizycznej to gwarancja bezpieczeństwa, która pozwoli cieszyć się sportem w pełni świadomie i odpowiedzialnie.

———

———

– W wiosennej euforii często zapominamy o niebezpiecznych sytuacjach, które mogą nas spotkać podczas aktywności. Wypadki mogą pojawić się na każdym z zakrętów, gotowe zepsuć nam nastroje i zaszkodzić nie tylko zdrowiu, lecz także portfelowi. Nieszczęśliwe zdarzenia pojawiają się częściej, niż byśmy sobie życzyli. Uszczerbek na zdrowiu to oczywiste zmartwienie, jednak równie dotkliwe może okazać się obciążenie finansowe związane z ewentualnym uszkodzeniem sprzętu rowerowego, rolek czy hulajnogi. Dostępne na rynku polisy – choć dla wielu stanowią przykry obowiązek – mogą uratować zdrowie i finanse. Warto pamiętać, że podczas aktywności nie tylko dbamy o własne bezpieczeństwo, ale także o innych. Wykupienie ubezpieczenia to prosta droga do udanego wiosennego ruchu w mieście – mówi Anna Grzegorzewicz, Product Manager w Balcia Insurance SE.

Dostosuj sprzęt do swoich potrzeb

Dostosowanie sprzętu do potrzeb zapewni komfort i efektywność podczas uprawiania sportów na rowerze, rolkach, hulajnodze czy deskorolce. Sprawdź ustawienia wysokości siodełka i kierownicy, rozmiar butów, długość sprzętu względem wzrostu, wagi i kondycji. Wybierz rodzaj kółek odpowiadający twoim celom – na innych jeździsz na długie przejażdżki, a inne służą do nauki tricków.

Dla rodziców, ważne jest, aby regularnie sprawdzać sprzęt dzieci, szczególnie po okresie dłuższego nieużytkowania. Wzrost i rozwój dziecka wymagają dostosowania rozmiaru i ustawień roweru, deskorolki, rolek czy hulajnogi. Dzięki upewnieniu się, że sprzęt jest nadal odpowiedni, zapewnimy dziecku bezpieczeństwo i radość podczas aktywności fizycznej.

Anna Grzegorzewicz, Product Manager w Balcia Insurance SE.
Anna Grzegorzewicz, Product Manager w Balcia Insurance SE.

Planuj!

Zanim wyruszysz na wiosenną przejażdżkę, koniecznie zaplanuj trasę, aby dostosować ją do swojego poziomu umiejętności oraz kondycji fizycznej. Wybierając drogę, bierz pod uwagę indywidualne potrzeby i wymagania zarówno swoje, jak i swoich towarzyszy aktywności. Starannie dobrana trasa pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i stworzy sprzyjające warunki do satysfakcjonującego uprawiania sportów miejskich. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że każdy dotrze na metę. Warto również wziąć pod uwagę swoje preferencje – czy dziś chcesz podziwiać miejskie krajobrazy, a może wolisz „wyszaleć się” na skateparku? Dostosowanie trasy do indywidualnych potrzeb to maksymalizacja twojego zadowolenia.

Oferta skrojona na miarę naszego wiosennego szaleństwa

Przygotowując się do wiosennych aktywności, pamiętajmy, że ubezpieczenie powinno być obowiązkowym elementem naszego wyposażenia. Nie mniej ważnym niż butelka z wodą i kask. Wybierając ofertę City Combo, możemy ubezpieczyć wszystkich domowników i ich sprzęty (rowery, hulajnogi, deski, etc.) w ramach jednej polisy. Koszt składki miesięcznej zaczyna się od 20 złotych.

Gotowi na wiosenny sezon sportowy? Czas zawłaszczyć miejską przestrzeń!

Balcia Insurance S
Balcia Insurance SE to renomowany łotewski insuretech z wieloletnim doświadczeniem, który sukcesywnie zdobywa pozycję lidera na rynkach krajów bałtyckich. W 2016 roku marka przeszła rebranding i odeszła od nazwy BTA, pod którą była znana w Polsce i innych kluczowych krajach Unii Europejskiej. W 2020 roku firma wprowadziła nową strategię biznesową, pozycjonując się jako ubezpieczyciel skoncentrowany na nowoczesnych rozwiązaniach. Balcia prowadzi działania w Niemczech, Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii, dostosowując się do współczesnych trendów. Marka inwestuje w rozwój kadrowy stale dążąc do wzmocnienia różnych działów i utrzymania dynamiki wzrostu organizacyjnego.

Źródło:

Balcia Insurance S