Pierwsza taka współpraca na rynku delivery. Dostawa produktów bez recepty z GdziePoLek poprzez Wolt Drive nawet w godzinę

GdziePoLek i Wolt Drive oferują możliwość dowozu produktów bez recepty w wybranych aptekach. Pacjenci mogą teraz otrzymać zamówienie nawet w ciągu jednej godziny, korzystając z usług kurierów Wolt Drive. Dostawa jest bezpłatna dla zamówień o wartości powyżej 99 zł. Na ten moment usługa dostępna jest na terenie Wrocławia i Warszawy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
WoltDrivexGdziePoLek

Od tego miesiąca pacjenci korzystający z platformy GdziePoLek mają jeszcze większy komfort i wygodę przy zakupie produktów w aptekach. Dzięki współpracy z Wolt Drive, zamówione preparaty można otrzymać szybko i wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy przejść do zakładki „kup z dostawą” na ekranie koszyka, aby sprawdzić, czy wybrana apteka obsługuje dostawę Wolt Drive.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z GdziePoLek, dzięki której możemy dostarczać produkty z aptek w jeszcze szybszy sposób. Wolt Drive jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którzy oczekują szybkiej i wygodnej dostawy, zwłaszcza w sytuacjach pilnych. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tę inicjatywę i przyczynić się do poprawy jakości życia pacjentów – komentuje Maciej Statkiewicz Head of Wolt Drive.

Korzystanie z dostawy Wolt Drive jest proste – wystarczy złożyć zamówienie w aptece na GdziePoLek i wybrać opcję dostawy z kurierem. Gdy apteka potwierdzi zamówienie, Wolt Drive przypisze kuriera, który dostarczy przesyłkę bezpośrednio pod wskazany adres. Dzięki opcji śledzenia statusu przesyłki za pomocą wiadomości SMS, pacjenci mają pełną kontrolę nad dostawą.

Istotną podkreślenia kwestią jest, że rynek apteczny rośnie o 13.5% rok do roku, a średnio pacjenci wydają w aptekach 1200 złotych rocznie. Wolt Drive to świetne narzędzie dla poprawy konkurencyjności oferty aptek w segmencie produktów bez recepty — dodaje Statkiewicz.

Dostępność usługi Wolt Drive zależy od lokalizacji, jednak zasięg stale się rozszerza. Obecnie usługa jest dostępna w aptekach we Wrocławiu i Warszawie, jednak zasięg dostaw Wolt Drive obejmuje także miasta takie, jak: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Łódź, Lublin, Poznań, Rzeszów i Szczecin.

GdziePoLek obsługuje łącznie prawie 2000 aptek stacjonarnych i prawie 50 internetowych. Jeszcze w sierpniu uruchomione zostaną dostawy Wolt Drive z aptek w kolejnych miastach.

Wolt
Wolt jest firmą technologiczną, która umożliwia użytkownikom łatwe zamówienie i szybką dostawę jedzenia z ulubionej restauracji oraz zakupów – do domu lub biura. Firma współpracuje z restauracjami oraz partnerami detalicznymi i kurierskimi w 23 krajach, w ponad 240 miastach. Firma z siedzibą w Helsinkach została założona w 2014 roku. Obecnie zatrudnia ponad 5000 osób i jest kierowana przez współzałożyciela i CEO Miki Kuusi. W 2022 roku Wolt i amerykańska spółka Door Dash podjęły decyzję o fuzji. Wolt kontynuuje swoje operacje pod niezmienioną nazwą we wszystkich lokalizacjach, w których firma działała do tej pory.  

Źródło:

Wolt