Pięć parawanów nawannowych, które zaskakują

Parawany nawannowe to coraz popularniejszy sposób na to, by wannę uzupełnić o funkcję prysznica. Dzięki nim oszczędzamy wodę i chronimy łazienkę przed zalaniem. Jednak na tym nie kończą się ich zalety. Te sprytne elementy wyposażenia łazienki pełnią też funkcje dekoracyjne.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Parawany nawannowe Radaway są praktyczne i estetyczne. Ich dużą zaletą jest wysoka jakość materiałów oraz łatwość z jaką można je montować. Wykonane są z bezpiecznego, hartowanego szkła i z dbałością o najdrobniejszy detal. Dzięki różnorodnym rozmiarom bez problemu dostosujemy je do wielkości wanny. Pełnią też funkcje ozdobne i z łatwością znajdziemy model pasujący do naszej ulubionej stylistyki. Sprawdzają się szczególnie dobrze w małych łazienkach, które wymagają sprytnych, funkcjonalnych zabiegów. Pomagają również w łatwy sposób zaoszczędzić wodę. Biorąc szybki prysznic, zamiast długiej kąpieli, zużywamy jej przecież znacznie mniej. Parawany potrafią też zaskoczyć dodatkową funkcją lub oryginalnym wyglądem. Poznajmy zatem pięć ciekawych rozwiązań Radaway!

1. Z wieszakiem
Przykładem ciekawej funkcjonalności jest parawan Idea PNJ II, który ma zamontowany po zewnętrznej stronie poziomy reling, pełniący funkcję wieszaka na ręcznik. Świetnie się sprawdza szczególnie wtedy, gdy nie mamy w pobliżu miejsca na haczyk. System mocowania parawanu wyposażony jest przy tym w profile, pozwalające niwelować krzywizny ścian. Doskonały sposób na niewielką łazienkę.

2. Z przesuwnym skrzydłem
Parawan Furo Gold PND II to z kolei przykład połączenia wysmakowanego designu i funkcji. Dzięki niemu z łatwością wchodzimy do wanny i zamykamy za sobą ruchomy element. Jest on osadzony na rolkach, a przesuniemy go za pomocą prostego podłużnego uchwytu. Na uwagę zasługuje eleganckie, biżuteryjne wykończenie w modnym złotym kolorze.



3. Składany do ściany
Inną wygodną funkcję zapewnia parawan składany Nes 8 Black PND I. Pozwala on w obrębie wanny ustawionej w rogu łazienki stworzyć przestrzeń niemal jak w kabinie prysznicowej. A po skończonej kąpieli możemy go całkowicie złożyć do ściany, by odsłonić wannę.

Model ten, to również ciekawa pod względem estetycznym propozycja łącząca transparentne szkło z eleganckimi detalami w czarnym macie. W ten sposób można nawiązać do koloru baterii, grzejnika czy lustra.

4. Parawan ze szprosami
Parawan nawannowy to także element wyposażenia łazienki akcentujący jej styl. Do tej kategorii z pewnością należy Modo New Black PNJ II Factory ze szprosami. Model ten, to doskonała propozycja dla wielbicieli popularnego stylu loftowego, który wymaga sporej konsekwencji w aranżowaniu wnętrza. Dlatego ta propozycja Radaway, inspirowana fabrycznymi oknami, będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

5. Parawan jak obraz
Parawany mogą być również mocnym akcentem dekoracyjnym lub też płynnie wpisywać się w estetykę wnętrza. Pomaga w tym zastosowanie modnych obecnie nadruków na szkle. Bez względu na wybór wzoru, efekt jest zawsze atrakcyjny wizualnie i przede wszystkim trwały – Stosujemy specjalistyczną drukarkę cyfrową, przy pomocy której na taflę szkła nanoszona jest termoutwardzalna farba ceramiczna. W kolejnym etapie nałożony wzór zespalany jest ze szkłem. Możemy być tym bardziej spokojni o długowieczność tego rozwiązania, bo nadruk zawsze znajduje się po zewnętrznej stronie parawanu – wyjaśnia Hanna Błaszak, ekspert marki Radaway.

Dzięki parawanowi, stosunkowo niskim kosztem, wanna zyskuje nową cenną funkcję prysznica. Szeroki wybór modeli, tak pod kątem form i rozmiarów, jak i designu, daje możliwość łatwego ich dostosowania do naszych potrzeb. I co ważne, montaż tego praktycznego elementu jest szybki i łatwy.

Fot. Radaway
Fot. Radaway
Fot. Radaway

Źródło:

Radaway